Τα αποτελέσματα της Β' Εθνικής  Ανδρών, είναι:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Γ' Εθνικής (8/12/2019)

Τα αποτελέσματα της Γ' Εθνικής  Ανδρών, είναι:

“Τρένο” η ομάδα του Νέου Κεραυνού, 71-58 και τον Απόλλων Καρδίτσας.

Το 7/7 στο  πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΘ έκανε ο Νέος Κεραυνός, ο οποίος ξεπέρασε και το εμπόδιο του Απόλλων Καρδίτσας και παρέμεινε η μόνη αήττητη ομάδα στον δευτερο ομιλο.

Γ.Σ. Σοφάδων - Ολυμπιακός Καρ. (2) 36-68 ( παιδικό Καρδίτσας)

Η παιδική ομάδα του Ολυμπιακού Καρδιτσας (2) επικράτησε στις Σοφάδες του τοπικού Γυμναστικού με 36-68 και έφτασε τις 3 νίκες στο παιδικό πρωτάθλημα .

Αποτελέσματα - Βαθμολογία παιδικού Καρδίτσας (8/12/2019)

Αποτελέσματα
ΑΣΚ - ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ  52-64

Αποτελέσματα - Βαθμολογία - Φύλλα αγώνα πρωταθλήματος ΕΣΚΑΘ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (8/12/2019) Συνεχής ενημέρωση

4η Αγωνιστική
ΙΩΝΙΚΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ - ΓΣ ΝΙΚΗ  21-86

Ήττα από την Ασπίδα Ξάνθης για την Ολύμπια Λάρισας (φωτορεπορτάζ)

Η Ολύμπια πάλεψε το παιχνίδι με την Ασπίδα Ξάνθης, ήταν πάντα κοντά στο σκορ , αλλά τελικά γνώρισε την ήττα στις λεπτομέρειες με σκορ 60-67.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία και τα φύλλα αγώνα της Α1 Γυναικών (8/12/2019) Συνεχή ενημέρωση.

Τα αποτελέσματα  της Α1 Γυναικών, είναι:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία και τα φύλλα αγώνα της Α2 Γυναικών (8/12/2019). Συνεχής ενημέρωση

Τα αποτελέσματα της  Α2 Γυναικών, είναι:

Ολυμπιακός Βόλου - Αίολος Τρικ. 51-71 (Γυναικείιο ΕΣΚΑΘ)

Ο Αίολος ανεβάζοντας την απόδοσή του στο δεύτερο ημίχρονο , έχοντας πιο πολλές επιλογές από τον Ολυμπιακό Βόλου που αγωνίστηκε μόνο με κορασίδες και μία γυναίκα , επικράτησε στο Βόλο με 51-71.

Α.Σ.Φαρσάλων-Σκιάθος 66-69 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Με νίκη  συνέχισε  τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις η Σκιάθος , επικρατώντας πριν λίγο στα Φάρσαλα  του Αθλητικού Συλλόγου με σκορ 66 - 69.

Γ.Σ.Βόλου - Σκιάθος 45-59 (Κορασίδων)

Για τον πρώτο όμιλο του πρωταθλήματος κορασίδων, στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής , η Σκιάθος επικράτησε εκτός έδρας του Γ.Σ.Βόλου με 45-59 .

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Κορασίδων (1ος Όμιλος) 7/12/2019

1ος Όμιλος
ΑΛΜΥΡΟΥ ΓΣ Α.Ε.Β.ΔΙΜΗΝΙΟΥ  21-42

Συνέχισαν αήττητοι οι έφηβοι του Νέου Κεραυνού κοντρα στον Πελαργό.

Στον αγώνα ανάμεσα στις δυο αήττητες ομάδες του εφηβικού πρωταθλήματος Λάρισας , ο Νέος Κεραυνός ήταν ο μεγάλος νικητής επικρατώντας του Πελαργού με σκορ 87-44 και πέρασε μόνος πρώτος στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Η Ελασσόνα πήρε το συγκλονιστικό θρίλερ με τον ΓΣ Νίκαιας

Σε ένα αμφίρροπο παιχνίδι που κράτησε το ενδιαφέρον των θεατών ως το τελευταίο δευτερόλεπτο,  η Ελασσόνα επικράτησε με 71-70 του  ΓΣ Νίκαιας για την 8η αγωνιστική του δευτέρου ομίλου της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Μεγάλο «διπλό» επί του Κεραυνού για τον Φοίβο. (φώτο)

Ο Φοίβος ήταν ο μεγάλος νικητής του Λαρισινού ντέρμπι , καθώς επικράτησε του Κεραυνού στο κλειστό του Αγίου Θωμά με 52-67.

Στιγμιότυπα του αγώνα Κεραυνός-Φοίβος 52-67 (Α1 ΕΣΚΑΘ) 7/12/2019

Άνετη επικράτηση για τον Σπάρτακο κόντρα στον Αστέρα.

Tην πέμπτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ έκανε ο Σπάρτακος που επιβλήθηκε άνετα  του Αστέρα με 58-78 , στο κλειστό του Αγ. Θωμά .

Πήρε το ντέρμπι με την Αγριά η Νίκαια 2012.

Η  Νίκαια 2012 , ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι με την ισόβαθμή της στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα  Αγριά , με σκορ 77-72.

ΓΑΣ Παλαμά – ΓΣ Μουζακίου 78-41 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Ο ΓΑΣ Παλαμά ανέβασε στροφές από την αρχή του αγώνα  και επικράτησε άνετα του ΓΣ Μουζακίου με 78-41, κάνοντας την 3η του νίκη στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Γ.Σ.Βόλου – Γ.Σ.Σκιάθου 57-51. (παιδικό Μαγνησίας)

Ο Γ.Σ.Βόλου επικράτησε του Γ.Σ.Σκιάθου με 57-51 , στο ντέρμπι κορυφής του παιδικού πρωταθλήματος Μαγνησίας.

Ερμής Αγιάς- Ολύμπια Λάρισας 19-78 (Παιδικό Λάρισας)

Σε αγώνα για την 2η αγωνιστική του 3ου ομίλου του παιδικού πρωταθλήματος Λάρισας , η Ολύμπια επικράτησε στην Αγιά του Ερμή με σκορ 19-78 και πέρασε μόνη πρώτη στον Βαθμολογικό πίνακα.

«Φόρτσαρε» μετά το δεύτερο δεκάλεπτο και κέρδισε άνετα την ΑΕΒΔ ο Γ.Σ.Βόλου

Παίρνοντας σημαντική διαφορά μετά τη δεύτερη περίοδο, ο Γ.Σ.Βόλου επικράτησε άνετα  με 79-67 της ΑΕΒΔ, κάνοντας την 4η νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Ανάληψη-BC Volos 64-47(Α2 ΕΣΚΑΘ)

Η ομάδα της Ανάληψης  έκανε ένα καταπληκτικό παιχνίδι απέναντι στην νεανική ομάδα του  BC Volos και πήρε την νίκη με σκορ 64-47, κάνοντας το 8 στα 8 στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΘ , παρά την απουσία του Αναστασόπουλου.

Άνετα 75-59 την ΑΕΤ ο ΑΟ Καλαμπάκας

Ο Α Ο Καλαμπάκας επικράτησε της ΑΕΤ με σκορ 75-59, για την 8η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α1 ΕΣΚΑΘ , σημειώνοντας την 5η του νίκη στο πρωτάθλημα .