Κυριακή 12 Δεκεμβρίου 2021

Αετοί - Αναγέννηση Καρ. 54-74 (ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ)

Δεν τα κατάφερε η νεανική ομαδα  των Αετών απέναντι στην πολύ καλή ομάδα της Αναγέννησης και ένα από τα φαβορί για την άνοδο στην Α2, γνωρίζοντας την ήττα με 54-74.

Τα κορίτσια του Νίκου Φλώρου πάλεψαν το παιχνίδι για ένα ημίχρονο (25-30) αλλά ένα κακό 3ο δεκάλεπτο έδωσε την ευκαιρία στην Αναγέννηση με την ποιότητα που διαθέτει να ξεφύγει στο σκορ και να ανοίξει την διαφορα η οποία δεν καλύφθηκε μέχρι το τέλος. Η ομαδα των Αετών παρατάχθηκε χωρίς της Τσιούρβα, Μπαρζογιάννη, Πατσιαλή.

Αετοί Αναγέννηση Καρ. 54-74
Δεκάλεπτα: 9-16 , 25-30 , 34-51 , 54-74.
Διαιτητές: Βόντσα - Δελημιχάλης
Αετοί (Φλώρος)Τσούμπανου 4, Δημητριάδου, Κλεισιάρη 5(1), Νταϊάκη 12(1), Καραγιάννη 8, Ευαγγελόπουλου 5(1), Γουλούλη 2,Καλέτσιου 12, Κωτούλα, Αναστασιάδη 5(1).
Αναγέννηση Καρ.: (Κυριάκης-Κωστόπουλος) Κυρίου 15(1), Αδάμ, Τσιούτρα, Τσιαμούρα, Καπνιά, Τσιριμόκου 7, Μερισιώτη Β. 36, Αλεξοπούλου 4, Μερισιώτη Αικ. 12.