Κυριακή 20 Ιανουαρίου 2019

Συνέχισε το αήττητο η Αναγέννηση Καρδίτσας, 46-74 τον Φοίβο.

Εύκολο απόγευμα για την Αναγέννηση Καρδίτσας που δεν δυσκολεύτηκε να κάμψει μέσα στη Λάρισα την αντίσταση του Φοίβου επικρατώντας με σκορ 46-74 , μεγαλώνοντας  έτσι το αήττητο σερί  στους 12 αγώνες για το πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Φαλώρεια - ΑΕΛ  55-61

Τα φύλλα αγώνα της Β' Εθνικής.(20/1/2019)

Οι αγώνες αναλυτικά:

Ήττα στις λεπτομέρειες από την Ανατόλια για τον Γ.Σ. Φαρσάλων Krousta .

Ο Γ.Σ. Φαρσάλων Krousta γνώρισε την ήττα με 76-83 από τον πρωτοπόρο του Βορείου ομίλου της Β’ Εθνικής Ανατόλια.

Κακή ήττα για τον Ολυμπιακό Βόλου από τον Μαντουλίδη.

O Ολυμπιακός Βόλου δεν τα κατάφερε απέναντι στον Μαντουλίδη καθώς γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 77-89 για την 12η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ΄Εθνικής, πληρώνοντας το πολύ κακό πρώτο ημίχρονο στο οποίο βρέθηκε πίσω με 26 πόντους (29-55).

Στην παράταση επικράτησε ο Απόλλων του Ολυμπιακού Καρδίτσας

Ο Απόλλων  ήταν ο μεγάλος νικητής στο Καρδιτσιώτικο ντέρμπι  της 11ης αγωνιστικής της Α2 ΕΣΚΑΘ , επικρατώντας στην παράταση του Ολυμπιακού  με 66-64 .

Νίκη για τους Τιτάνες Παλαμά απέναντι στη Νικόπολη Πρέβεζας.

Η Νικόπολη μπήκε δυνατά στον αγώνα και προηγήθηκε ακόμα και με 0-10, στα μισά του πρώτου δεκαλέπτου αλλά οι  παίκτες του Χρ. Ζαχαρέλη, αφυπνίστηκαν, ευτυχώς έγκαιρα, και  πατώντας  γκάζι, μετά το πρώτο δεκάλεπτο  επικράτησαν τελικά με 84-72.

Πέρασε με 66-71 από την Δεσκάτη η ΕΑΛ

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΘ η ΕΑΛ, επικρατώντας εκτός έδρας της Δεσκάτης με 66-71, πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό σκορ αφού η ομάδα μας κατάφερε να προηγηθεί ακόμα και με 26 πόντους λίγο πριν το τέλος της 3ης περιόδου.

Κέρδισε την Χαλκηδόνα η Νίκη Βόλου

Με 68 – 64 επικράτησε η Νίκη Βόλου της Χαλκηδόνας, για τη 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής μπάσκετ.

Aποτελέσματα - Βαθμολογία Β’ Εθνική (20/1/2019)

Τα αποτελέσματα της Β' Εθνικής  Ανδρών, είναι:

Στιγμιότυπα του αγώνα Αγ. Κωνσταντίνος - Ελπίδα Καρδίτσας 56-63 (Β΄ΕΣΚΑΘ)

Τα φύλλα αγώνα της Α2 Εθνικής.Γυναικών

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Γ.Σ.Φαλάνης - Σπάρτακος Β' 51-67 (Παιδικό )

Γ.Σ.Φαλάνης - Σπάρτακος Β'51-67
Δεκάλεπτα: 13-25,  33-34,  42-55,  51-67.
Διαιτητές:Καραχρήστος Ι. Παλιοβάιος
Γ.Σ.Φαλάνης : (Παπαθανασίου): Αγγέλης , Μουστάκας , Μητραλής Ε., Μάλαμας, Μητραλής Χ. , Θεοχαρούλης , Κυριακόπουλος , Γαλάνης,  Μουστάκας , Ζιώγας Γ., Κουλτούκης , Τσιάκαλος .
Σπάρτακος Β' (Χατζαρίδης) Πάτας , Μιχολίτσης, Πατσιαρίκας, Σοφρας , Παπαιωάννου , Μαμούρης , Μπάγκος, Σερμέτης , Παυλου, Χαλκιάς , Χατζημίχος ,  Νιάκας.

ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΠΟΛ ΚΛΑΜΠ ΣΚΙΑΘΟΥ Γ.Σ  45-61

Βc Volos - Σκιάθος 45-61 (Κορασίδων) - Μπορίνος:Αφιερώνουμε τη νίκη στο Γιώργο Μακαρατζή

Οι κορασίδες του  Γ.Σ.Σκιάθου έκαναν το 4 στα 4 επικρατώντας στο Βόλο του  Βc Volos με 45-61 και συνεχίζουν αήττητες στον δεύτερο όμιλο του πρωταθλήματος της ΕΣΚΑΘ.

Παναθλητικός-Ολυμπιακός Βόλου 89-38 (Α2 Γυναικών)

Η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Ολυμπιακού Βόλου, γνώρισε την ήττα στη Θεσσαλονίκη απο  την πρώτοπορο ομάδα του  Παναθλητικού με 89-38 , στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του δεύτερου ομίλου της Α2 Εθνικής.

Sports Academy - Ν. ΑΕΛ 74-58 (Παιδικό )

Sports Academy - Ν. ΑΕΛ  74-58
Δεκάλεπτα: 15-16,  25-26,  51-36,  74-58.
Διαιτητές:Καρλιάμπας - Δελημιχάλης
Sports Academy : (Γκόρης) Φαλόν , Μαγρίζος, Ζαχαράκης , Καρκογλου, Θεοδωρόπουλος, Βλαχούλης , Θεοδώρου , Πολύζος , Αγγελής.
Ν. ΑΕΛ (Οικονόμου) Σπυρούλης, Δούκας, Γκόλιας, Κοντός , Αναγνωστόπουλος , Κερμελίδης , Καιπης , Κωτούλας , Κανάκης ,  Φασλής , Μπακάλης, Ταμπάρης.