Παρασκευή 11 Νοεμβρίου 2016

Δηλώσεις από παίκτριες της Α.Ε.Πυλαίας πριν τον αγώνα με τον Ολυμπιακό Βόλου για την Α2 γυναικών

Αβραάμ Παπαδόπουλος: "Η ήττα από τον Δούκα μας πείσμωσε"

Mε πρωινή προπόνηση ολοκληρώθηκε σήμερα η προετοιμασία της ομάδας μας, για το αυριανό εκτός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο τον Εθνικό, έχοντας ως στόχο την επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα.

Οι περισσότεροι παίκτες είναι στη διάθεση του τεχνικού επιτελείου της ομάδας, έχοντας δώσει τον καλύτερό τους εαυτό στις προπονήσεις της τρέχουσας εβδομάδας και θέλοντας να κλείσουν την παρένθεση της ήττας από τον Δούκα. Η αποστολή αναχώρησε σήμερα για την Αθήνα, όμως δεν συμπεριλαμβάνεται σ' αυτή ο Σάκης Κουτίνας, καθώς ταλαιπωρείται τα τελευταία 24ωρα από ίωση και προτιμήθηκε να μείνει εκτός προκειμένου ν' αναρρώσει πλήρως.

Φωτορεπορτάζ από φιλικούς αγώνες Πελασγιώτιδας - Μύτικα (Τμήματα υποδομών)

Ραφαήλ Τσουράκης : "Κοιτάμε να προστατεύσουμε την έδρα μας"

Δυνατή προετοιμασία καθημερινά στο γήπεδο για τον Γυμναστικό που έχει μια δύσκολη αποστολή το Σάββατο στις 5 μ.μ. στο κλειστό της Νεάπολης, κόντρα στον Αίολο Αστακού.

Τα Highlights του αγώνα Παναθηναϊκός - Μακάμπι 83-75

Παναθηναϊκός - Μακάμπι 83-75 για την Euroleague

Παναθηναϊκός - Μακάμπι....................83-75
Τα δεκάλεπτα: 18-12, 35-28, 52-43, 67-67 (κ.α. ), 83-75.
Παναθηναϊκός (Πασκουάλ):  Σίνγκλετον 26 (3), Νίκολς 9 (1), Ρίβερς 6, Μποχωρίδης 6 (2), Φώτσης 2, Παππάς, Φελντέιν 4, Γκιστ 12 (2), Μπουρούσης 5, Καλάθης 13 (1).
Μακάμπι(Χαντάρ): Γκάουντλοκ 14 (2), Ραντ 3 (1), Σίλεϊ 6, Σμιθ 11 (1), Γιβζόρι, Πνίνι 3 (1), Οχαγιόν 3 (1), Ουίμς 15 (2), Αλεξάντερ, Άιβερσον 8, Τσίρμπες 12.

Πέμπτη 10 Νοεμβρίου 2016

ΟΡΙΣΜΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΕΣΚΑΘ ΑΠΟ 12/11 ΕΩΣ 13/11/2016

Επιλογή Καλαθοσφαιριστών για την Μικτή Θεσσαλίας

Από τον ομοσπονδιακό περιφερειακό προπονητή κ. Μυριτζή Αντώνη , καλούνται το Σάββατο 12/11/16 και ώρα 11:00 στο κλειστό γυμναστήριο Νεάπολης Λάρισας οι γεννηθέντες 2002-2003 για επιλογή στη Μικτή Θεσσαλίας.

Τα “highlights” του αγώνα Άρης-Μπάνβιτ 84-78

Άρης-Μπάνβιτ 84-78 για το Basketball Champions League

Αήττητος παραμένει ο Άρης μετά από τη νίκη του με 84-78 επί της Μπάνβιτς εντός έδρας, στο πλαίσιο της τέταρτης αγωνιστικής του Basketball Champions League.

Ο Άρης περίμενε ένα δυνατό αντίπαλο και η Μπάνβιτ έδειξε πως είναι ακριβώς αυτό στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.

Τετάρτη 9 Νοεμβρίου 2016

Ολυμπιακός-Κόζιτσε 85-78 για το Eurocup Γυναικών

Ο Ολυμπιακός έκανε τη δεύτερη νίκη του στο Eurocup Γυναικών με το τελικό 85-78 επί της Γκουντ Έιντζελς Κόζιτσε στο ΚΓ «Μάκης Λιούγκας» στη Γλυφάδα, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής.

Ένα «μουδιασμένο» ξεκίνημα και από τις δύο ομάδες, δημιούργησε ισορροπία στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης με τον Ολυμπιακό να παίρνει πρώτος ένα μικρό προβάδισμα που έφτασε στους τέσσερις πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο (22-18).

Προετοιμασία της Εθνικής Γυναικών για τον αγώνα με Βουλγαρία

Η Εθνική Γυναικών συγκεντρώνεται και πάλι, έτοιμη να διεκδικήσει την πρόκριση στην τελική φάση του Ευρωμπάσκετ Γυναικών 2017.

Στον προτελευταίο αγώνα της ημιτελικής φάσης αντιμετωπίζει στο Κ.Γ. Χαλκίδας, που έχει γίνει το... σπίτι της σε αυτή την προσπάθεια, τη Βουλγαρία. Ο αγώνας θα διεξαχθεί το Σάββατο 19 Νοεμβρίου στις 16.00 και θα μεταδοθεί από την ΕΡΤ. Η ομάδα θα συγκεντρωθεί για προπόνηση τη Δευτέρα 14 Νοεμβρίου στο Κ.Γ. Αγίου Θωμά στο Μαρούσι στις 5μ.μ. Οι αθλήτριες που κλήθηκαν για την προετοιμασία είναι οι:

ΕΑΚ Σταυρούπουλης 13.30 Σταυρούπολη-Γιάννινα
Γιαννούλης Αναστ.-Θωμόπουλος (Καυχίτσας)

Δαϊς 17.00 Δούκας-Μαχητές Δόξα Πεύκων
Μπούσιας-Καλογερόπουλος Λ.-Κυριακόπουλος (Ελευθεριάδης)

Εσπέρου 17.00 Εθνικός-ΑΕ Λάρισας
Κατραχούρας-Χαλαμπαλάκης-Κοντίλης (Παλάτος)

Ορισμοί Διαιτητών & Κομισάριων της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών

Οι διαιτητές και κομισάριοι της Γ’ Εθνικής Ανδρών, είναι:3ος Όμιλος (5η αγωνιστική)

ΔΑΚ Καλαμαριάς 17.00 Απόλλων Καλ.-Αιγινιακός
Ντούρας-Γιαννούλης Στ. (Παπαδόπουλος Ν.)

ΔΑΚ Φλώρινας 17.00 Αριστοτέλης Φλ.-Πρωτέας Γρεβ.
Καρακώστας-Κοντογιάννης (Μπαταούλα)

Φαρσάλων 17.00 Φάρσαλα-Νικόπολη Πρεβ.
Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου (Μόρφη Γ.)

Τα “highlights” του αγώνα ΑΕΚ-Σάσαρι 78-58

Τρίτη 8 Νοεμβρίου 2016

Επιστροφή στις προπονήσεις μετά το διήμερο ρεπό για τους παίχτες του ΓΣΛ.

Μετά από ένα διήμερο ρεπό Κυριακή και Δευτέρα που το είχαν ανάγκη προκειμένου να ξεκουραστούν, οι παίκτες του Γυμναστικού γύρισαν σήμερα Τρίτη στις προπονήσεις και ξεκίνησαν την προετοιμασία τους για έναν ακόμη πολύ δύσκολο αγώνα, αφού επιστρέφουν στην έδρα τους και υποδέχονται το Σάββατο τον Αίολο Αστακού.

Τα “highlights” του αγώνα ΠΑΟΚ-Βιλερμπάν 61-67

ΑΕΚ-Σάσαρι 78-58 για το Basketball Champions League

Η ΑΕΚ κυριάρχησε απόλυτα από το πρώτο ως το τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης και πήρε τη νίκη με 78-58 επί της Ντινάμο Σάσαρι στο ΟΑΚΑ, στην 4η αγωνιστική του BasketballChampionsLeague.

ΠΑΟΚ-Βιλερμπάν 61-67 για το Basketball Champions League

Ο ΠΑΟΚ διεκδίκησε τη νίκη, είχε κατά διαστήματα ένα μικρό προβάδισμα, αλλά η Βιλερμπάν ήταν πιο ψύχραιμη στο τέταρτο και καθοριστικό όπως εξελίχθηκε ο αγώνας διάστημα, για να πάρει το θετικό αποτέλεσμα με το τελικό 61-67 στην Πυλαία και για την 4η αγωνιστική του BasketballChampionsLeague.

Δείτε τα Highlights του αγώνα αγώνα Απόλλων Καλαμαριάς - Ολύμπια Λάρισας 62- 51