Κυριακή 24 Οκτωβρίου 2021

Κρόνος Τυρνάβου – Γ.Σ. Μουζακίου 56-70 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Με το ροζ φύλλο αγώνα στις αποσκευές επέστρεψε στο Μουζάκι ο Γ.Σ.Μ. «Γ. Πασιαλής» που επικράτησε στον Τύρναβο του τοπικού Κρόνου με 56-70 , για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Γ.Σ. Σκιάθου – Βόλος BC 66-33 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Συνέχισε το αήττητο σερί της η Σκιάθος , επικρατώντας σήμερα το πρωί στο νησί , του BC Volos με 66-33, παίζοντας  όμορφο μπάσκετ , με τον Τσάκα να αναδεικνύεται πρωτος σκορερ της συνάντησης  σημειώνοντας  17 πόντους με 2 τρίποντα.

Αποτελέσματα - Βαθμολογίες ομίλων παιδικού Λάρισας (23-24/10/2021)

Ήττα στα Γιάννινα για τον ΓΣ Αλμυρού .

Με το αριστερό ξεκίνησε το πρωτάθλημα της Γ Εθνικής ο Αλμυρός γνωρίζοντας την ήττα στα Γιάννινα από τον τοπικό Σπάρτακο  με σκορ 76-69.

Έφυγε με το "διπλό" από την Λαμία ο Γ.Σ.Αμπελώνα

Μετά από 362 ημέρες αγωνιστικής απραξίας, ο Γ.Σ.Αμπελώνα επέστρεψε  με το "διπλό" από την Λαμία επικρατώντας με 48 - 61  της Αναγέννησης  με σπουδαία εμφάνιση , στην πρεμιέρα της Γ΄Εθνικης.

Νικηφόρα πρεμιέρα στην Γ΄Εθνική για την Αγριά.

Χωρίς να αντιμετωπίσει καμία δυσκολία η Αγριά επικράτησε με 72-49 του Αγρινίου και ξεκίνησε με ιδανικό τρόπο τις υποχρεώσεις της στο δυσκολο πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής .

Τα φύλλα αγώνα της Γ' Εθνικής (24/10/2021) Συνεχής ενημέρωση.

Τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής  έχουν ως εξής:

Ντεμπούτο με νίκη για την Αναγέννηση Καρδίτσας.

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στη Β΄ Εθνική η Αναγέννηση Καρδίτσας επικρατώντας του ΣΚ Ιωάννινα  με σκορ 65-59.

Τα φύλλα αγώνα της Β' Εθνικής (24/10/2021) Συνεχής ενημέρωση

Οι αγώνες αναλυτικά:

Με το δεξί ο Γ.Σ.Σοφάδων στη Γ’ Εθνική, 88-78 την Νίκαια 2012.

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα μπάσκετ της Γ’ Εθνικής ο νεοφώτιστος Γ.Σ. Σοφάδων. Η ομάδα των Παππά - Ρίζου επικράτησε της Νίκαια 2012 με 88-78, αφού προηγήθηκε και στο ημίχρονο με 45-43.

Πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε στη Λευκάδα ο Ολυμπιακός Βόλου

Ο Ολυμπιακός Βόλου αν και έβαλε δύσκολα στη Δόξα Λευκάδας ηττήθηκε τελικά με 56-49 σε μια αμφίρροπη αναμέτρηση για την 1η αγωνιστική του Β΄Εθνικής.

Πήραν το ντέρμπι με την Νίκη Βόλου οι Τιτάνες Παλαμά.

Οι Τιτάνες Παλαμά κάνοντας την ανατροπή στην τελευταία περίοδο με ένα επιμέρους 27-13,  πήραν το ροζ φύλλο αγώνα κόντρα στη Νίκη Βόλου με σκορ 73-68.

Ιστορική πρώτη νίκη στην Γ Εθνική για τον ΑΟΤ , 63-49 την ΑΕ Καναλακίου (Φώτο)

Νικηφόρα η πρεμιέρα του ΑΟ Τρίκαλα στο πρωτάθλημα της Γ Εθνικής στο μπάσκετ. Η Τρικαλινή ομάδα έχοντας και την συμπαράσταση αρκετών φιλάθλων και σε θερμή ατμόσφαιρα που δημιούργησαν οι “Σακαφλιάδες” οι οποίοι δεν σταμάτησαν λεπτό να τραγουδούν, κέρδισε ΑΕ Καναλακίου Πρέβεζας με σκορ 63-49 στο Δημοτικό κλειστό, μπήκε με το δεξί στο πρωτάθλημα και παράλληλα έγραψε και την ιστορική πρώτη νίκη σε Εθνική κατηγορία.

Πέρασαν από τα Γιάννενα οι Ικαροι Τρικάλων.

Με έναν εντυπωσιακό Λεωνίδα Τριανταφύλλου οι Ίκαροι Τρικάλων πέρασαν με νίκη από τα Ιωάννινα κερδίζοντας τον ΑΓΣΙ με 58-74.

«Περίπατος» για Αίολο/Γόμφοι στην Μελίκη

Με το σκορ στο 59-94  να μαρτυρά την εικόνα του αγώνα, ο Αίολος/Γόμφοι επέστρεψε με το ροζ φύλλο αγώνα από την Μελίκη.

Aποτελέσματα-Βαθμολογία Α1’ Γυναικών (24/10/2021)

Με δύο παιχνίδια ολοκληρώθηκε σήμερα η 2η Αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών:

Aποτελέσματα-Βαθμολογία Β’ Εθνική (24/10/2021) Συνεχής ενημέρωση

Τα αποτελέσματα της Β' Εθνικής  Ανδρών, είναι:

Αποτελέσματα - Βαθμολογίες ομίλων Γ' Εθνικής (24/10/2021) Συνεχής ενημέρωση

Τα αποτελέσματα της Γ' Εθνικής  Ανδρών, είναι:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (1ος όμιλος) 24/10/2021

Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής της Α2 ΕΣΚΑΘ (1ος όμιλος), είναι τα εξής:

Κεραυνός - ΑΕΛ 46 - 56 (Παιδικό Λάρισας)

Με νίκη συνέχισε το Παιδικό τμήμα της ΑΕΛ καθως παίζοντας ωραίο μπάσκετ κατά διαστήματα νίκησαν την ομάδα του Κεραυνού με 46-56.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Β΄ ΕΣΚΑΘ (1ος ΟΜΙΛΟΣ) 23-24/10/2021

Πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε κόντρα στον Αναγέννηση Ν. Ρυσίου η Ολύμπια

Με το αριστερό μπήκε στη μάχη του πρωταθλήματος της Α2 μπάσκετ γυναικών η Ολύμπια γνωρίζοντας την ήττα από την Αναγέννηση νέου Ρυσίου  με σκορ 59-45 .

Αποτελέσματα - Βαθμολογία και τα φύλλα αγώνα της Α2 Γυναικών (23-24/10/2021).Συνεχής ενημέρωση

Ενώνουν δυνάμεις σε επίπεδο ακαδημιών ΑΟ Τρίκαλα και ΑΣ Δαναοί.

Σε μια σημαντική συμφωνία σε επίπεδο ακαδημιών προχώρησαν οι διοικήσεις των σωματείων μπάσκετ του ΑΟ Τρίκαλα και του ΑΣ Δαναοί Τρικάλων.

Α.Ε.Σ. Ολυμπιονίκης – Αρμένιο B.C. 47-54 (Β ΕΣΚΑΘ)

Με το διπλό έφυγε από το Βόλο το Αρμένιο επικρατώντας του Ολυμπιονίκη με 47-54 για την 3η αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Β΄ΕΣΚΑΘ.

Δηλώσεις από τον αγώνα ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΧΩΡΙΟ Α.Σ.Καρδίτσας - Πανερυθραϊκός 71-64 (Α2 Εθνική)

Κρόνος Τρικάλων – Απόλλων Λάρ. 77-52 (Β΄ΕΣΚΑΘ)

Για το πρωταθλημα της Β΄ΕΣΚΑΘ ο Κρόνος Τρικάλων έκανε το 3 στα 3,  επικρατώντας άνετα του Απόλλωνα Λάρισας μετά από ένα όμορφο αγώνα  με σκορ 77-52.

Πελαργός Β΄ - Πλατύκαμπος 47-59 (Παιδικό Λάρισας)

Με νίκη ξεκίνησε η ομάδα του Πλατυκάμπου επικρατώντας του Πελαργού Β για τον Γ' όμιλο του παιδικού πρωταθλήματος Λάρισας.

Αιολικός - Τιτάνες Αλμυρού 55-26 (Κορασίδων)

Δύο στα δύο για τις κορασίδες του Αιολικού που επικράτησαν των Τιτάνων Αλμυρού με 55-26.

Ολύμπια Λάρισας – Πελασγιώτις 43-91 (Β΄ ΕΣΚΑΘ)

Άνετη νίκη για την Πελασγιώτιδα που έκανε το 3 στα 3 στο πρωτάθλημα της Β΄ ΕΣΚΑΘ , επικρατώντας στο κλειστό του Αγίου Θωμά , της Ολύμπια με 43-91.

Ζωντανά στις 12:00 Γ.Σ. Σκιάθου – Βόλος BC (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Σε αγωνιστική ετοιμότητα ο Αίολος/Γόμφοι

Στο τέλος έφτασε η προετοιμασία για τον Αίολο/Γόμφοι όσο αφορά τον αγώνα της 2ης αγωνιστικής για τον 3ο όμιλο της Β’ Εθνικής.

Τρίκαλα 14 - Γ.Σ.Φαλάνης 64-49 (Κορασίδων)

Τα κορίτσια των Τρικάλων 14 Φούντας συνέχισαν με νίκη στο πρωτάθλημα κορασίδων , καθώς επικράτησαν εντός έδρας της Φαλάνης  με 64-49.

Λέοντας Τυρνάβου – Α.Ε.Δ. Πλατυκάμπου 57-39 (Β ΕΣΚΑΘ)

Μια εύκολη νίκη πήρε σήμερα η ομάδα του Λέοντα Τυρνάβου που εκανε το τρία στα τρία  με αντίπαλο τον Πλατύκαμπο, παίζοντας κατά διαστήματα όμορφο μπάσκετ.

Ελευθεριακός – Σπάρτακος 53-78 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Εχοντας σε φοβερή μέρα τον Πανάγο που σημειωσε 36 πόντους με 4 τρίποντα , ο Σπάρτακος πήρε άνετα  το διπλό στο Βόλο κόντρα στον Ελευθεριακό με σκορ 53-78.

Απόλλων Καρδίτσας – Αστέρας 63-61 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Ο Απόλλων Καρδίτσας  υποχρέωσε τον Αστέρα στην πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα της  Α2 ΕΣΚΑΘ , καθώς με ένα επιμέρους 15-9 στην τελευταία περίοδο πέρασε μπροστά και πηρε τελικά την πολύτιμη νίκη με 63-61.

Ίκαρος Νεάπολης-Κένταυρος Ζαγοράς 54-51 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Πρώτο ροζ φύλλο στην φετινή χρονιά για την ομάδα του Ίκαρου Νεάπολης που κατάφερε στην παράταση να επικρατήσει του Κένταυρου Ζαγοράς με 54-51 .

Τιτάνες Αλμυρού – Ερμής Αγιάς 2018 62-72 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Μεγάλη νίκη για τον Ερμή Αγιάς 2018 και 3η συνεχόμενη στην  έδρα του Αλμυρού επί της ομάδας των Τιτάνων με σκορ 62-72.

Συνεχισε με νίκη κόντρα στους Δαναούς η Ανάληψη-.

Η ομάδα της Ανάληψης επικράτησε των Δαναών με 74-57, καθώς βρέθηκε μπροστά από την αρχή με πολύ καλή άμυνα και την διαφορά να κυμαίνεται από 6-13 πόντους , την οποια κράτησε και αύξησε στο τέλος και πήρε αναλογικά μια δίκαιη νίκη.

Νίκησε τον Φοίβο και πάτησε κορυφή η ΑΕΛ.

Η ΑΕΛ επικράτησε 54-65 του Φοίβου Γιαννουλης εκτός έδρας και απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής , κάνοντας το 4 στα 4 στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ .

Τρίτη νίκη για τον Γ.Σ.Βόλου στο πρωτάθλημα Μπάσκετ Ανδρών της Α1 ΕΣΚΑΘ

Χωρίς να φορτσάρει στη σημερινή αναμέτρηση ο Γ.Σ.Βόλου επικράτησε της Καλαμπάκας στο Κλειστό της Πορταριάς με σκορ 60-54.

Τεράστιο διπλό επί του Αιολικού για τον Ν. Κεραυνό.

Σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες , όμορφο, γρήγορο με συνεχείς εναλλασσόμενες φάσεις και από τις δύο ομάδες που πάλευαν σώμα με σώμα , ο Ν. Κεραυνός επικράτησε στο Βόλο του Αιολικού με 80-82 και για τρίτη συνεχόμενη φορά βγαίνει αλώβητoς και κερδίζει ματς στα τελευταία δευτερόλεπτα , αφού το άστοχο τρίποντο του Μισαηλίδη στο τελευταίο δευτερόλεπτο ήταν ο επίλογος για τη νίκη του Κεραυνού.