Κυριακή 8 Δεκεμβρίου 2019

Ανάληψη-BC Volos 64-47(Α2 ΕΣΚΑΘ)

Η ομάδα της Ανάληψης  έκανε ένα καταπληκτικό παιχνίδι απέναντι στην νεανική ομάδα του  BC Volos και πήρε την νίκη με σκορ 64-47, κάνοντας το 8 στα 8 στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΘ , παρά την απουσία του Αναστασόπουλου.

Οι παίκτες του Τύμπα  από την αρχή επέβαλλαν  το ρυθμό τους, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο με καταπληκτική άμυνα έφτασαν τη διαφορά ακόμα και στους 20 πόντους με συνεχόμενο τρέξιμο και σωστούς αιφνιδιασμούς.

Στα αρνητικά της συνάντησης ο  τραυματισμός του νεαρού Ευγγελινού , στην δεύτερη περίοδο , στο γόνατο.

Ανάληψη-BC Volos  64-47
Δεκάλεπτα: 17-10 , 34-25, 53-33, 64-47.
Διαιτητές: Αβραμίδου - Κοντοστάθης
Ανάληψη (Τύμπας): Καζεπίδης 8(1), Στεργιούλας-Παπαζήσης 4, Ευαγγελινός 6(1), Αλεξίου 11(3), Μαρδέλης, Κοντογιάννης 2, Μπακίρης Κ. 7(1), Βουγιούκας , Πανιόπουλος 16(1), Μπαρέτας 4, Βούλγαρης 6(2), Αγάλου .
BC Volos : (Καρακατσούνης Ι.-Καρακατσούνης Κ.)Κουτσιμπανάς , Τσίχλας , Δημόπουλος  , Κορέντης , Σταυρου, Λιβάνιος 7(1), Ξυπνητός5(1) , Φιλίππου 4, Σκαμαντζούρας 5, Καρασάββας 11, Αγγελόπουλος, Τσίγκος 15.