Τα αποτελέσματα της Γ' Εθνικής  Ανδρών, είναι:

Aποτελέσματα - Βαθμολογία Β’ Εθνική (3/2/2019)

Τα αποτελέσματα της Β' Εθνικής  Ανδρών, είναι:

Ήττα από τον πρωτοπόρο Παναθλητικό για την Ολύμπια Λάρισας

Η Ολύμπια δεν κατάφερε να κοντράρει  σε καμιά στιγμή την πρωτοπόρο ομάδα του Παναθλητικού , με αποτέλεσμα να γνωρίσει φυσιολογικά  την ήττα με 49-79.

Ήττα για τις γυναίκες του Ολυμπιακού Βόλου από τον Απόλλων Καλαμαριάς

Κανένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισε στο Βόλο ο Απόλλων Καλαμαριάς καθώς επικράτησε του Ολυμπιακού  με 69-22 για την 12η αγωνιστική της Α2 Γυναικών.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2' Εθνικής Γυναικών (3/2/2019) Συνεχής Ενημέρωση

Τα αποτελέσματα της  Α2 Γυναικών, είναι:

Πραγματοποιήθηκε η προπόνηση επιλογής καλαθοσφαιριστών Δυτικής Θεσσαλίας

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 3/2/2019 στο  Κλειστό Γυμναστήριο Παλαμά η συγκεντρωτική προπόνηση-επιλογή καλαθοσφαιριστών που γεννήθηκαν το 2006 από από σωματεία της Δυτικής Θεσσαλίας (Τρίκαλα - Καρδίτσα), από τον Περιφερειακό προπονητή κ. Τζέλλα Ε..

«Πέρασαν» από τα Trikala F.B.C. οι Νέοι του Κεραυνού.

Εντυπωσιακός από την αρχή του αγώνα , ο Νέος Κεραυνός επικράτησε  στα Τρίκαλα του Φούντα με 54-69 , αν και κατέβηκε να αγωνιστεί με μόλις 6 παίκτες.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία 2ου Όμίλου Κορασίδων ΕΣΚΑΘ

2ος Όμιλος
8η Αγωνιστική
Iωνικός - Ολυμπιακός Βόλου 20-76

Πλατύκαμπος - Γ.Σ.Βόλου 64-61 ( Α1 ΕΣΚΑΘ)

Παρά τις σημαντικές απουσίες (Μαστοροδήμος-Πιτσαρής-Γουρνάρης), ο Αετός Πλατυκάμπου  επικράτησε του Γ.Σ.Βόλου με 64-61 για την 14η αγωνιστική της Α ΕΣΚΑΘ.

Ζωντανά στις 17:00 ο αγώνας ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ ΑΜΣ - ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ (Β΄ Ανδρών)

Δηλώσεις Λίβανου-Μελετιάδη μετά τον αγώνα Ερμής Αγιάς - Ευρώπη Πευκοχωρίου

Άνετα οι Γόμφοι 40-80 την Ελασσόνα

Εύκολο απόγευμα είχαν οι Γόμφοι που επικράτησαν μέσα στην Ελασσόνα του τοπικού Γυμναστικού με 40-80 , κάνοντας την 12η νίκη τους σε 14 παιχνίδια.

Ελευθεριακός - BC Volos 39-50 ( Α2 ΕΣΚΑΘ)

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη πέτυχε η νεανική ομάδα του BC Volos επί του Ελευθεριακού,  πρωτοπόρου του πρωταθλήματος της Α2 ΕΣΚΑΘ , με 39-50 .

ΑΣ Φαρσάλων - Δημ. Ευξεινούπολης 63-51 ( Α2 ΕΣΚΑΘ)

Σημαντική νίκη για την συνέχεια του πρωταθλήματος της Α2 ΕΣΚΑΘ πέτυχε ο ΑΣ Φαρσάλων , επικρατώντας της Δήμητρας Ευξεινούπολης με 63-51.

Σάββατο 2 Φεβρουαρίου 2019

Μεγάλο διπλό του Γ.Σ.Αλμυρού μεσα στην Αγριά με 80-83

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη πέτυχε η ομάδα μπάσκετ του Γ.Σ.Αλμυρού στην Αγριά επί της τοπικής ομάδας με σκορ 80-83.

ΑΕΤ - ΕΑΛ 68-66 ( Α2 ΕΣΚΑΘ)

Την ήττα γνώρισε η ΕΑΛ μέσα στα Τρίκαλα με αντίπαλο την πρωτοπόρο ΑΕΤ με 68-66 σε ένα ματς για γερά νεύρα που κρίθηκε στις λεπτομέρειες στο τέλος του αγώνα.

Γ.Α.Σ Παλαμά - Ολυμπιακός Καρδίτσας (2) 61-37 (Παιδικό Καρδίτσας) Φώτο

Γ.Α.Σ Παλαμά - Ολυμπιακός Καρδίτσας (2) 61-37
Δεκάλεπτα: 11-19, 27-26, 45-36, 61-37.
Διαιτητές: Μέλλος, Χριστοφοράκης
Γ.Α.Σ. Παλαμά (Σερίφης): Πετρόπουλος, Σερίφης Ε., Κουτρούλης, Σερίφης Χ. 13(2), Πάσχος, Νιάφας,  Πολίτης, Λιαπής 8, Καρακώστας 13(1), Πέτρου 4, Μπιρνάρας 23.
Ολυμπιακός Καρδίτσας (2) (Μπελάγιας): Ευαγγελόπουλος 2, Διαμάντης 11(1), Κωστόπουλος 8(2), Αδάμος, Μπατράς, Τσομπάνης 8(1), Μπακαρός, Καρακώστας 6, Μάστορας, Μισαηλίδης 2.

Ίκαρος Νεάπολης - Α.Ο.Σουφλαρίων 42-45 ( Α2 ΕΣΚΑΘ) Φώτο+vid

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη στην παράταση για τα Σουφλάρια που επικράτησαν  με 42-45 του Ίκαρου για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Άνετα ο Ίωνας την Ανάληψη 84-55 - Βράβευσε τον Γιάννη Καράγιωργο

Χωρίς να δυσκολευτεί ο Ίωνας επικράτησε  της Ανάληψης για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 ΕΣΚΑΘ με σκορ 84-55.

Συνέχισε το αήττητο η Αναγέννηση Καρδίτσας, 51-62 τις Σοφάδες .

Ασταμάτητη η Αναγέννηση Καρδίτσας επικράτησε μέσα στις  Σοφάδες του τοπικού γυμναστικού με 51-62 , κάνοντας την 14η συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ και 2η σε βάρος Γ.Σ.Σοφάδων παίρνοντας ;etsi το αβαντάζ για τα play-off .

Επιστροφή στις νίκες για τον Κεραυνό , 74-64 την ΑΕΒΔ

Καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο ο Κεραυνός επικράτησε δίκαια της αξιόμαχης ΑΕΒΔ με 74-64 κάνοντας την 9η φετινή του νίκη στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Στιγμιότυπα του αγώνα Νέοι ΑΕΛ - Κρόνος Τρικάλων 57-69 ( Α2 ΕΣΚΑΘ)

Το τέλος του αγώνα Κεραυνός - ΑΕΒΔ 74-64 ( Α1 ΕΣΚΑΘ)

Ολόκληρος ο αγώνας Γ.Σ.Σκιάθου - ΑΕΒΔ 65-46 (Παιδικό Μαγνησίας)