Κυριακή 5 Μαΐου 2019

Τελετή Λήξης 46ου Πανελληνίου Πρωτάθληματος Καλαθοσφαίρισης Εβήβων

Το πανόραμα των αγώνων του Πανελλήνιου Εφήβων - Τελική βαθμολογία

Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων ολοκληρώθηκε στην Ελευθερούπολη και ο Ολυμπιακός αναδείχθηκε πρωταθλητής Ελλάδας 2019!

Το πανόραμα των αγώνων του Πανελλήνιου Νεανίδων - Τελική Βαθμολογία

Το πανόραμα των αγώνων της Τελικής Φάσης του 33ουΠανελλήνιου Πρωταθλήματος Νεανίδων που διεξάγεται στην Ιστιαία μετά και τα παιχνίδια της 5ης ημέρας έχει ως εξής:

Φωτορεπορτάζ του αγώνα Παναθηναϊκός – Σύλλας Αιδηψού (Πανελλήνιο Νεανίδων)

Παναθηναϊκός ΑΟ – ΣΚ Σύλλας Αιδηψού 70-40 (Πανελλήνιο Νεανίδων) - Δηλώσεις Καντζιλιέρη και Κουβαρά

Ο Παναθηναϊκός κατέκτησε τη δεύτερη θέση στο 33ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νεανίδων που φιλοξενήθηκε στην Ιστιαία, επικρατώντας στο τελευταίο αγώνα του Σύλλα Αιδηψού με 70-40.

Περιστέρι - Κολοσσός Ρόδου 86-63 (Πανελλήνιο Εφήβων) - Δηλώσεις Παπαμάρκου και Γρεμμενά - Καταπληκτική εμφάνιση Βησσαρίου

Με νίκη ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του το Περιστέρι στο Πανελλήνιο Εφήβων καθώς επικράτησε με 86-43 του Κολοσσού Ρόδου, με τον Λαρισαίο Τηλέμαχο Βησσαρίου να κάνει την καλύτερη του εμφάνιση στο τουρνουά και να αναδεικνύεται πρώτος σκορ της συνάντησης με 23 πόντους και 3 τρίποντα.

Φωτορεπορτάζ του αγώνα Περιστέρι - Κολοσσός Ρόδου (Πανελλήνιο Εφήβων)

Φωτορεπορτάζ του αγώνα ΠΑΟΚ – ΟΑ Χανίων (Πανελλήνιο Νεανίδων)

Φωτορεπορτάζ του αγώνα Πρωτέας Βούλας – Πιερικός Αρχέλαος (Πανελλήνιο Νεανίδων)

Πρωταθλητής Ελλάδος στις Νεάνιδες ο Πρωτέας Βούλας - Δηλώσεις Τσεμπέρη και Χατζηιωάννου

Αήττητος ο Πρωτέας Βούλας κατέκτησε την πρώτη θέση του 33ου Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Νεανίδων που διεξάγεται στην Ιστιαία. Στον πέμπτο και τελευταίο της αγώνα η ομάδα της Βούλας επικράτησε με 70-46 του Πιερικού-Αρχέλαου.

Ζωντανά στις 14:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ (Πανελλήνιο Εφήβων)

Καταδικάζει τη ρατσιστική επίθεση στον Κόμματο ο Ερμής Αγιάς.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:
«Ο Ερμής Αγιάς καταγγέλλει την ρατσιστική επίθεση που δέχτηκε ο αθλητής μας Νέστωρας Κόμματος από τον διαιτητή της χτεσινής αναμέτρησης με την Καστοριά, Μπίτη.

Άρης - Προμηθέας 70-65 (Πανελλήνιο Εφήβων) - Δηλώσεις Μπουσβάρου και Βλάσιο

Μεγάλη νίκη στο ντέρμπι της τελευταίας αγωνιστικής του 46ου Πανελληνίου Εφήβων που ολοκληρώνεται σήμερα στην Ελευθερούπολη πέτυχε ο Άρης, καθώς επικράτησε με 70-65 του Προμηθέα Πάτρας και βρίσκεται πολύ κοντά στην τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο.

Φωτορεπορτάζ του αγώνα Άρης - Προμηθέας (Πανελλήνιο Εφήβων)

Ζωντανά στις 13:00 Παναθηναϊκός ΑΟ – ΣΚ Σύλλας Αιδηψού (Πανελλήνιο Νεανίδων)

ΠΑΟΚ – ΟΑ Χανίων 82-56 (Πανελλήνιο Νεανίδων) - Δηλώσεις Μασλαρινού και Μανουσάκη

Ο ΠΑΟΚ κατέκτησε την τρίτη θέση του 33ουΠανελλήνιου Πρωταθλήματος Νεανίδων που διεξάγεται στην Ιστιαία, καθώς επικράτησε των Χανίων με 82-56.

Ζωντανά στις 11:00 Πρωτέας Βούλας – ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος (Πανελλήνιο Νεανίδων)

Ζωντανά στις 12:00 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ–ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ (Πανελλήνιο Εφήβων)

To τέλος της κανονικής διάρκειας του αγώνα Ολυμπιακός Βόλου - Τιτανες Παλαμά 48-57 (Τελικός κορασίδων Θεσσαλίας) 4/5/2019

Ζωντανά στις 9:00 ΠΑΟΚ – ΟΑ Χανίων (Πανελλήνιο Νεανίδων)

Ζωντανά στις 10:00 ΑΡΗΣ–ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (Πανελλήνιο Εφήβων)

Φωτορεπορτάζ του αγώνα Πιερικός Αρχέλαος – ΠΑΟΚ (Πανελλήνιο Νεανίδων)

Οι Απονομές και οι Πανηγυρισμοί των Τιτάνων Παλαμά από τον τελικό κορασίδων Θεσσαλίας (4/5/2019)

Κλικ από τις απονομές μεταλλίων και κυπέλλου στις κορασίδες των Τιτάνων Παλαμά (Τελικός κορασίδων Θεσσαλίας)