Κυριακή 26 Ιανουαρίου 2020

Αποτελέσματα - Βαθμολογίες ομίλων παιδικού Μαγνησίας (25-26/1/2020)

Τα αποτελέσματα του πρωταθλήματος Παίδων Μαγνησίας   είναι τα εξής:

Νίκη χρυσάφι για την Ολύμπια κόντρα στον Πιερικό Αρχέλαο.

Η Ολύμπια επικράτησε του Πιερικού Αρχέλαου με 72-69,  έχοντας σε πολύ καλή μέρα τις Σολωμού 20(1), Καρτσαμάρη 25(3) και Πατούνη 16(2), κάνοντας μια πολύ σημαντική νίκη στην προσπάθεια που κάνει για να αποφύγει  τον υποβιβασμό .

Αποτελέσματα - Βαθμολογία και τα φύλλα αγώνα της Α2 Γυναικών (26/1/2020).

Τα αποτελέσματα της  Α2 Γυναικών, είναι:

Σκιάθος-Ίκαρος Νεάπολης 66-38 (Α2΄ΕΣΚΑΘ) .

Η Σκιάθος ανεβάζοντας την απόδοσή της στο δεύτερο ημίχρονο και παίζοντας καταπληκτική άμυνα , με  επιμέρους σκορ 36-12 , επικράτησε εύκολα του Ικάρου Νεάπολης με 66-38.

ΓΑΣ Παλαμά – Κρόνος Τυρνάβου 66-56 (Α2΄ΕΣΚΑΘ) .

Σε ένα παιχνίδι πραγματικό ντέρμπι ο ΓΑΣ Παλαμά ανέβασε στροφές στην τελευταία περίοδο και επικράτησε του Κρόνου Τυρνάβου με 66-56 , για την 13η αγωνιστική του δευτέρου ομίλου της Α2΄ΕΣΚΑΘ .

Απόλλων Καρδίτσας – Φαλώρεια 77-62 (Α2΄ΕΣΚΑΘ) .

Tην 6η του νίκη στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΘ έκανε ο Απόλλων Καρδίτσας που επιβλήθηκε άνετα της Φαλώρειας με 77-62.

Κένταυρος Ζαγοράς-Ανάληψη 51-75 (Α2΄ΕΣΚΑΘ) .

Καλή εμφάνιση από την ομάδας της Ανάληψης εναντίον του Κένταυρου Ζαγοράς  που προσπάθησε αρκετά ειδικά στο πρώτο δεκάλεπτο , αλλά στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι επέβαλαν το ρυθμό τους και πήραν άνετα την νίκη με 51-75 .

ΓΣ Μουζακίου – Κρόνος Τρικάλων 55-52 (Α2΄ΕΣΚΑΘ) .

Με νίκη συνέχισε την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 ΕΣΚΑΘ , ο Γ.Σ. Μουζακίου & Περιχώρων «Γ. Πασιαλής» , επικρατώντας του Κρόνου Τρικάλων με 55-52 .

Α.Σ.Φαρσάλων-Ιωλκία 39-49 (Α2΄ΕΣΚΑΘ) .

Μεγάλη νίκη πέτυχε η Ιωλκία καθώς επικράτησε στην έδρα του Α.Σ.Φαρσάλων με σκορ 39-49 για την 13η αγωνιστική της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Εκτός έδρας επιτυχία επί της Sports Academy για τον ΓΣ Νίκαιας

Χαλκιάς , Δαουλάρης και Μουράτης πήραν στους ώμους τους τον Γ.Σ.Νίκαιας και τον οδήγησαν στη νίκη με 94-83 στον χθεσινό αγώνα με την Sports Academy , για την 13η αγωνιστική της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Δυσκολεύτηκε αλλά νίκησε τον μαχητικό Φοίβο ο Σπάρτακος

Πιο δύσκολα απ ότι δείχνει το τελικό σκορ , ο Σπάρτακος έχοντας σε καταπληκτική ημέρα τον Αθανασόπουλο που σημείωσε 25 πόντους με 3 τρίποντα, επικράτησε χθες στο κλειστό της Γιάννουλης με 77-84 του μαχητικού Φοίβου.

Άνετα 84-61 τον Ελευθεριακό η Αγριά

Η Αγριά επικράτησε εύκολα του Ελευθεριακού με σκορ 84-61, για την 13η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α1 ΕΣΚΑΘ , σημειώνοντας την 11η νίκη της στο πρωτάθλημα .

«Πέρασε» από την Λάρισα και τον Κεραυνό ο Γ.Σ.Αλμυρού

Ο Αλμυρός έκανε την 12η νίκη του σε 13 αγώνες, στον πρώτο όμιλο της Α1 ΕΣΚΑΘ , επικρατώντας στη Λάρισα του Κεραυνού με σκορ 64-80.

Σαρωτική η Νίκαια 2012 έριξε «κατοστάρα» στον Αστέρα

Επιστροφή στις νίκες με την 9η στο σύνολο πέτυχε η Νίκαια 2012  και μάλιστα  με… κατοστάρα (100-67) επί του Αστέρα  στο κλειστο Ι. Πατάκης , για την 13η αγωνιστική της Α1 ΕΣΚΑΘ.

ΑΕΒΔ - Σκιάθος 30-52 (Κορασίδων)

Οι κορασίδες της Σκιάθου έκαναν την  5η νίκη τους στον πρώτο όμιλο του πρωταθλήματος της ΕΣΚΑΘ , επικρατώντας στο Βόλο της ΑΕΒΔ με 30-52.

Τιτάνες Αλμυρού - Ιωνικός 36-34 (Κορασίδων)

Μετά από ένα όμορφο αγώνα οι Τιτάνες Αλμυρού  επικράτησαν εντός έδρας , του Ιωνικού   με 36-34 για τον 1ο όμιλο του πρωταθλήματος κορασίδων.

Νίκη Βόλου - Γ.Σ.Αλμυρού 52-17 (Κορασίδων)

Η Νίκη Βόλου επικράτησε του Γ.Σ.Αλμυρού με 52-17 για την 9η αγωνιστική του πρώτου ομίλου του πρωταθλήματος κορασίδων.

Α.Ε.Β.ΔΙΜΗΝΙΟΥ - ΣΚΙΑΘΟΥ Γ.Σ  30-52

Στιγμιότυπα του αγώνα Μύτικας Λάρισας– ΑΕΛ 62-86 (Α1 ΕΣΚΑΘ)

Στιγμιότυπα του αγώνα Κεραυνός-Γ.Σ.Αλμυρού 64-80 (Α1 ΕΣΚΑΘ)

Το τέλος του αγώνα Φοίβος-Σπάρτακος 77-84 (Α1 ΕΣΚΑΘ)

Αποτελέσματα πρωταθλήματος Εργαζομένων Λάρισας (25/1/2020)

Για το πρωτάθλημα μπάσκετ των εργαζομένων,  είχαμε τα παρακάτω αποτελέσματα:

Υπέταξε την ΑΕΒΔ ο Αιολικός Βόλου.

Παρά την πιεστική άμυνα της Α.Ε.Β.Δ. ο Αιολικός Βόλου κατόρθωσε να πάρει ακόμη μία σημαντική νίκη με 54-47 , που τον διατηρεί στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας της Α1 Ε.Σ.ΚΑ.Θ.

Σάββατο 25 Ιανουαρίου 2020

Έφυγε με το «διπλό» από την Ελασσόνα ο ΓΣ Αμπελώνα .

Παίρνοντας σημαντική διαφορά μετά τη δεύτερη περίοδο, ο Γ.Σ.Αμπελώνα επικράτησε άνετα με 57-93 του ΓΣΕ Ελασσόνας, κάνοντας την 12η νίκη του σε 13 παιχνίδια στο φετινό πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ.