Τα αποτελέσματα της Β' Εθνικής  Ανδρών, είναι:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Γ' Εθνικής (1/12/2019) Συνεχής ενημέρωση

Τα αποτελέσματα της Γ' Εθνικής  Ανδρών, είναι:

Απόλλων Καρδίτσας – Σουφλάρια 59-53 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Σε ένα πραγματικό ντέρμπι με συνεχόμενες εναλλαγές στο σκορ , ο Απόλλων Καρδίτσας πήρε τελικά την νίκη κόντρα στα Σουφλάρια με σκορ  59-53 , για την 7η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Ίκαρος Νεάπολης-Ιωλκία 38-47 (Α2 ΕΣΚΑΘ) φώτο

Η Ιωλκία παίρνοντας το προβάδισμα μετά την πρώτη περίοδο,  έφτασε στην νίκη κόντρα στον Ίκαρο Νεάπολης , επικρατώντας στο κλειστό του Αγίου Θωμά με σκορ 38-47.

Αποτελέσματα Εφηβικού Μαγνησίας (30/11/2019)

Τα αποτελέσματα του πρωταθλήματος  Εφήβων Μαγνησίας   είναι:

Κεραυνός - Ίκαρος Νεάπολης 83-31 (παιδικό Λάρισας) φώτο

Ο Κεραυνός επικράτησε άνετα του Ίκαρου Νεάπολης με 83-31 συνεχίζοντας αήττητος στον 1ο όμιλο του παιδικού πρωταθλήματος Λάρισας.

Νέοι ΑΕΛ-Κενταυρος Ζαγοράς 61-29 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Χωρίς να αντιμετωπίσουν πρόβλημα οι Νέοι της ΑΕΛ , έκαναν την 3η τους νίκη στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΘ , επικρατώντας του Κένταυρου Ζαγοράς με 61-29.

Εκτός έδρας νίκη επί του Φαίακα Κερκυρας για τον Αίολο Τρικάλων

Στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της έβδομης αγωνιστικής του τρίτου ομίλου της Γ΄ Εθνικής Ανδρών, ο Αίολος Τρικάλων επικράτησε στην Κέρκυρα του Φαίακα με 60-89.

Φοίβος - Γ.Σ.Αμπελώνα 127-72 (παιδικό Λάρισας) φώτο

Σε ένα όμορφο αγώνα που οι άμυνες πήγαν περίπατο , το παιδικό του Φοίβου κανε το 7 στα 7 , επικρατώντας του Αμπελώνα με 127-72.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία και τα φύλλα αγώνα της Α1 Γυναικών (1/12/2019).

Τα αποτελέσματα  της Α1 Γυναικών, είναι:

Ήττα στη Θεσσαλονίκη από τον Απόλλων Καλαμαριάς για την Ολύμπια .

Η Ολύμπια Λάρισας ήταν ανταγωνιστική μόνο στο πρώτο ημίχρονο και γνώρισε φυσιολογικά την ήττα στην Θεσσαλονίκη από τον Απόλλων Καλαμαριάς με 58-43.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία και τα φύλλα αγώνα της Α2 Γυναικών (1/12/2019).

Τα αποτελέσματα της  Α2 Γυναικών, είναι:

Στιγμιότυπα του αγώνα ΕΑ Λάρισας– ΓΑΣ Παλαμά 58-53 (Α2 ΕΣΚΑΘ) 30/11/2019

Φωτορεπορτάζ του αγώνα Γόμφοι - ΑΟΤ 55-48 (Α1 ΕΣΚΑΘ)

Χρησιμα συμπεράσματα από το νέο αγώνα Αναπτυξιακού μπάσκετ Τρίκαλα-Καρδίτσα (Φώτο)

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε  εκ νέου , αυτή τη φορά στο κλειστό Δημοτικό Τρικάλων (Κατσιμείδιο) ,  ο αγώνας μεταξύ επίλεκτων παικτών,  Τρικάλων και  Καρδίτσας, στα πλαίσια του αναπτυξιακού προγράμματος της ΕΣΚΑΘ.

Ν. ΑΣΚ (ΚΒΑ) - Ολυμπιακος Καρ. Α 58-56 (παιδικό Καρδίτσας)

Σημαντική νίκη πέτυχε χτες η παιδική ομάδα των νέων του Α.Σ.Κ απέναντι στον Ολυμπιακό Καρδιτσας με σκορ 58-56.

Κρόνος Τρικάλων – Κρόνος Τυρνάβου 64-74 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Μεγάλη νίκη , η 4η στη σειρά,  για τον Κρόνο Τυρνάβου που επικράτησε στα Τρίκαλα του συνονόματου Κρόνου  με 64-74.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Παγκορασίδων (30/11/2019)

Αποτελέσματα
3η Αγωνιστική
ΤΙΤΑΝΕΣ ΓΣ - ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ  29-61

«Πέρασε» από την Λάρισα και την Sports Academy ο ΓΣ Ελασσόνας

Η Ελασσόνα έκανε την δεύτερη νίκη της , στον δεύτερο όμιλο της Α1 ΕΣΚΑΘ , επικρατώντας στη Λάρισα της Sports Academy , που δεν έχει γευθεί ακόμα την χαρά της νίκης , με σκορ 56-59.

Αρμένιο- Νέοι Γ.Σ.Φαρσάλων 76-35 (Β΄ΕΣΚΑΘ)

Άνετη επικράτηση του Αρμενίου επί των Νέων του Γ.Σ.Φαρσάλων με 76-35, για την 5η αγωνιστική του 1ουω ομίλου της Β΄ΕΣΚΑΘ.

Φωτορεπορτάζ του αγώνα Αγριά - ΓΣΒόλου Γ΄ (παιδικό Μαγνησίας)

Τιτάνες Παλαμά-Σπάρτακος 29-61 (Παγκορασίδων)

Εντός έδρας ήττα για την ομάδα των παγκορασίδων των Τιτάνων Παλαμά από τον Σπάρτακο Λάρισας, με 29-61.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Β' ΕΣΚΑΘ (1ος Όμιλος) 30/11/2019

5η Αγωνιστική
Ηρακλής Χάλκης -Τιτάνες Αλμυρού (1/12/2019)

Μεγάλο «διπλό» της Νίκαια 2012 στη Γιάννουλη επί του Φοίβου

Με απίστευτη απόδοση στο δεύτερο ημίχρονο και ιδιαίτερα στην τρίτη περίοδο (επιμέρους σκορ 11-25) η Νίκαια 2012  επικράτησε  στη Γιάννουλη με 84-88 του Φοίβου.

Άνετη επικράτηση για τον Ελευθεριακό επί του Αστέρα με 88-52

Την ιστορική πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ , πανηγύρισε σήμερα ο Ελευθεριακός επικρατώντας του Αστέρα Λάρισας με το ευρύ 88-52.