Δευτέρα 16 Δεκεμβρίου 2019

Ηρακλής Χάλκης-Πλατύκαμπος 64-48 (Β΄ΕΣΚΑΘ)

Ο Ηρακλής Χάλκης επικράτησε , για την 7η αγωνιστικη του 1ου ομίλου της Β΄ΕΣΚΑΘ,  της Α.Ε..Πλατυκάμπου με σκορ  64-48.
Στο 1ο ημίχρονο το παιχνίδι είχε όλα τα στοιχεία του τοπικού ντέρμπι σε ένα κατάμεστο γήπεδο με πολύ ένταση τόσο εντός όσο και εκτός γηπέδου ( καθώς χρειάστηκε η παρουσία της αστυνομίας για να ηρεμήσουν τα πνεύματα).

Στο 2ο ημίχρονο η ομαδα του Ηρακλή Χάλκης μπήκε πιο δυνατά και με αποτελεσματική άμυνα αλλά και σωστές επιλογές στη επίθεση πήρε πολύ εύκολα τη νίκη καθώς η διαφορά ήταν σταθερά πάνω από 15 πόντους .

Ηρακλής Χάλκης-Πλατύκαμπος  64-48
Τα δεκάλεπτα: 12-13 , 25-24 , 53-34 , 64-48.
Διαιτητές: Γιατρόπουλος - Καρλιάμπας
Ηρακλής Χάλκης (Πατάκης): Κουτσαμπελούλης, Παπαρίζος, Ζιαβλιάκης 8(2), Γίτσας 4 , Ντίκος 11 , Θεοδωρούλης , Πούρικας 16(2) Σταθάκος Β. 4, Νανούλης 3, Σταθάκος Δ. 10, Τσιούπρας, Μποτσαρόπουλος 8.
Α.Ε..Πλατυκάμπου (Βούκατας) Τζιμούλης , Μπαρδανίκας , Ψάρρας Β. 6,  Γκαλέκος 9(1), Μαργαρίτης Δ. 6, Παπατζέλος 4, Κουρέλης 6, Βουκατας 2, Τσιχτής , Σεμε 6(2), Μαργαρίτης Τ. 9, Ψάρρας Π .