Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

Κρόνος Τρικάλων – ΓΣ Μουζακίου 57-66 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Με νίκη του ΓΣ Μουζακίου επί του Κρόνου Τρικάλων με 57-66  έληξε η αναμέτρηση του Σαββάτου (26/10) για το  πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΘ.
Ο αγώνας είχε δραματικό φινάλε , καθώς οι γηπεδούχοι κατάφεραν και γύρισαν από το -14 (37-51) του 3ου δεκαλέπτου , ισοφάρισαν το ματς  σε 57-57 τρία λεπτά  πριν τη λήξη , αλλά τελικά οι παίκτες του Μπελάγια με ένα σερί 0-9 στα τελευταία λεπτά  κατάφεραν να επιστρέψουν στη βάση τους με το ροζ φύλλο αγώνα στις αποσκευές τους.

Κρόνος Τρικάλων – ΓΣ Μουζακίου 57-66
Δεκάλεπτα: 17-15, 30-39, 37-51, 57-66
Διαιτητές:Λιλής- Παπαδημητρίου
Κρόνος Τρικάλων: (Χριστάκος) Γεωργούλας, Παπαγιάννης 12(1), Μητρούσιας 5, Χρήστου 6(2), Μπακάλης 2, Μπάρδας, Πασσιάς, Ζιάκας, Μπίζιος 8, Αργυρόπουλος 10, Γκούμας 12.
Γ.Σ. Μουζακίου (Μπελάγιας Σ.) Τσανάκας,  Γκαραβέλας Χ., Λιάσκος 9(2), Πόππης 18, Σαλούστρος, Γκαραβέλας Κ. 2, Τσιγγενόπουλος 21, Καράμπαλης 10(2),  Ράτζας Μ., Ράτζας Β. 6, Κλήμης.