Τα αποτελέσματα της Β' Εθνικής  Ανδρών, είναι:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Εφηβικού Τρικάλων

Τα αποτελέσματα του πρωταθλήματος  Εφήβων Τρικάλων είναι:

Τιτάνες Αλμυρού-Άδμητος 72-65 (B; EΣΚΑΘ)

Ηρωική εμφάνιση 6 παικτών για τον Άδμητο , που δεν κατάφεραν όμως να αποφύγουν την  ήττα  από τους πολύ δυνατούς Τιτάνες στον Αλμυρό με  72-65.

Απόλλων Καρδίτσας - Ιωνικός Μαγνησίας 71-24 (Γυναικείο ΕΣΚΑΘ)

Δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 7 στα 7 η γυναικεία ομάδα του Απόλλων Καρδίτσας επικρατώντας του Ιωνικού Μαγνησίας με 71-24 , στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΕΣΚΑΘ.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία και τα φύλλα αγώνα της Α1 Γυναικών (2/2/2020) Συνεχής ενημέρωση

Τα αποτελέσματα  της Α1 Γυναικών, είναι:

Νέοι ΑΣΚ- ΚΑΣ Δεσκάτης 76-71 (Β΄ΕΣΚΑΘ)

Οι Νέοι του ΑΣΚ για την 12 αγωνιστική του δευτέρου ομίλου της Β΄ΕΣΚΑΘ , επικράτησαν στην παράταση (65-65κ.α.) της Δεσκάτης με 76-71 και έφτασαν τις 7 νίκες στον πρωτάθλημα.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Παγκορασίδων (1-2/2/2020)

Αποτελέσματα
9η Αγωνιστική
ΤΙΤΑΝΕΣ ΓΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ  (Αναβολή)

Σπάρτακος - Νέος Κεραυνός 71-35 (παιδικό Λάρισας)

Μετά από ένα όμορφο ματς οι παίδες του Σπάρτακου επικράτησαν του Νέου Κεραυνού με 71-35, σε αγώνα για την 10η αγωνιστική του δευτέρου ομίλου .

Ήττα στη Θεσσαλονίκη από την Πυλαία για την Ολύμπια.

Ακόμα μια ήττα γνώρισε η νεανική ομάδα της Ολύμπια, αυτή τη φορά από την Πυλαία με 94-48 για την 4η αγωνιστική του δευτέρου γύρου της Α2 Εθνικής Γυναικών.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία και τα φύλλα αγώνα της Α2 Γυναικών (2/2/2020). Συνεχής ενημέρωση

Τα αποτελέσματα της  Α2 Γυναικών, είναι:

Στους ημιτελικούς εφήβων Μαγνησίας η Νίκη Βόλου.

Η Νίκη Βόλου είναι η δεύτερη ομάδα χρονικά που πέρασε στους «4» του εφηβικού πρωταθλήματος  Μαγνησίας μετά την επικράτησή της  με 55-34 επί του Ολυμπιακού Βόλου.

Πήρε το Λαρισινό ντέρμπι με τον Αστέρα ο Κεραυνός

Νικητής αναδείχθηκε ο Κεραυνός στο Λαρισινό ντέρμπι με τον Αστέρα, επικρατώντας με 49-79 , για την 14 αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α1 ΕΣΚΘ.

Ελευθεριακός-ΑΕΒΔ 57-42 (Α1΄ ΕΣΚΑΘ)

Τρίτη νίκη για τον Ελευθεριακό στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ , που ανέβασε στροφές στο δεύτερο ημίχρονο και επικράτησε της ΑΕΒΔ με 57-42.

Έφυγε με το διπλό από την Λάρισα η Αγριά .

Ανεβάζοντας στροφές μετά το πρώτο δεκάλεπτο ο Αγριά δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει στο κλειστό του Αγίου Θωμά στη Λάρισα , του Σπάρτακου με 40-70.

Απολλων Καρδιτσας - Ολυμπιάδα 40-55 (Κορασιδων) . Βαθμολογία

Σε εξ αναβολής παιχνίδι για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος κορασίδων η Ολυμπιάδα επικράτησε εκτός έδρας του Απόλλων Καρδίτσας με 40-55.

Προκρίθηκαν στους ημιτελικούς Μαγνησίας οι έφηβοι των Τιτάνων Αλμυρού

Στους «4» του εφηβικού πρωταθλήματος  Μαγνησίας προκρίθηκαν οι Τιτάνες Αλμυρού , κερδίζοντας εύκολα τον Ολυμπιονίκη με 81-54

Πήραν το διπλό στο ντέρμπι με την ΑΕΛ οι Γόμφοι.

Συνέχισε το αήττητο σερί του ο Γ.Σ.Γομφων (14/14), επικρατώντας στο κλειστό του Αλκαζάρ,  στο ντέρμπι κορυφής της ΑΕΛ  με σκορ 55-65.

Δίκαια νίκη της ΑΕΤ κόντρα στην Sports Academy

Με καλύτερη απόδοση από το δεύτερο δεκάλεπτο και μετά η ΑΕΤ  επικράτησε στο κλειστό της  Μπάρας,   με 73-62 της Sports Academy, κάνοντας την 5η νίκη της  στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Το τέλος του αγώνα Λάρισα BC – ΓΣ Μουζακίου 64-68 (Α2 ΕΣΚΑΘ) 1/2/2020

Νίκη για Ανόρθωση…σε επεισοδιακό παιχνίδι κόντρα στο BC Volos

Η Ανόρθωση επικράτησε και του μαχητικού B.C Volos με σκορ 60-70. Για την Ανόρθωση δεν αγωνίστηκαν οι Κοντογιάννης, Καρακώστας, Κουκουράβας, Κουρέας ενώ για τους γηπεδούχους απουσίαζαν οι Καλίκος και Πλιάτσικας.

Σουφλάρια – Νέος Κεραυνός 55-82 (Α2΄ ΕΣΚΑΘ)

Ο Νέος Κεραυνός πήρε από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ και δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει στην έδρα του Α.Ο.Σουφλαρίων με 55-82 κάνοντας την 12η νίκη του σε 13 αγώνες στον δεύτερο όμιλο της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Ερμής Αγιάς 2018-Σκιάθος 46-70 (Α2΄ ΕΣΚΑΘ)

Η Σκιάθος έκανε το"μπαμ"  επικρατώντας μέσα στην Αγιά του Ερμή 2018  με 46-70 για την 14η αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Διεύρυνε το σερί του ο Γ.Σ.Αλμυρού, νίκη κόντρα στον Γ.Σ.Βόλου

Έχοντας σε ένα ακόμη ματς επιθετικό πλουραλισμό, ο Γ.Σ.Αλμυρού πήρε το προβάδισμα στον αγώνα  με τον Γ.Σ.Βόλου και το επέκτεινε στο β' ημίχρονο μέχρι το τελικό 73-41.

Ανάληψη-Νέοι ΑΕΛ 88-49 (Α2΄ ΕΣΚΑΘ)

Παίζοντας όμορφο μπάσκετ  η νεανική ομάδα της Ανάληψης επικράτησε άνετα  με 88-49 , απέναντι στην εξίσου νεανική ομάδα της ΑΕΛ , καθώς η διαφορά ανάμεσα στις ομάδες ήταν εμφανής .

Δήμητρα Ευξεινούπολης-Α.Σ.Φαρσάλων 80-76 (Α2΄ ΕΣΚΑΘ)

Η Δήμητρα Ευξεινούπολης έκανε την ανατροπή και αφού πήγε πρώτα τον αγώνα στην παράταση (69-69), εκεί λύγισε την αντίσταση του Α.Σ.Φαρσάλων και πήρε το πολύτιμο ροζ φύλλο αγώνα με σκορ 80-76.