Κυριακή 24 Φεβρουαρίου 2019

Ήττα εντός από τον Φαίακα για τον Γ.Σ.Φαρσάλων.

Δεν τα κατάφερε  o  Γ.Σ. Φαρσάλων καθώς  γνώρισε την ήττα με σκορ 61 – 79 από τον Φαίακα Κέρκυρας για την 19η αγωνιστική της Β΄ Εθνικής .

Νίκη στην παρατάση για τον Μύτικα κόντρα στον Πλατύκαμπο.

Σένα ματς για γερά νεύρα ο Μύτικας επικράτησε στην παράταση του Αετού Πλατυκάμπου με σκορ 73-69 (61-61κ.α.) για την 17η αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Ήττα στα Γιάννινα για τον Ολυμπιακό Βόλου

Την ήττα με 86-62 από τον ΑΓΣ Ιωαννίνων γνώρισε  ο  Ολυμπιακός Βόλου στα πλαίσια  της 17ης αγωνιστικής του τρίτου ομίλου της Γ’ Εθνικής .

Τα φύλλα αγώνα της Γ' Εθνικής 4 ΟΜΙΛΟΙ (24/2/2019)

Σκιάθος -ΑΕΒΔ  (Αναβολή)

Θανάσης Σκουρτόπουλος: «Ιδανικό φινάλε στα προκριματικά»

Ο Θανάσης Σκουρτόπουλος δήλωσε πολύ ικανοποιημένος από την προσπάθεια της Εθνικής στα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου και χαρακτήρισε ιδανικό το φινάλε με τη νίκη επί της Γερμανίας.

Ηττήθηκε η Νίκη Βόλου από τους Ίκαρους Σερρών

Με 70 – 59 ηττήθηκε η Νίκη Βόλου από τους Ίκαρους Σερρών, για την 19η του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Μπάσκετ

Νίκη με Γερμανία και πρωτιά για την Εθνική .

Η Εθνική Ανδρών πήρε τη νίκη εκτός έδρας από την Γερμανία με το τελικό 63-69 στο Μπάμπεργκ με την ομάδα να καλεί και τον Νίκο Ζήση στο φινάλε για το τελευταίο «Ελλάς!» της προκριματικής Φάσης του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2019.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α1 ΕΣΚΑΘ (2ος ΟΜΙΛΟΣ) 24/2/2019

Φαλώρεια - Γόμφοι  33-60

Οι Τιτάνες Παλαμά πήραν το Θεσσαλικό ντέρμπι κόντρα στoυς Ικάρους

Μεγάλη νίκη για τους Τιτάνες Παλαμά που επικράτησαν των Ικάρων Τρικάλων με 71-46 για την 17η αγωνιστικη του τριτου ομίλου της Γ΄Εθνικης.

Ολυμπιακός Καρδίτσας - Μάγοι Τρικάλων  43-82

Αποτελέσματα - Βαθμολογία και τα φύλλα αγώνα της Α1 Γυναικών (24/2/2019).

Τα αποτελέσματα  της Α1 Γυναικών, είναι:

Ήττα από την Πυλαία με αξιοπρεπή εμφάνιση για το γυναικείο του Ολυμπιακού Βόλου

Μια ακόμη ήττα με 35-84 δέχθηκαν τα κορίτσια του  Ολυμπιακού Βόλου για την 15η αγωνιστική της Α2 Γυναικών  με αντίπαλο  την Πυλαία.

Διπλό χρυσάφι στη Δράμα για την Ολύμπια Λάρισας

Η Ολύμπια πήρε σπουδαία νίκη για τη μάχη της σωτηρίας  μέσα στην Δράμα επί των Τιτάνων με σκόρ 51-53.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2' Εθνικής Γυναικών (24/2/2019) Συνεχής Ενημέρωση

Τα αποτελέσματα της  Α2 Γυναικών, είναι:

Πήρε το διπλό από τον Γ.Σ.Βόλου ο .Αλμυρός.

Σε ένα παιχνίδι διαφήμιση του αθλήματος η ομάδα του Γ.Σ.ΑΛΜΥΡΟΥ κατάφερε να πετύχει ακόμα μια μεγάλη  εκτός έδρας νίκη, αυτή τη φορά  επί του Γ.Σ.ΒΟΛΟΥ με σκορ 70-71 , κερδίζοντας στο τέλος στις λεπτομέρειες το ροζ φύλλο αγώνα , κάνοντας έτσι ένα ακόμη βήμα για την είσοδο στα playoff που οδηγούν στην Γ Εθνική κατηγορία.

Τα Φύλλα αγώνα Β' ΕΣΚΑΘ (2ος Όμιλος)

Παρέμεινε πρώτος στον 2ο όιμιλο  της Β΄ΕΣΚΑΘ ο ΓΑΣ Παλαμά ο οποίος επικράτησε στον Παλαμά του Αγ. Κωνσταντίνου  με 65-47