Σάββατο 22 Απριλίου 2023

Το πανόραμα της τελικής φάσης Παίδων Θεσσαλίας

Τα αποτελέσματα των ημιτελικών αγώνων του πρωταθλήματος Παίδων Θεσσαλίας  έχουν ως εξής:

Αποτελέσματα - φύλλα αγώνων PLAY-OUT Α1 ΕΣΚΑΘ

Νίκησαν και παρέμειναν στην Α1 ΕΣΚΑΘ Ίωνας και ΑΕΤ καθώς έκαναν το 3-1 στη σειρά με Αιολικό και Φοίβο αντίστοιχα.

Το πανόραμα της 5ης ημέρας του Πανελλήνιου Εφήβων - Στον Τελικό Παναθηναϊκός και Περιστέρι. (Φώτο)

Στους σημερινούς αγώνες κατατάξης του Πανελληνίου Πρωταθλημάτος Εφήβων είχαμε τα εξής αποτελέσματα:

Το πανόραμα της 4ης ημέρας του Πανελλήνιου Νεανίδων . Στον τελικό Κρόνος Αγ.Δημητρίου και Παναθλητικός. (Φώτο)

Μετά την ολοκλήρωση της 4ης ημέρας των αγώνων της Τελικής Φάσης του 37ου Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Νεανίδων που διεξάγεται στο Ηράκλειο , τα αποτελέσματα  και οι διασταυρώσεις των επόμενων αγώνων , έχουν ως εξής:

Φωτορεπορτάζ του αγώνα Κεραυνός Λάρισας-Προμηθέας Πάτρας 70-87 (50ο Πανελλήνιο Εφήβων)

Στην τιμητική 6η θέση ο Κεραυνός μετά την ήττα από τον Προμηθέα - Δηλώσεις (50ο Πανελλήνιο Εφήβων)

Στο παιχνίδι για τις θέσεις 5-6 της Τελικής Φάσης του 50ου Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Εφήβων ΟΠΑΠ, που διεξάγεται στο Κλειστό Γυμναστήριο Νεάπολης Λάρισας και θα ολοκληρωθεί την Κυριακή 23 Απριλίου, με συνδιοργανωτές την Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης, την Περιφέρεια Θεσσαλίας, τον Δήμο Λαρισαίων και το ΕΑΚ Λάρισας, ο Προμηθέας Πάτρας επικράτησε με 87-70 του Κεραυνού Λάρισας κατακτώντας την πέμπτη θέση ενώ η Θεσσαλική ομάδα την 6η στην τελική κατάταξη.

Νίκησε Προμηθέα και "κυνηγά" την 5η θέση ο Ολυμπιακός Βόλου - Δηλώσεις (37ο Πανελλήνιο Νεανίδων)

Στο παιχνίδι που άνοιξε την πρώτη μέρα των αγώνων κατάταξης για τις θέσεις 5-8 της Τελικής Φάσης του 37ου Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Νεανίδων, που διεξάγεται στο Κλειστό Γυμναστήριο Ηρακλείου (Δύο Αοράκια), ο Ολυμπιακός Βόλου επικράτησε εύκολα με 71-42 του Προμηθέα, έκανε την δεύτερη νίκη του στο τουρνουά και θα αντιμετωπίσει αύριο (12:00) τη νικήτρια ομάδα του αγώνα ΓΑΣ Ανδρογέας – Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης, με «έπαθλο» την πέμπτη θέση στο τουρνουά.