Τρίτη 5 Νοεμβρίου 2019

Γ.Σ.Βόλου – Nίκη Βόλου 57 – 47 (Εφηβικό Μαγνησίας)

Ο Γ.Σ.Βόλου έκανε το 4 στα 4  στο Εφηβικό πρωτάθλημα Μαγνησίας επικρατώντας της Νίκης Βόλου με σκορ  57 – 47.

Ορισμοί Διαιτητών & Κομισάριων Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (6η αγωνιστική, 9-10-13/11)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 6ης αγωνιστικής της Α2 Εθνικής Ανδρών, είναι:

Η παρακάμερα του αγώνα Νίκη Βόλου - ΣΚ Ιωάννινα, για το πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής

Στη πρώτη δεκάδα των σκόρερ της Β' Εθνικής (Βόρειος όμιλος) ο Γιάννης Παπαχρήστος του Γ.Σ.Φαρσάλων

Μετά και την 5η αγωνιστική στην Β' Εθνική στην πρώτη θέση των σκόρερ  (Βόρειος όμιλος) βρίσκεται ο Δημήτρης Χατζηκυριακίδης με 111 πόντους ενώ στην δεύτερη θέση είναι ο Νεκτάριος Μάρουσιτς του Ερμή Λαγκαδά  με 104 και στην  τρίτη θέση  ο Στέλιος Λεπτοκαρύδης με 98 πόντους.

Οι πρώτοι σκόρερ του 3ου ομίλου της Γ' Εθνικής - Στην πρώτη τριάδα Τσατάλας και Γκιουλέκας (4η Αγωνιστική)

Η 4η αγωνιστική ολοκληρώθηκε στην Γ' Εθνική και  στην πρώτη θέση των σκόρερ του 1ου ομίλου Βορρά βρίσκεται ο Κώστας Σωτηράκης του ΣΚ Ιωάννινα με 103 πόντους , αφήνοντας τον  Παναγιώτη Τσατάλα των Τιτάνων Παλαμά, στην δεύτερη θέση με 98 πόντους .

Στόχος η νίκη για τον Α.Σ.Καρδίτσας KSD

Με μοναδικό στόχο τη νίκη και το ροζ φύλλο αγώνα, ο Α.Σ.Καρδίτσας KSD υποδέχεται την Τετάρτη στις 5 μ.μ. στο νέο κλειστό γυμναστήριο τη Δάφνη Δαφνίου, σε εξ αναβολής αγώνα για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος μπάσκετ ανδρών της Α2 Εθνικής.

Αναβάλλεται ο αγώνας κυπέλλου Γ.Σ.Αμπελώνα - Γ.Σ. Αλμυρού

Μετά από νέα ενημέρωση που μόλις είχαμε από την ΕΣΚΑΘ και την σύμφωνη γνώμη  των δυο ομάδων , τελικά αναβάλλεται ο αυριανός αγώνας για τον πρώτο προημιτελικό του Κυπέλλου Θεσσαλίας , που είχε ορισθεί την Τετάρτη 6/11 στις 7 το απόγευμα στο Κλειστό Αμπελώνα, μεταξύ Γ.Σ.Αμπελώνα και Γ.Σ. Αλμυρού.

Το πρόγραμμα των αγώνων της ΕΣΚΑΘ από 9-13/11/2019

Ανακοινώθηκε από την ΕΣΚΑΘ το πρόγραμμα των αγώνων από  9-13/11/2019 που είναι το εξής:

Χόρτασαν μπάσκετ οι "μικροί" του Αιολικού και του Γ.Σ.Αμπελώνα.

Την Κυριακή 3 Νοεμβρίου , η ακαδημία του Γ.Σ.Αμπελώνα φιλοξένησε και έδωσε φιλικους αγωνες με τμήματα της ακαδημίας του  Αιολικού (γεν. 2007-2010-20011).

Δευτέρα 4 Νοεμβρίου 2019

Ανάληψη - Ολυμπιονίκης 50-47 (Εφηβικό Μαγνησίας)

Σ΄ ένα παιχνίδι πραγματικό ντέρμπι, ανεβάζοντας την απόδοσή τους στο δεύτερο ημίχρονο, οι έφηβοι της Ανάληψης επικράτησαν του Ολυμπιονίκη με σκορ 50-47 .

Στιγμιότυπα και το buzzer beater του Γκογκίδη από τον αγώνα ΑΓΣΙ-Τιτάνες Παλαμά 61-63

Τα Highlights και δηλώσεις του αγώνα Νίκης Βόλου - ΣΚ Ιωαννίνων

Απόλλων Καρδίτσας - Τιτάνες Παλαμά 53-51 (Παιδικό Καρδίτσας)

Κάνοντας την ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο η παιδική ομάδα του  Απόλλων Καρδίτσας κατάφερε  να επιβληθεί της ομάδας των Τιτάνων Παλαμά με σκορ 53-51.

Ολυμπιακός Καρδίτσας (1) - Γόμφοι 97-31 (Παιδικό Καρδίτσας)

Η παιδική ομάδα του  Ολυμπιακού Καρδίτσας (1) ,  δεν αντιμετώπισε δυσκολία να επιβληθεί της ομάδας των Γόμφων με σκορ 97-31.

Οι κορυφαίες των αριθμών στην Α1 Γυναικών

Ο Ολυμπιακός παραμένει η μοναδική αήττητη ομάδα μετά την ολοκλήρωση της 4ης Αγωνιστικής στην Α1 Γυναικών.

Οι κορυφαίοι των αριθμών στην Α2 Ανδρών

Η 5η αγωνιστική ολοκληρώθηκε με τον Διαγόρα Δρυοπιδέων, το Αγρίνιο και τον Χαρίλαο Τρικούπη να παραμένουν αήττητοι, με τις δύο πρώτες ομάδες να έχουν δώσει τέσσερις αγώνες και αυτή του Μεσολογγίου τρεις, εξαιτίας αναβολών.

Τα Φύλλα αγώνα Β' ΕΣΚΑΘ (2ος Όμιλος)

Αναλυτικά οι αγώνες:

Τα Φύλλα αγώνα Β' ΕΣΚΑΘ (1ος Όμιλος)

Ηρακλής Χάλκης - Αρμένιο 47-57 (Β΄ΕΣΚΑΘ)

Καλύτερο στην τελευταία περίοδο το Αρμένιο επικράτησε  στη Χάλκη του τοπικού Ηρακλή με σκορ 47-57 για την πρώτη αγωνιστική της Β΄ΕΣΚΑΘ.

Ολυμπιονίκης - Τιτάνες Αλμυρού 70-90 (Β΄ΕΣΚΑΘ)

Με το δεξί ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους στο πρωτάθλημα της Β΄ΕΣΚΑΘ οι Τιτάνες Αλμυρού , επικρατώντας εκτός έδρας του Ολυμπιονίκη με 70-90.

Τίμησε τον πρόεδρο της ΕΣΚΑΘ κ. Δημήτρη Ντούγκο η ΚΑΕ Λάρισα

Η ΚΑΕ ΛΑΡΙΣΑ με τον πρόεδρό της κ. Θ. Ριζούλη , στο ημίχρονο του αγώνα με τον Παναθηναϊκό  που έγινε στις  3/11 στο κλειστό της Νεάπολης ,  τίμησε τον πρόεδρο της ΕΣΚΑΘ κ. Δημήτρη Ντούγκο , έναν άνθρωπο που έχει ταυτιστεί με το λαρισινό και όχι μόνο  μπάσκετ.

Και τώρα η Δάφνη Δαφνίου για τον ΑΣΚ

Ο αθλητισμός της Καρδίτσας… άλλαξε σελίδα, αν όχι… βιβλίο το Σάββατο με το πρώτο επίσημο παιχνίδι στο στολίδι της περιοχής , το νέο υπερσύγχρονο κλειστό γυμναστήριο.

Δείτε στιγμιότυπα από τον αγώνα A.Σ.Καρδίτσας KSD - Χ.Τρικούπης 72-83

Ορισμοί Διαιτητών - Κριτών ΕΣΚΑΘ (4-6/11/2019) - Στις 5/11 η συνέχεια του Γ.Σ. Μουζακίου -Φαλώρεια

Όπως ανακοίνωσε η ΕΣΚΑΘ , την ερχόμενη Τρίτη, 5 Νοεμβρίου,  θα συνεχιστεί ο αγώνας που είχε διακοπή στην πρεμιέρα της Α2,  μεταξύ  του Γ.Σ. Μουζακίου «Γ. Πασιαλής» και της Φαλώρειας.

Νέοι ΑΕΛ-Ανάληψη 42-76 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η  ομάδα της Ανάληψης στην Λάρισα , επικρατώντας των Νέων τις ΑΕΛ με 42-76.