Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

Λάρισα BC – ΕΑ Λάρισας 56-87 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Μεγάλη νίκη για την ομάδα της ΕΑΛ, η οποία επικράτησε εκτός έδρας του Basketball Club Larissa με 56-87 και έκανε το δύο στα δύο στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Δύσκολα 68-62 τον Φοίβο ο Σπάρτακος. (φώτο)

O Σπάρτακος τα βρήκε σκούρα απέναντι στον Φοίβο , αλλά τελικά κατάφερε να επικρατήσει κερδίζοντας στις λεπτομέρειες με 68-62 , για την δεύτερη αγωνιστική της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Άνετη νίκη επί του Ελευθεριακού για την Αγριά

Έχοντας διψήφια διαφορά από την δεύτερη περίοδο, η Αγριά επικράτησε εκτός έδρας του Ελευθεριακού με 51-65, για την δεύτερη αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Πρώτη νίκη για τoν Γ.Σ.Βόλου-Κέρδισε μέσα στον Ίωνα με 61-75.

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ και δη εκτός έδρας πανηγύρισε ο ΓΣ Βόλου, επικρατώντας του Ίωνα με 61-75 , έχοντας  κορυφαίο παίκτη τον  Σταθούρο που σημείωσε  17 πόντους με 3 τρίποντα.

Σάββατο 26 Οκτωβρίου 2019

Νίκη με buzzer beater Δαουλάρη για τον ΓΣ Νίκαιας κόντρα στην Sports Academy .

Νίκη στο καλάθι (100-98) με buzzer beater , για τον Γ.Σ.Νίκαιας επί της  Sports Academy για την 2η αγωνιστική της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Με ασταμάτητο Μηλιώνη 73-58 τον Μύτικα η ΑΕΛ.

Σπουδαία νίκη πήρε η ΑΕΛ κόντρα στην  ομάδα του Μύτικα  με 73-58. Εξαιρετικός για μια ακόμη φορά ο Μηλιώνης που οδήγησε με 32 πόντους και 7!!! τρίποντα  στην δεύτερη συνεχόμενη νίκη του συλλόγου.

Στιγμιότυπα του αγώνα Νίκαια 2012 - Γ.Σ.Αμπελώνα 48-81 (παιδικό Λάρισας) 26/10/2019

Στιγμιότυπα του αγώνα Πελασγιώτιδα - Φοίβος 63-71 (παιδικό Λάρισας) 26/10/2019

Διπλό στα Τρίκαλα επί της ΑΕΤ για τους Γόμφους. (Φώτο+vid)

Παίρνοντας διψήφιο προβάδισμα από το πρώτο δεκάλεπτο  του αγώνα και αυξάνοντας συνεχώς τη διαφορά ο Γ.Σ.Γόμφων επικράτησε στα Τρίκαλα με 43-90 της ΑΕΤ.

«Καθαρή» επικράτηση επί των Δαναών για τον ΓΣ Σοφάδων

Για την 2η αγωνιστική στον Β όμιλο της Α1 ΕΣΚΑΘ, η ομάδα των Σοφάδων επικράτησε των Δαναών με 82-67 και έκανε την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

Δίκαια νίκη επί της Ελασσόνας για τον ΓΣ Αμπελώνα . (Φώτο)

Με πολύ καλή απόδοση μετά το πρώτο δεκάλεπτο, οι παίχτες του Χατζιάρα  δεν δυσκολεύτηκαν να επικρατήσουν  εντός έδρας της Ελασσόνας  με 87-52.

Έριξε «100άρα» ο Γ.Σ.Αλμυρού στον Κεραυνό

Σκορ και θέαμα από τους παίκτες του Παναγιώτη Νάνη στο κλειστό του Αλμυρού για τη 2η αγωνιστική της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (1ος ΟΜΙΛΟΣ) 26/10/2019

Αποτελέσματα
2η αγωνιστική
Ιωλκία-Α.Σ.Φαρσάλων  66-40

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (2ος ΟΜΙΛΟΣ) 26/10/2019

Ολυμπιακός Καρδίτσας – Νέος Κεραυνός (27/10/2019)

Πέρασε και από την Καλαμπάκα με 63-82 ο ΑΟΤ . Δηλώσεις Γιάννη Τσίμα (φώτο+vid)

Δύο στα δύο για την ομάδα μπάσκετ του Α.Ο.Τρίκαλα, στον 2ο όμιλο της Α1 ΕΣΚΑΘ, επικρατώντας μέσα στην Καλαμπάκα του ΑΟΚ με σκορ 82-63.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α1 ΕΣΚΑΘ (1ος ΟΜΙΛΟΣ) 26/10/2019

2η Αγωνιστική
Αστέρας-Νικαια 2012  39-76

Τα φύλλα αγώνα της Α2 Εθνικής.Ανδρών (26/10/2019)

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α1 ΕΣΚΑΘ (2ος ΟΜΙΛΟΣ) 26/10/2019

ΑΟ Καλαμπάκας – ΑΟ Τρίκαλα  63-82

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2' Εθνικής (4η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών, είναι:

Έχασε ευκαιρία .....η ΚΑΕ Λάρισα - Δηλώσεις Φραγκιά - Βετούλα

Μεγάλη ευκαιρία να πάρει μια σπουδαία νίκη και ταυτόχρονα την πρώτη της εκτός έδρας, έχασε η ΚΑΕ ΛΑΡΙΣΑ, καθώς ηττήθηκε στο Παλαιό Φάληρο με 68-64.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Basket League (5η Αγωνιστική) 26/10/2019

Tα αποτελέσματα  της Α1 Ανδρών, είναι:

Άνετο διπλό για την Νικαια 2012 κόντρα στον Αστέρα.

Η Νίκαια 2012 χωρίς να συναντήσει δυσκολία , επικράτησε στο κλειστό του Αγίου Θωμά στη Λάρισα,  με 39-76 του Αστέρα και έκανε την πρώτη της νίκη στην Α1 ΕΣΚΑΘ.

Άνετη επικράτηση επί της Νίκαια 2012 για το παιδικό του Γ.Σ.Αμπελώνα .(Φώτο)

Έχοντας διψήφια διαφορά από την πρώτη περίοδο, ο Γ.Σ.Αμπελώνα επικράτησε εκτός έδρας της Νίκαιας 2012 με 48-81 και έκανε το 3 στα 3 στο παιδικό πρωτάθλημα Λάρισας.

«Ανέβασαν στροφές» στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησαν την Πελασγιώτιδα οι παίδες του Φοίβου (Φώτο)

Καλύτεροι στην επανάληψη οι παίδες του Φοίβου Γιάννουλης ,  επικράτησαν με 63-71 της Πελασγιώτιδας και έκαναν το 3 στα 3 στο δεύτερο όμιλο του παιδικού πρωταθλήματος Λάρισας.