Δεκάλεπτα: 23-3,  43-14,  66-28,  77-33.
Ερμής Αγιάς 2018(Μακροβασίλης): Μαλλιάρας 13(1), Τάτσιος 4, Τζάτζαρης  , Μάτης Ν.7(1), Ριζούλης 4(1), Μάτης Γ. 2, Μπακούρας 6, Φραγκούδης 2, Μαλιαρογιάννης 15(1), Ντάκουλης 2 , Γκατζόγιας , Φιλίντας 22(1).
Ολυμπιονίκης Μαγνησίας(Μυριτζής): Σιώμος Γ. 8(1), Ευαγγέλου 2,  Φώτογλου , Σιούτης , Σιώμος Ν. 12(2), Κουτσογιάννης 5(1), Θάνος 4, Φάτσης 2.

Φούντας BC- ΓΑΣ Παλαμά 29-49 ( Β΄ ΕΣΚΑΘ)

Δεκάλεπτα: 10-21,  20-27,  26-34,  29-49.
Διαιτητές: Λίλης - Κουτιβής
Φούντας B.C. (Γ. Φούντας): Αναγνωστόπουλος , Τσόγιας , Μοιριώρης , Μανθελάς , Οικονόμου,  Αργυρόπουλος , Μπέκος , Σπάθης , Μπατατόλης , Μπουντούρης , Αφενδρής , Παπαντάλιας .
ΓΑΣ Παλαμά  (Σερίφης Κ.) Λυτρίβης , Μπιρνάρας, Σερίφη Χ. , Γκόβαρης 13, Ζουρνατζής ,  Σερίφης Ε., Σούμπασης 16(3), Γαγάτσης 3, Μέλλος 5, Μελέτης 4, Τσιλίκας 9 (1).

Μεγάλη νίκη επί του Ελευθεριακύ για την Νίκαια 2012 ( Α2 ΕΣΚΑΘ)

Στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας πέρασε η Νίκαια 2012,  μετά την νίκη με 57-53 επί του αήττητου μέχρι σήμερα Ελευθεριακού , για την 6η αγωνιστική της Α2 ΕΣΚΑΘ .

Εύκολη νίκη για τον Κένταυρο Ζαγοράς απέναντι στον ΑΣ Φαρσάλων ( Α2 ΕΣΚΑΘ)

Σε ένα παιχνίδι που και οι δυο ομάδες είχαν αρκετές απουσίες , ο Κένταυρος Ζαγοράς παίζοντας ππολύ καλό μπάσκετ στο πρώτο ημίχρονο πήρε το προβάδισμα απέναντι στον Α.Σ.Φαρσάλων , το οποίο κράτησε ως το τελικό 73-41,  ξεκουράζονταν μάλιστα  και  κάποιους παίκτες στο δεύτερο ημίχρονο.

Μόνη στην κορυφή η Sports Academy ( Α2 ΕΣΚΑΘ)

Ακόμα μια νίκη τη φετινή σεζόν για την Sports Academy , που έκανε το 6 στα 6 επικρατώντας και της Δήμητρας Ευξεινούπολης στο κλειστό του Αγίου Θωμά με 56-49 και πλέον είναι μόνη πρώτη και αήττητη  στο βαθμολογικό πίνακα της Α2 ΕΣΚΑΘ , μετά την ήττα του Ελευθεριακού.

Πάντα πρώτος και αήττητος ο Σπάρτακος , επικράτησε και του Κεραυνού.

Με… φόρα  κατέβηκε ο Σπάρτακος και στο παιχνίδι κόντρα στον Κεραυνό, τον οποίο και κέρδισε με 64-78 , ανεβάζοντας στροφές στο δεύτερο ημίχρονο, παραμένοντας έτσι μόνος πρώτος και αήττητος στην κορυφή της βαθμολογίας.

Σημαντική νίκη επί του Γ.Σ.Βόλου για τον Γ.Σ.Αλμυρού με 83-77 .

Σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι με πολλές διακυμάνσεις,  ο Γ.Σ.Αλμυρού με φοβερή απόδοση στην τελευταία περίοδο ,γύρισε το ματς  κάνοντας ένα επί μέρους 28-13 επικρατώντας τελικά με 83-77 του Γ.Σ.Βόλου.

Σάββατο 24 Νοεμβρίου 2018

Τα τελευταία λεπτά του συναρπαστικού αγώνα Eρμής Αγιάς - Καβάλα 79-77 (Α2 Εθνική) 24/11/2018

Επέστρεψε στις νίκες ο Πλατύκαμπος κόντρα στον Μύτικα.

Η νεανική ομάδα του  Μυτικα, πάλεψε το παιχνίδι αλλά οι έμπειροι παίκτες του Πλατυκάμπου ανεβάζοντας στροφές στο δεύτερο ημίχρονο καθαρίσαν το παιχνίδι με το  79-60 να είναι το τελικό σκορ της συνάντησης.

Χωρίς πρόβλημα η Αγριά 73-60 την Ανάληψη .

Τρίτη συνεχόμενη νίκη και πέμπτη συνολικά για την Αγριά και τους παίκτες του Σπύρου Στρατίκη που επικράτησαν της Ανάληψης με 73-60 και βρίσκονται στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Α1 ΕΣΚΑΘ μαζί με τον Αλμυρό.

Ανώτεροι οι Γόμφοι , κέρδισαν την Φαλώρεια με 79-51 ( Α1 ΕΣΚΑΘ)

Σαφώς ανώτερος από την αρχή του αγώνα  ο Γ.Σ.Γόμφων  επικράτησε της  Φαλώρεια με 79-51, για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Συνέχισαν με νίκη οι Δαναοί , 85-55 τον Γ.Σ.Μουζακίου

Η  ομάδα των Δαναών επικράτησε στο κλειστό της Μπάρας του Γ.Σ. Μουζακίου με σκορ 85-55 στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής στον 2ο όμιλο της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Β' ΕΣΚΑΘ (2ος Όμιλος)

Αποτελέσματα
4η Αγωνιστική
Ελπίδα Καρδίτσας - Πράσινη Γωνιά (25/11/2018)

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Β' ΕΣΚΑΘ (1ος Όμιλος)

Ερμής Αγιας 2018 - Ολυμπιονίκης  77-33

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (1ος ΟΜΙΛΟΣ)

6η Αγωνιστική
Νίκαια 2012 - Ελευθεριακός  57-53

Δηλώσεις Γιάννη Τζήμα μετά το ΑΣ Καρδίτσας - Ψυχικό στο karditsasportiva.gr

Πικρή εντός έδρας ήττα από το Ψυχικό για τον Α.Σ. Καρδίτσας.

Το Ψυχικό  πέρασε από το κλειστό της Καρδίτσας , που για ακόμα μια φορά ήταν ασφυκτικά γεμάτο,  κερδίζοντας τον Α.Σ. Καρδίτσας με 70-63, χάρη στην εξαιρετική εμφάνιση των Μάντζαρη και Αρσενόπουλου, οδηγώντας στην δεύτερη εντός έδρας ήττα  την ομάδα του Γιάννη Τζήμα .

Δηλώσεις Σκαραφίγκα-Καραπιπερίδη μετά το Ερμή Αγιάς - Καβάλα

Δραματική νίκη του Ερμή Αγιάς κόντρα στην Καβάλα (Φώτο)

Μία ακόμη εντός έδρας νίκη πέτυχε ο Ερμής Αγιάς-Λάρισας στο κλειστό της Νέαπολης επικρατώντας της Καβάλας με 79-77, μετά από ένα παιχνίδι για πολύ γερά νεύρα.