Κυριακή 6 Φεβρουαρίου 2022

Ανετη επικράτηση επί του IBC για τους Τιτάνες Παλαμά.

Έχοντας σημαντική διαφορά από τα πρώτα λεπτά, οι παίκτες των Τιτάνων Παλαμά  επικράτησαν με 79-66 του Ιωάννινα ΣΚ για το πρωτάθλημα της Β΄Εθνικής.

Ήττα από τον Ερμή Σχηματαρίου για την Αναγέννηση Καρδίτσας

Η  Αναγέννηση Καρδίτσας γνώρισε την ήττα  απέναντι στον Ερμή Σχηματαρίου , ίσως την καλύτερη ομάδα του ομίλου τη συγκεκριμένη στιγμή , με σκορ 78-97.

Λύγισε στο τέλος από τον πρωτοπόρο Σπάρτακο Ιωαννίνων ο ΓΣ Αλμυρού.

Ο ΓΣ Αλμυρού έκανε ακόμα μια πολύ καλή εμφανίση στο πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής, παρά το γεγονός ότι έχασε με 55-57 από τον πρωτοπόρο Σπάρτακο Ιωαννίνων.

«Πέρασε» από το Αγρίνιο η Αγριά.

Μεγάλο «διπλό» στο Αγρίνιο στο κλειστό της Αερογέφυρας για την Αγριά,  που έχοντας στη σύνθεσή της και τις νέες προσθήκες των Κοϊτσάνη-Ζαμπέτη επικράτησε 64-75 της ΓΕΑ.

Μεγάλο «διπλό» στη Νίκαια (55-67) για τον Γ.Σ.Σοφάδων

Με εξαιρετική απόδοση στην τελευταία περίοδο οι παίχτες του Γ.Σ.Σοφάδων επικράτησαν της Νίκαια 2012 στο «Ι. Πατάκης» με 55-67.

ΑΕ Πλατύκάμπου-Ηρακλής Χάλκης 47-62 (Β΄ΕΣΚΑΘ)

Η ομάδα του Ηρακλής Χάλκης επικράτησε με 47-62  εκτός έδρας απέναντι στην ομάδα του Πλατυκάμπου για το πρωτάθλημα της Β ΕΣΚΑΘ.

Δύσκολη νίκη του Αμπελώνα επί της Αναγέννησης Λαμίας

Σε έναν αγώνα για γερά νεύρα, η ομάδα του Αμπελώνα κατάφερε έχοντας σε μεγάλη μέρα τον Γκιουλέκα 33(5) και με κατάθεση ψυχής ολων των παικτών , να βγει νικήτρια με 88 - 73, κερδίζοντας την δυνατή ομάδα της Αναγέννησης Λαμίας.

Λάρισα ΚΑΕ : Ήττα στις λεπτομέρειες από τον Παναθηναικό ΄- Δηλώσεις

Την εντός έδρας ήττα από τον Παναθηναϊκό με 86 - 90, γνώρισε η Λάρισα BC στο πλαίσιο της 10ης, εξ' αναβολής, αγωνιστικής της Stoiximan Basket League.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία εφηβικού Μαγνησίας (5-9/2/2022)

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία του εφηβικού πρωταθλήματος Μαγνησίας είναι τα εξής:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία εφηβικού Λάρισας (5-9/2/2022)

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία του εφηβικού πρωταθλήματος Λάρισας ειναι τα εξής:

Τα φύλλα αγώνα της Β' Εθνικής (6/2/2022) Συνεχής ενημέρωση

Οι αγώνες αναλυτικά:

Τα φύλλα αγώνα της Γ' Εθνικής (6/2/2022) Συνεχής ενημέρωση.

Τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής  έχουν ως εξής:

Γ.Σ. Σκιάθου-Ίκαρος Νεάπολης 66-49 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Ακόμα ένα βήμα πιο κοντά στο στόχο της πρώτης θέσης του ομίλου για την ομάδα της Σκιάθου , που επικράτησε στο νησί του Ίκαρου Νεάπολης με 66-49.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Β΄ ΕΣΚΑΘ (2ος ΟΜΙΛΟΣ) 6/2/2022

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία του 2ου ομίλου της Β΄ΕΣΚΑΘ είναι τα εξής:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Β΄ ΕΣΚΑΘ (1ος ΟΜΙΛΟΣ) 5-6/2/2022

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία του 1ου ομίλου της Β΄ΕΣΚΑΘ είναι τα εξής:

Κένταυρος Ζαγορά -Τιτάνες Αλμυρού 60-59 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Δυνατό ντέρμπι με τους Τιτάνες να έχουν μικρό προβάδισμα σε όλη την διάρκεια του αγώνα αλλά με τους γηπεδούχους να είναι πιο εύστοχοι στο τέταρτο δεκάλεπτο και να παίρνουν τη νίκη (60-59) , με δύο βολές του Οικονόμου 20" πριν το τέλος , αφού στην τελευταία επίθεση οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να εκδηλώσουν επίθεση.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (2ος όμιλος) 6/2/2022

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της Α2 ΕΣΚΑΘ (2ος όμιλος), είναι τα εξής:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία πρωταθλήματος ΕΣΚΑΘ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (5-6/2/2022)

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία του γυναικείου πρωταθλήματος της ΕΣΚΑΘ ειναι τα εξής:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία και τα φύλλα αγώνα της Α2 Γυναικών (6/2/2022).

Αποτελέσματα  οι Βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα της Α2 Γυναικών είναι:

Aποτελέσματα-Βαθμολογία Β’ Εθνική (6/2/2022) Συνεχής ενημέρωση

Τα αποτελέσματα της Β' Εθνικής  Ανδρών, είναι:

Αποτελέσματα - Βαθμολογίες ομίλων Γ' Εθνικής (6/2/2022) Συνεχής ενημέρωση

Τα αποτελέσματα της Γ' Εθνικής  Ανδρών, είναι:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία και τα φύλλα αγώνα της Α1 Γυναικών (6/2/2022)

Με τρεις αναμετρήσεις για την 11η αγωνιστική συνεχίζεται σήμερα το πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών.

Ζωντανά στις 17:00 Αλμυρός-Σπάρτακος Ιωαννίνων (Γ΄Εθνική)

Ζωντανά στις 17:00 Αχέρων Καναλακίου - ΑΟΤρίκαλα (Γ΄Εθνική)

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (1ος όμιλος) 6/2/2022

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία  της Α2 ΕΣΚΑΘ (1ος όμιλος), είναι τα εξής:

ΚΟΜΒΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΓΙΑ ΤΟΝ Γ.Σ.ΑΜΠΕΛΩΝΑ

Την ομάδα της Αναγέννησης Λαμίας, ετοιμάζονται να υποδεχτούν οι Αμπελωνίτες στο πλαίσιο της 10ης Αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Μπάσκετ της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας.

Γ.Σ.Λέοντας Τυρ. Αναγέννηση Καρ. 26-57 (Γυναικείο ΕΣΚΑΘ)

Εχοντας σημαντικό προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά, οι γυναίκες της Αναγέννησης Καρδίτσας  δε δυσκολεύτηκαν και επικράτησαν με 26-57 στον  Τύρναβο του Γ.Σ. ο "Λέοντας".

Τιτάνες Παλαμά - Ολυμπιάδα 47-67 (Κορασίδων)

Οι κορασίδες της Ολυμπιάδας συνέχισαν την νικηφόρα πορεία τους  , επικρατώντας στον Παλαμά των Τιτάνων  με 47-67  και έκαναν το 9 στα 10 στον 2ο όμιλο του πρωταθλήματος της ΕΣΚΑΘ.

Ζωντανά την Κυριακή στις 12:00 Γ.Σ. Σκιάθου - Ίκαρος Νέαπολης (Α2 ΕΣΚΑΘ)