Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2018

Νίκαια 2012 - Κένταυρος Ζαγοράς 77-73 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Η Νίκαια 2012 κατάφερε και πήρε την νίκη απέναντι στον Κένταυρο Ζαγοράς με 77-73 , κάνοντας ένα επιμέρους 7-14 στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Ο Κένταυρος Ζαγοράς ήταν πολύ καλός για 3 δεκάλεπτα, αλλά στο 4ο δεκάλεπτο μπήκε χωρίς την απαιτουμένη συγκέντρωση τρώγοντας 8 πόντους σε ένα λεπτό.

Στην τελευταία επίθεση με 14" να απομένουν η Νίκαια με το σκορ στο 73-73, έβαλε δύσκολο σουτ με τον Κανούλη (75-73).

Στα  5" που έμειναν ο Κένταυρος έχασε την μπάλα , διαμαρτυρόμενος για φάουλ, κάνοντας στη συνέχεια ο ίδιος φάουλ στον  Καμζελά που έβαλε και τις δυο βολές για να γράψει το τελικό 77-73.

Νίκαια 2012 - Κένταυρος Ζαγοράς 77-73
Δεκάλεπτα: 20-16, 37-47, 50-59, 77-73
Διαιτητές:Βόντσα - Καραχρήστος Ι.
Νίκαια 2012(Μπελαλίδης-Τίκας): Καμζελάς 16, Αρσενίου 3(1), Παλιούρας, Μοσχοβίτης, Παναγιώτου, Κανούλης 12(2), Ουζούνης 19(3), Κατσιλούλης 22(2), Καραποστόλου, Σταμογιαννόπουλος 2, Παπαδόπουλος 4, Γάκης
Κένταυρος (Τσιντσίνης): Δημόπουλος 2, Καρσελάς 3(1), Ρουσιώτης 6(1), Κλειτσογιάννης 3(1), Κοντογιώργος 4, Βασδέκης 5, Μουχαρέμ 8, Μανωλόπουλος 1, Καραθανάσης 24(3), Γαβαλάς 17.