Σάββατο 2 Φεβρουαρίου 2019

Ίκαρος Νεάπολης - Α.Ο.Σουφλαρίων 42-45 ( Α2 ΕΣΚΑΘ) Φώτο+vid

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη στην παράταση για τα Σουφλάρια που επικράτησαν  με 42-45 του Ίκαρου για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 ΕΣΚΑΘ.
Παρά την αστοχία και τον δύο ομάδων έγινε ένα δυνατό παιχνίδι το οποίο κρίθηκε τελικα στις  λεπτομέρειες.

Στην τελευταία περίοδο κυριάρχησαν οι άμυνες και μετά από σερί ελευθέρων βολών και για τις δυο ομάδες, πήγαμε στο τελευταίο σουτ με τον Μότσια να αστοχεί σε σουτ τριών πόντων και το ματς να οδηγείται στην παράταση. Εκεί παίζοντας δυνατή άμυνα οΑΟΣ  κατάφερε να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα.

Ίκαρος Νεάπολης - Α.Ο.Σουφλαρίων 42-45
Δεκάλεπτα: 6-10, 15-18, 27-27, 40-40κ.α., 42-45 παρ.
Διαιτητές: Παγώνης - Χατζής
Ίκαρος Νεάπολης(Τσιρινδάνης) Σπανός 2, Πατουλιώτης 8, Πάνος , Ανδρίκος 8, Λιάλιος 8(1), Καρακώστας 2, Παπαλέξης , Γκορτσίλας 7, Αγκαφωνίδης7 .
Σουφλάρια(Καστώρης) Γουναράς , Βλέτσης , Μπιζογλου 16(3), Ιωαννίδης 2, Γιαννακόπουλος 8, Βλαχογιάννης ,  Νουτσελάρι 9, Μότσιας , Λινάρδος 8, Βησσαρίου Ε. 2.