Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2018

Αρμένιο - Δημ. Ευξεινούπολης 27-59 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Εύκολο απόγευμα για την Δήμητρα Ευξεινούπολης , που επικράτησε εκτός έδρας του Αρμενίου με 27-59 για την τρίτη αγωνιστική της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Νίκαια 2012 - Κένταυρος Ζαγοράς 77-73 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Η Νίκαια 2012 κατάφερε και πήρε την νίκη απέναντι στον Κένταυρο Ζαγοράς με 77-73 , κάνοντας ένα επιμέρους 7-14 στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Σκιάθος - Μύτικας 76-56 (Α1 ΕΣΚΑΘ)

Ιστορική πρώτη νίκη για την ομάδα της Σκιάθου στην Α1 ΕΣΚΑΘ, που επικράτησε για την τρίτη αγωνιστική του Μύτικα με 76-56.

Ολυμπιακός Καρδίτσας - Ίκαρος Νεάπολης 52-47 (Α2 ΕΣΚΑΘ) Φώτο

Ο Ολυμπιακός Καρδίτσας συνέχισε αήττητος στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΘ , επικρατώντας του Ικάρου Νεάπολης με 52-47 , κάνοντας την ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο με πολύ καλή άμυνα που περιόρισε τους φιλοξενούμενους στους 5 πόντους.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Β' ΕΣΚΑΘ (2ος Όμιλος)

Αποτελέσματα
1η Αγωνιστική
Φαρκαδώνα - ΓΑΣ Παλαμά (Αναβολή)

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Β' ΕΣΚΑΘ (1ος Όμιλος)

Ανάληψη - Ίωνας  35-57

Ολυμπιακός-Κολοσσός Ρ. 84-53 (Kύπελλο Ανδρών)

Ο Ολυμπιακός έγινε η τρίτη κατά σειρά ομάδα που εξασφαλίζει την πρόκρισή της στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος Ανδρών, καθώς επικράτησε 84-53 του Κολοσσού Ρόδου στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας.

Πήρε το Θεσσαλικό ντέρμπι με τους Τιτάνες Παλαμά ο Ολυμπιακός Βόλου.

Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής για τον Ολυμπιακό Βόλου που επικράτησε μέσα στον Παλαμά των Τιτάνων με 75-85, έχοντας σε μεγάλη μέρα τον ασταμάτητο Μπόγδανο που σημείωσε 36 πόντους με 4 τρίποντα.

Ηττα από τον Πρωτέα Γρεβενών με 81-60 για τους Ικάρους Τρικάλων

Ήττα για τους Ικάρους στην δύσκολη έδρα του Πρωτέα Γρεβενών με 81-60 για την τρίτη αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Όλα τα φύλλα αγώνα της Β' Εθνικής.(4/11) Συνεχή ενημέρωση

Οι αγώνες αναλυτικά:

Μεγάλο διπλό στην Κέρκυρα για τον Γ.Σ.Φαρσάλων.

Τα Φάρσαλα σε ένα παιχνίδι πραγματικό ντέρμπι κατάφεραν και πήραν τη νίκη στην παράταση επί του Φαίακα στην Κέρκυρα με 75-70 .

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Γ' Εθνικής (4/11/2018) Συνεχής ενημέρωση

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής της Β' Εθνικής  Ανδρών, είναι:

Με 93 – 73 επικράτησε η Νίκη Βόλου των Ικάρων Σερρών

Σε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι στο Κλειστό Γυμναστήριο Ν.Ιωνίας, η Νίκη Βόλου, επικράτησε με 93 - 73της ομάδας των Ικάρων Σερρών, για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής μπάσκετ.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Β' Εθνικής (4/11/2018)

Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής της Β' Εθνικής  Ανδρών, είναι:

Όλα τα φύλλα αγώνα της Α1 Εθνικής.Γυναικών (4/11).

Αποτελέσματα Α1 Γυναικών

Τα αποτελέσματα  της Α1 Γυναικών, είναι:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2' Εθνικής Γυναικών (Συνεχής ενημέρωση)

Τα αποτελέσματα της  Α2 Γυναικών, είναι:

Πρώτη νίκη για την Ολύμπια με 55-50 επί του Πανσερραϊκού για την Α2 Γυναικών (Πλούσιο φωτορεπορτάζ)

Την νίκη  γνώρισε σήμερα το μεσημέρι στο κλειστό της Νεάπολης, στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α2 Εθνικής Γυναικών  , η Ολύμπια Λάρισας επικρατώντας δύσκολα του Πανσερραϊκού με 55-50.

Σπάρτακος Λάρισας - Απόλλων Καρδιτσας 62-47 (Κορασίδων) φώτο

Σπάρτακος Λάρισας - Απόλλων Καρδιτσας  62-47
Δεκάλεπτα:21-8, 43-17, 55-31, 62-47
Διαιτητές:Θανασούλας - Δημοβέλης.
Σπάρτακος Λάρισας (Κούρτοβιτς - Γοργόλης) Τσουμπανου 23, Γκαντού 4,  Ακριβούλη , Γουλούλη 3, Νταϊάκη 15, Αγριόγηδου 2, Λαναρά 2,  Ευαγγελοπούλου 4, Παρασκευαίδη 8, Ολυμπίου ,  Καλέτσιου 1.
Απόλλων Καρδιτσας: (Χαβαλέ-Χαρίση) Γιαβάζη 16, Καλούτσα 2, Τζιώτα Ε. 2, Τζιώτα Α. , Κουλοκτσή 2, Καραγεώργου , Φουστέλλη 12, Ζάττα , Κουτλή 2, Μπαιμάκη 10(1), Κορώνη 1.

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα Σπάρτακος - Απόλλων Καρδίτσας 62-47 (Κορασίδων) 4/11/2018

Ήττα για τις γυναίκες του Ολυμπιακού Βόλου από τους Τιτάνες Δράμας με 51-60

Η ομάδα του Ολυμπιακού Βόλου πάλεψε το παιχνίδι , στις άδειες εξέδρες του ΕΑΚΒ λόγω τιμωρίας της έδρας, αλλά τελικά γνώρισε την ήττα από τους Τιτάνες Δράμας με 51-60