Κυριακή 21 Οκτωβρίου 2018

Ανάληψη - Μύτικας 67-52 (Α1 ΕΣΚΑΘ)

Εκτός έδρα ήττα για τον  Μύτικα από την Ανάληψη το απόγευμα του Σαββάτου στο ΕΑΚ Βόλου, που έδωσε έτσι το δικαίωμα στους γηπεδούχους να ξεκινήσουν νικηφόρα το φετινό πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ, με σκορ 67-52.

Νίκαια 2012 - Δημ. Ευξεινούπολης 77-76 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Η Νίκαια 2012 πήρε το ροζ φύλλο αγώνα επικρατώντας της  Δήμητρας Ευξεινούπολης με 77-76 στην πρεμιέρα της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Αρμένιο - Ελευθεριακός 61-70 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Με το δεξί ξεκίνησε ο Ελευθεριακός το πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΘ , καθώς επικράτησε εκτός έδρας του Αρμενίου με 61-70 έχοντας σε μεγάλη μέρα τον Ροδολάκη που τελείωσε τον αγώνα με 32 πόντους και 2 τρίποντα.

Γ.Σ.Αλμυρού - Πλατύκαμπος 76-58 (Α1 ΕΣΚΑΘ)

Ασταμάτητος ο Γ.Σ.Αλμυρού , συνεχίζει αήττητος την φετινή χρονιά , καθώς μετά τις επιτυχίες στο Κύπελλο , με μία ακόμη μεστή εμφάνιση επικράτησε και του Αετού Πλατυκάμπου για την πρώτη αγωνιστική της Α1 ΕΣΚΑΘ με 76-58.

Μάγοι Τρικάλων - Α.Ο.Σουφλαρίων 59-38 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Νίκη των Μάγων , στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α2 ΕΣΚΑΘ, επί του Α Ο Σουφλαρίων με 59-38.

Σπάρτακος - Πελασγιώτιδα 76-63 (Παιδικό Λάρισας)

Σπάρτακος - Πελασγιώτιδα 76-63
Διαιτητές:Λυτροσυγκούνης - Λουλέ.
Σπάρτακος (Κούρτοβιτς) Καραμούτης , Δασκαλόπουλος Π., Λαιος , Κουτσιούλης , Δασκαλόπουλος Μ., Παπαγεωργίου, Ρούντος , Παπαιωάννου , Χυσενι, Χριστοδουλιάς , Χατζής , Φλώρος.
Πελασγιώτιδα : (Γκιουλέκας) Νικολαιδης, Ξανθόπουλος,  Χατζηκωνσταντίνου , Ρίζος , Παπαοικονόμου, Σιμόπουλος , Χάμος , Τσουρής , Χουλιάρας , Οικονόμου, Πανάγος, Κατσιμάντος .

Αστέρας - Γ.Σ.Νίκαιας 87-73 (Α1 ΕΣΚΑΘ) φώτο

Ο Αστέρας επικράτησε  του Γ.Σ.Νίκαιας  , για την πρώτη αγωνιστική του δευτέρου ομίλου της Α1 ΕΣΚΑΘ, καθώς ανέβασε την απόδοσή του κατακόρυφα μετά το πρώτο δεκάλεπτο φτάνοντας άνετα στο τελικό 87-73.

Στιγμιότυπα του αγώνα Α.Σ. Καρδίτσας - Ιπποκράτης Κω 82-65

Δηλώσεις Γιάννη Τζήμα μετά τον αγώνα Α.Σ. Καρδίτσας - Ιπποκράτης Κω 82-65

Δείτε την αρχή του αγώνα Αετοί - Α.Σ.Φαρσάλων 71-54 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Τα τελευταία λεπτά του αγώνα Ερμής Αγιάς – Χαρίλαος Τρικούπης 98-76

Γ.Σ.Βόλου - Αιολικός 79-65 (Α1 ΕΣΚΑΘ)

Στην πρεμιέρα του πρωτάθληματος της Α1 Ε.Σ.ΚΑ.Θ. και συγκεκριμένα για τον πρώτο oμιλο, ο Γ.Σ.ΒΟΛΟΥ σε αγώνα που έγινε  στο Κλειστό Γυμναστήριο "ΒΑΚΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ", επικράτησε της  νεοφώτιστης στην κατηγορία ομάδας του Αιολικού με 79-65.

Γ.Σ.Αμπελώνα - Γ.Σ.Μουζακίου 124-45 (Α1 ΕΣΚΑΘ)

"Υπερηχητική" εμφάνιση για την ομάδα του Γ.Σ.Αμπελώνα  στην πρεμιέρα του Πρωταθλήματος της Α1 ΕΣΚΑΘ με νίκη 124 - 45 απέναντι στο Μουζάκι.

Σάββατο 20 Οκτωβρίου 2018

ΑΕΒΔ - Ίωνας 53-60 (Α1 ΕΣΚΑΘ)

Εκτός έδρα νίκη για τον Ίωνα που επικράτησε  της ΑΕΒΔ  στο κλειστό της Νέας Ιωνίας με 53-60 , ξεκινώντας νικηφόρα το φετινό πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ.

ΑΕΤ - Ίκαρος Νεάπολης 58-41 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Η ΑΕΤ ανεβάζοντας στροφές μετά το πρώτο δεκάλεπτο , έφτασε εύκολα στην επικράτηση επί του Ικάρου Νεάπολης με  58-41 στην πρεμιέρα του δευτέρου ομίλου της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Σοφάδες - Ελασσόνα 89-54 (Α1 ΕΣΚΑΘ) φώτο

Οι Σοφάδες πήραν από την αρχή το προβάδισμα και δεν δυσκολεύτηκαν να πάρουν το πρώτο ροζ φύλλο αγώνα , επικρατώντας της Ελασσόνας με 89-54, για την πρώτη αγωνιστική του δευτέρου ομίλου της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Αετοί - ΑΣ Φαρσάλων 71-54 (Α2 ΕΣΚΑΘ) Φώτο

Με το δεξί ξεκινησαν οι Αετοί   το φετινό πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΘ, καθώς επικράτησαν , στο κλειστό του Αγ. Θωμά, του Α.Σ.Φαρσάλων με σκορ 71-54.

Ιωλκία - Κένταυρος Ζαγοράς 40-57 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Η Ζαγορά μετά από ένα πολύ κακό πρώτο ημίχρονο που δεν μπορούσε να βρει λύσεις απέναντι στην ζώνη άμυνας ,  ανέβασε στροφές  στο δεύτερο ημίχρονο και επικράτησε άνετα της πολύ καλής και αισθητά βελτιωμένης σε σχέση με πέρσι Ιωλκίας με 40-57 για τον πρώτο όμιλο της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (2ος ΟΜΙΛΟΣ)

Αποτελέσματα
1η Αγωνιστική
ΑΕΤ - Ίκαρος Νεάπολης  58-41
Μάγοι Τρικάλων - Α.Ο.Σουφλαρίων 59-38

Μεγάλο διπλό για τους Δαναούς 58-62 μέσα στους Γόμφους (Α1 ΕΣΚΑΘ)

Στο κλειστό του Μουζακίου , οι Δαναοί επικράτησαν του Γ Σ Γόμφων με σκορ 62-58 και ξεκίνησαν θετικά την σεζόν στον Β' όμιλο της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (1ος ΟΜΙΛΟΣ)

Αρμένιο - Ελευθεριακός 61-70
Αετοί - ΑΣ Φαρσάλων 71-54

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α1 ΕΣΚΑΘ (1ος ΟΜΙΛΟΣ)

Ανάληψη - Μύτικας  67-52
Γ.Σ.Βόλου - Αιολικός  79-65

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Ερμής Αγιάς – Χαρίλαος Τρικούπης 98-76

Δηλώσεις Σκαραφίγκα-Δημητριάδη μετά το παιχνίδι Ερμής Αγιάς – Χαρίλαος Τρικούπης 98-76

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α1 ΕΣΚΑΘ (2ος ΟΜΙΛΟΣ)

Αστέρας - Γ.Σ.Νίκαιας  87-73
Γ.Σ.Αμπελώνα  - Γ.Σ.Μουζακίου  124-45