Κυριακή 3 Απριλίου 2022

Δύσκολη νίκη επί της Αναγέννησης Λαμίας για τον ΓΣ Αλμυρού

Ακόμα μια  νίκη πέτυχε ο ΓΣ Αλμυρού, με την αρμάδα του Νάνη χάρις σε μια τρομερή 4η περίοδο να επικρατεί με 79-68 της Αναγέννησης Λαμίας .

Δια πυρός και σιδήρου πέρασε από το Καναλάκι ο Αμπελώνας.

Την 8η νίκη πανηγύρισε  σήμερα το απόγευμα ο Αμπελώνας επικρατώντας με 63-68 στην έδρα του Αχέρωντα Καναλακίου , βελτιώνοντας το ρεκόρ του στο 8-9.

Φυσιολογική ήττα από τον πρωτοπόρο Σπάρτακο Ιωαννίνων για την Αγριά

Την ήττα εντός έδρας γνώρισε η Αγριά καθως  ηττήθηκε με 51-74 από τον πρωτοπόρο Σπάρτακο Ιωαννίνων.

Αποτελέσματα- Βαθμολογία Basket League (20η Αγωνιστική 2-4/4/2022)

Tα αποτελέσματα της Α1 Ανδρών είναι:

Γράφει ιστορία η Larisa BC/ ΚΑΕ Λάρισα, πέρασε και από το Περιστέρι

Η Λάρισα κέρδισε και στο Περιστέρι (71 - 77) στο πλαίσιο της 20ης Αγωνιστικής της Stoiximan Basket League, γράφοντας ιστορία, μιας και η νίκη αυτήν ήταν η 4η διαδοχική, πράγμα που συμβαίνει για πρώτη φορά τα τρία χρόνια παρουσίας της ομάδας στο πρωτάθλημα της Stoiximan Basket League!

Νίκη στα Ιωάννίνα επί του IBC οι Ίκαροι Τρικάλων (vid)

Εκτός έδρας νίκη για τους Ικάρους Τρικάλων που αυτή την φορά επικράτησαν του IBC με 76-78 στο Νέο Κλειστό Γυμναστήριο Ιωαννίνων.

Τα φύλλα αγώνα της Γ' Εθνικής (3/4/2022) Συνεχής ενημέρωση.

Τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής  έχουν ως εξής:

Τα φύλλα αγώνα της Β' Εθνικής (3/4/2022) Συνεχής ενημέρωση

Οι αγώνες αναλυτικά:

Πολύτιμη νίκη για τον Αίολο/Γόμφοι στο Βόλο επί της Νίκης.

Μια νίκη που χαρακτηρίζεται ως πολύτιμη πέτυχε σήμερα στον Βόλο ο Αίολος/Γόμφοι κόντρα στη Νίκη με 67-77.

Αποτελέσματα προημιτελικών ΠΑΙΔΩΝ Θεσσαλίας (2-3/4/2022)

Τα αποτελέσματα των πρώτων προημιτελικών αγώνων Παίδων Θεσσαλίας είναι τα εξής:

Αποτελέσματα ημιτελικών ΕΦΗΒΩΝ Θεσσαλίας (3/4/2022)

Τα αποτελέσματα των ημιτελικών αγώνων Εφήβων Θεσσαλίας είναι τα εξής:

Ζωντανά τώρα Α.Ε. ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ - Γ.Σ. ΑΜΠΕΛΩΝΑ (Γ Εθνική)

Αποτελέσματα - Βαθμολογίες ομίλων Γ' Εθνικής (3/4/2022) Συνεχής ενημέρωση

Τα αποτελέσματα της Γ' Εθνικής  Ανδρών, είναι:

Aποτελέσματα-Βαθμολογία Β’ Εθνική (3/4/2022) Συνεχής ενημέρωση

Τα αποτελέσματα της Β' Εθνικής  Ανδρών, είναι:

Φινάλε με ήττα από τον Πιερικό Αρχέλαο για την Ολύμπια Λάρισας

Με ήττα από τον Πιερικό Αρχέλαο με σκορ 53-73, ολοκλήρωσε τους αγώνες της για τη φετινή χρονιά στο πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών η Ολύμπια Λάρισας καθώς την τελευταία αγωνιστική έχει ρεπό.

Στον τελικό εφήβων Θεσσαλίας η Νίκη Βόλου !!!! (Φώτο+vid)

Στον τελικό του Εφηβικού πρωταθλήματος Θεσσαλίας πέρασε η Νίκη Βόλου μετά το 79-67 επί της Ακαδημίας Φούντα , στον πρώτο χρονικά ημιτελικό που έγινε στο κλειστό του Αλκαζάρ.

Αποτελέσματα - Βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα της Α2 Γυναικών (3/4/2022) Συνεχής ενημέρωση

Για το πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

Τρίκαλα 14 - Ν. Κεραυνός 53-80 (Προημιτελικός Παίδων Θεσσαλίας)

Ο Ν. Κεραυνός πήρε το προβάδισμα πρόκρισης για τον ημιτελικό Θεσσαλίας, επικρατώντας στα Τρίκαλα της Ακαδημίας του Φούντα στον 1ο προημιτελικό, με σκορ 53-80 και πήρε σημαντικό προβάδισμα ενόψει του επαναληπτικού αγώνα που θα γίνει στη Λάρισα για την πρόκριση στον ημιτελικό.

Διπλό στην έδρα του Φοίβου και 3η θέση ο Μύτικας

Εντυπωσιακός στην 4η περίοδο ο Μύτικας επικράτησε του Φοίβου με 86-99 στα πλαίσια της 24ης αγωνιστικής της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Α.Σ. Φαρσάλων - Άνω Λεχώνια 80-71 (Β΄ΕΣΚΑΘ) - Τελική Βαθμολογία 1ου ομίλου

Σε εξ αναβολής αγώνα για την 17η αγωνιστική και τελευταίο του 1ου Ομίλου της Β’ ΕΣΚΑΘ, ο Α.Σ. Φαρσάλων  επικράτησε 80-71 των Άνω Λεχωνίων .