Αποτελέσματα
3η Αγωνιστική
ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ-  ΣΠΟΡΤ ΑΚΑΔΗΜΙΑ (Αναβολή)

Φωτορεπορτάζ του Στέλιου Ρήγα από το προπονητικό camp 3Χ3 κοριτσιών U14 στην Αρναία

Αποτελέσματα και τα φύλλα αγώνα της Α1 Γυναικών (26-27/10/2019). Συνεχής ενημέρωση

Τα αποτελέσματα  της Α1 Γυναικών, είναι:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία και τα φύλλα αγώνα της Α2 Γυναικών (27/10/2019).

Τα αποτελέσματα της  Α2 Γυναικών, είναι:

Ν. Κεραυνός - Σπάρτακος (Παιδικό Λάρισας)

Άνετη επικράτηση του Σπάρτακου απέναντι στην ομάδα του Ν. Κεραυνού για το παιδικό πρωτάθλημα Λάρισας, καθώς υπήρχε μεγάλη διαφορά δυναμικότητας μεταξύ των ομάδων.

Εθνικός - Σπάρτακος Β΄ 31-63 (παιδικό) φώτο

Άνετη επικράτηση του Σπάρτακος Β΄ με 31-63 επί του Εθνικού για το παιδικό πρωτάθλημα Λάρισας.

Ήττα με 67-32 στην Κατερίνη για την Ολύμπια Λάρισας

Μετά από μια κακή εμφάνιση στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, η Ολύμπια  γνώρισε δίκαια την ήττα απο τον Πιερικό Αρχέλαο στο Κλειστό Σιδηροδρομικού Σταθμού στην Κατερίνη  με σκορ 67-32 για την 3η αγωνιστική της Α2 κατηγορίας γυναικών.

Ίωνας - Αιολικός 61-81 (παιδικο Μαγνησίας)

Δεύτερη νίκη στο παιδικό πρωτάθλημα Μαγνησίας για την ομάδα του Αιολικού,  που επικράτησε εκτός έδρας του Ίωνα με 61-81.

Τιτάνες Αλμυρού - Νίκη Βόλου 70-63 (Εφηβικό Μαγνησίας)

Με νίκη ξεκίνησαν το πρωτάθλημα εφήβων Μαγνησίας οι Τιτάνες Αλμυρού επικρατώντας της Νίκης Βόλου με 70-63.

Φωτορεπορτάζ από την 3η ημέρα του προπονητικού camp 3Χ3 αγοριών U14 στο Τσοτύλι

Τιτάνες Αλμυρού - Σκιάθος 41-57 (παιδικο Μαγνησίας)

Ο Γ.Σ.Σκιάθου έκανε το 3 στα 3,  επικρατώντας στον Αλμυρό των Τιτάνων με 41-57 , για τον πρώτο όμιλο του παιδικού πρωταθλήματος Μαγνησίας.

Ανόρθωση - Ανάληψη 52-59 (Εφιηβικό Μαγνησίας)

Για το εφηβικο πρωτάθλημα Μαγνησίας η Ανάληψη πήρε σημαντική νίκη στο ΕΑΚΒόλου επί της Ανόρθωσης με 52-59.

Ολυμπιακός Βόλου - Αιολικός 38-82 (Εφηβικό Μαγνησίας)

Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερη αντίσταση ο Αιολικός επικράτησε του Ολυμπιακού Βόλου με 38-82 για το εφηβικο πρωταθλημα Μαγνησίας.

Στιγμιότυπα του αγώνα Σπάρτακος-Φοίβος 68-62 (A1 EΣΚΑΘ) 26/10/2019

Ίκαρος Νεάπολης-Σκιάθος 53-39 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Παίρνοντας το προβάδισμα από την αρχή του αγώνα ο Ίκαρος Νεάπολης, επικράτησε στο κλειστό του Αγίου Θωμά στη Λάρισα, του Γ.Σ.Σκιάθου με σκορ  53-39 , κάνοντας την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Ανάληψη-Κενταυρος Ζαγοράς 54-37 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Η Ανάληψη επικράτησε εύκολα με 54-37 του Κένταυρου Ζαγοράς , χρησιμοποιώντας μάλιστα στο μεγαλύτερο διάστημα  εφήβους και παίδες  καθώς υπήρχε μεγάλη διαφορά ανάμεσα στις 2 ομάδες.

Κρόνος Τρικάλων – ΓΣ Μουζακίου 57-66 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Με νίκη του ΓΣ Μουζακίου επί του Κρόνου Τρικάλων με 57-66  έληξε η αναμέτρηση του Σαββάτου (26/10) για το  πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Κρόνος Τυρνάβου – ΓΑΣ Παλαμά 45-56 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΘ και μάλιστα εκτός έδρας πανηγύρισε ο ΓΣ Παλαμά , επικρατώντας στον Τύρναβο του Κρόνου με 45-56.

BC Volos-Νέοι ΑΕΛ 72-54 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Έχοντας διψήφια διαφορά από την πρώτη περίοδο, τo BC Volos επικράτησε στο Βόλο των Νέων ΑΕΛ με 72-54 και έκανε το 2 στα 2 στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Ιωλκία-Α.Σ.Φαρσάλων 66-40 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Εύκολη επικράτηση της Ιωλκίας με σκορ 66-40 επί του Α.Σ.Φαρσάλων για την 2η αγωνιστική της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Λάρισα BC – ΕΑ Λάρισας 56-87 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Μεγάλη νίκη για την ομάδα της ΕΑΛ, η οποία επικράτησε εκτός έδρας του Basketball Club Larissa με 56-87 και έκανε το δύο στα δύο στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Δύσκολα 68-62 τον Φοίβο ο Σπάρτακος. (φώτο)

O Σπάρτακος τα βρήκε σκούρα απέναντι στον Φοίβο , αλλά τελικά κατάφερε να επικρατήσει κερδίζοντας στις λεπτομέρειες με 68-62 , για την δεύτερη αγωνιστική της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Άνετη νίκη επί του Ελευθεριακού για την Αγριά

Έχοντας διψήφια διαφορά από την δεύτερη περίοδο, η Αγριά επικράτησε εκτός έδρας του Ελευθεριακού με 51-65, για την δεύτερη αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Α1 ΕΣΚΑΘ.