Αποτελέσματα - Βαθμολογία Κορασίδων (1ος Όμιλος) 11/1/2020

1ος Όμιλος
Α.Ε.Β.ΔΙΜΗΝΙΟΥ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ  25-59

Ανάληψη-Δήμητρα Ευξεινούπολης 95-61 (Α2 ΄ΕΣΚΑΘ)

Η Ανάληψη  με πολύ καλή απόδοση σε όλο το παιχνίδι , παίζοντας  γρήγορο και όμορφο μπάσκετ , δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει της  Δήμητρας  Ευξεινούπολης  με σκορ 95-61.

Μεγάλη νίκη και πρώτη για το 2020 για τον Κρόνο Τυρνάβου, 60-53 τα Σουφλάρια .

Την τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου της Α2 ΕΣΚΑΘ η ομάδα του Κρόνου Τυρνάβου αντιμετώπισε την ομάδα των Σουφλαρίων και  μετά από ένα αμφίρροπο παιχνίδι πήρε το ροζ φύλλο με σκορ  60-53, κάτι που  φέρνει πιο κοντά στον στόχο της παραμονής την ομάδα του Χ. Σαμαντζή.

Κρόνος Τρικάλων – ΓΑΣ Παλαμά 55-78 (Α2 ΄ΕΣΚΑΘ)

Πολύ σημαντική νίκη για τον ΓΑΣ Παλαμά, ο οποίος επικράτησε στον εκτός έδρας αγώνα στα Τρίκαλα του Κρόνου  με 55-78.

Ανώτερος ο ΓΣ Αμπελώνα 71-44 την Καλαμπάκα..

Εύκολα ο ΓΣ Αμπελώνα επικράτησε με 71-44 του ΑΟ Καλαμπάκας για το πρωτάθλημα μπάσκετ της Α1 ΕΣΚΑΘ.  Οι “πράσινοι” επέβαλαν πλήρως το ρυθμό τους από την αρχή του αγώνα κι έφτασαν εύκολα στην κατάκτηση του ροζ φύλλου αγώνα.

Πήρε το Λαρισινό ντέρμπι με τον Κεραυνό ο Σπάρτακος

Ο Σπάρτακος δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει του Κεραυνού το απογευμα του Σαββάτου στο κλειστό του Αγίου Θωμά με σκορ 61-43, για την τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου στον 1ο όμιλο της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Άνετη επικράτηση επί του Φοίβου για την Αγριά.

Με το δεξί μπήκε στο πρωτάθλημα για το 2020 η Αγριά καθώς επικράτησε του Φοίβου Γιάννουλης  με σκορ 66-52 και έμεινε μόνη δεύτερη στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Σημαντικό «διπλό» επί του Ελευθεριακού για τον Γ.Σ.Βόλου

Ανεβάζοντας στροφές μετά το πρώτο δεκάλεπτο  ο Γ.Σ.Βόλου δεν δυσκολεύτηκε να  επικρατήσει εκτός έδρας του Ελευθεριακού με 51-71.

Σπουδαία νίκη του Ίωνα επί της Νίκαιας 2012 (vid)

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του ο  Ίωνας στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ.
Η ομάδα του Λάμπρου Πρέκα φιλοξένησε το μεσημέρι του Σαββάτου (1/1) τη Νίκαιας 2012 για την 11η αγωνιστική και επικράτησε με 62-56, συνεχίζοντας τις επιτυχίες της.

Μεγάλο «διπλό» στη Λάρισα επί της ΑΕΛ για τον ΑΟ Τρίκαλα.

Μετά από ένα ντέρμπι και ισοδύναμο παιχνίδι το οποίο κρίθηκε στις λεπτομέρειες, ο Α Ο Τρίκαλα κατάφερε και έφυγε με νίκη από τη Λάρισα κόντρα στην ΑΕΛ με σκορ 63-61.

Δηλώσεις Κεραμιδά - Κομποδιέτα και των αθλητών Αθανασούλα - Γράβα μετά τον αγώνα Α.Σ.Καρδίτσας KSD - Κόροιβος Αμαλιάδας 95-78.

Σάββατο 11 Ιανουαρίου 2020

Νίκησε τον Μύτικα με καταλυτικό Δαουλάρη ο Γ.Σ Νίκαιας.

Με το δεξί ξεκίνησε το 2020 ο Γ.Σ.Νίκαιας επικρατώντας σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι , για την 11η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α1 ΕΣΚΑΘ , του Μύτικα με σκορ 86-79.

Συνέχισαν αήττητοι οι Γόμφοι , 33-68 την ΣΑΛ .

Εύκολο πέρασμα από την Λάρισα για τους Γόμφους που επικράτησαν της  ουραγού Sports Academy με σκορ 33-68 , μένοντας η μοναδική αήττητη ομάδα και στους δυο ομίλους της  Α1 ΕΣΚΑΘ.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (2ος ΟΜΙΛΟΣ) 11/11/2020

11η αγωνιστική
Απόλλων Καρδίτσας – ΓΣ Μουζακίου (12/11/2020)

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (1ος ΟΜΙΛΟΣ) 11/11/2020

Σκιάθος-Ανόρθωση (12/11/2020)

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α1 ΕΣΚΑΘ (2ος ΟΜΙΛΟΣ) 11/1/2020

ΓΣ Αμπελώνα – ΑΟ Καλαμπάκας 71-44

Έσπασε το αήττητο του Γ.Σ.Αλμυρού ο Αιολικός .

Ο Αιολικός Βόλου συνεχίζει την επιτυχημένη του πορεία στο πρωτάθλημα της Α1 Ε.Σ.ΚΑ,Θ, παρόλο που θεωρούνταν το αουτσάιντερ της αναμέτρησης νίκησε σήμερα εκτός έδρας την μοναδική μέχρι τώρα αήττητη ομάδα του Ά ομίλου τον Γ.Σ.Αλμυρού με 60-69.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α1 ΕΣΚΑΘ (1ος ΟΜΙΛΟΣ) 11/1/2020

11η Αγωνιστική
Αγριά-Φοίβος  66-52

"Διπλό" παραμονής οι Δαναοί 77-68 την ΑΕΤ

Μετά από μια πολύ καλή εμφάνιση και έμφαση στην άμυνα αλλά και σε μεγάλη μέρα τον Τσικρικά που είχε 5 τρίποντα και 22 πόντους, οι Δαναοί επικράτησαν στο κλειστό της Μπάρας της ΑΕΤ με 77-68 και έκαναν βήμα παραμονής στην Α1 ΕΣΚΑΘ.

Ο Κόσμος έσπρωξε την ΚΑΕ Λάρισα στον αγώνα με τον ΠΑΟΚ (vid)

Φωτορεπορτάζ του αγώνα Λάρισα - ΠΑΟΚ 95-85

Nίκη play off o Α.Σ.Καρδίτσας κόντρα στον Κόροιβο Αμαλιάδας

Η ομάδα του Α.Σ.Καρδίτσας , έχοντας σε μεγάλη μέρα τον Κακλαμάνο  και τον Γράβα, ανεβάζοντας στροφές στο δεύτερο ημίχρονο , νίκησε με το επιβλητικό 95-78 τον Κόροιβο Αμαλιάδας  και μία «στροφή» πριν το φινάλε του α' γύρου έκανε αποφασιστικό βήμα για την είσοδό της  στα play off .