ΣΠΟΡΤ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ  55-36

Αποτελέσματα - Βαθμολογία 2ου ομίλου παιδικού Μαγνησίας (2/2/2020)

Τα αποτελέσματα του πρωταθλήματος Παίδων Μαγνησίας   είναι τα εξής:

Κρόνος Τρικάλων – Απόλλων Καρδίτσας 55-63 (Α2΄ ΕΣΚΑΘ)

Ο Απόλλων Καρδίτσας «ανέβασε στροφές» μετά το πρώτο δεκάλεπτο και κέρδισε στα Τρίκαλα τον Κρόνο με 55-63.

Ολυμπιακός Καρδίτσας – ΓΑΣ Παλαμά 40-69 (Α2΄ ΕΣΚΑΘ)

Άνετη νίκη του ΓΑΣ Παλαμά με 40-69 στην έδρα του Ολυμπιακού Καρδίτσας, για την 14η αγωνιστική της Α2 ΕΣΚΑΘ, που τον φέρνει στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, μετά και το χθεσινό στραβοπάτημα του BCL.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία - Φύλλα αγώνα πρωταθλήματος ΕΣΚΑΘ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (2/2/2020)

Αποτελέσματα
9η Αγωνιστική
 ΓΣ ΝΙΚΗ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ  56-36

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Β' ΕΣΚΑΘ (2ος Όμιλος) 2/2/2020

2ος ΓΥΡΟΣ
3η Αγωνιστική
Νέοι ΑΣΚ- ΚΑΣ Δεσκάτης  76-71 (65-65 κ.α.)

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Β' ΕΣΚΑΘ (1ος Όμιλος) 2/2/2020

2ος ΓΥΡΟΣ
Γ.Σ.Φαρσάλων Κ-21-Ηρακλής Χάλκης (Αναβολή)

Στα ημιτελικά του εφηβικού Μαγνησίας ο Γ.Σ.Βόλου

Μετά τους Τιτάνες Αλμυρού και την Νίκη Βόλου την πρόκριση στα ημιτελικά του εφηβικού Μαγνησίας πήρε ο  Γ.Σ.Βόλου που επικράτησε της  Ανάληψης  με 58-38 .

Στους «4» του εφηβικού Μαγνησίας ο Αιολικός

Η ομάδα του Αιολικού είναι η 4η χρονικά ομάδα που προκρίθηκε στα ημιτελικά του Εφηβικού πρωταθλήματος Μαγνησίας καθώς επικράτησε της Ακαδημίας  Γ.Σ.Βόλου  με 86-21

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (2ος ΟΜΙΛΟΣ) 2/2/2020

2ος Γύρος
3η αγωνιστική
Κρόνος Τρικάλων – Απόλλων Καρδίτσας  55-63

Αποτελέσματα προημιτελικών Εφηβικού Μαγνησίας - Τα ζευγάρια των ημιτελικών

Έγιναν γνωστές οι  ομάδες που πέρασαν στα ημιτελικά   του πρωταθλήματος εφήβων Μαγνησίας μετά την διεξαγωγή  των 4  αγώνων  της προημιτελικής φάσης.

Πήρε το ντέρμπι κορυφής κόντρα στη Νίκη Βόλου ο Αίολος Τρικάλων

Σε ένα επεισοδιακό αγώνα που τα είχε όλα , ο Αίολος επικράτησε της Νίκης Βόλου με 80-76 . Μία νίκη που τον φέρνει στην κορυφή με πλεονέκτημα απέναντι στην ομάδα του Βόλου , μιας και έχει κερδίσει και τα δυο μεταξύ τους παιχνίδια.

«Διπλή» νίκη για τον Ολυμπιακό Βόλου κόντρα στον ΦΟ Αριδαίας

Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα για τον Ολυμπιακό Βόλου που στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Γ΄Εθνικής επικράτησε με 79-74 του ΦΟ Αριδαίας .

Τα φύλλα αγώνα της Β' Εθνικής (2/2/2020)

Οι αγώνες αναλυτικά:

Τα φύλλα αγώνα της Γ' Εθνικής 4 ΟΜΙΛΟΙ (2/2/2020) Συνεχής ενημέρωση

Τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής  έχουν ως εξής:

Γ.Σ.Τυρνάβου-Αρμένιο 64-50 (Β΄ΕΣΚΑΘ)

Μετά από μέτρια εμφάνιση η ομάδα του Γ.Σ.Τυρνάβου , που έπαιξε χωρίς βασικά στελέχη , πήρε την νίκη κόντρα στο Αρμένιο με 64-50 και παρέμεινε στην κορυφή του 1ου ομίλου της Β΄ΕΣΚΑΘ.

Πήρε την νίκη στο τέλος η Αναγέννηση Καρδίτσας, 69-56 τον Αριστοτέλη Φλώρινας

Η Αναγέννηση Καρδίτσας,  σε ένα γήπεδο χωρίς φιλάθλους λόγω τιμωρίας, ανεβάζοντας ρυθμούς την τελευταία περίοδο κατάφερε να πάρει το πολύτιμο ροζ φύλλο αγώνα με 69-56 , απέναντι στην πολύ καλή και  ψυχωμένη ομάδα του Αριστοτέλη Φλώρινας.

Μεγάλο διπλό στον Παλαμά για τους Ικάρους Τρικάλων

Ευρεία νίκη μέσα σε μια δύσκολη έδρα πήραν οι Ίκαροι Τρικάλων. Οι παίκτες του Κώστα Σδράκα επικράτησαν των Τιτάνων Παλαμά με 72-91 σε μια αναμέτρηση στην οποία πήραν από την αρχή το προβάδισμα και δεν το έχασαν ποτέ.

Νέα μέλη στον Σ.Π.Α.Κ.ΛΑΡΙΣΑΣ ο Άρης Ζώης και ο Νίκος Πιτσίλκας.

Με ιδιαίτερη χαρά και τιμή ο Σ.ΠΑ.Κ. Λάρισας ανακοίνωσε την εγγραφή ως μέλη στους καταλόγους του συλλόγου,   του Άρη Ζώη και του Νίκου Πιτσίλκα.

Λύγισε στο τέλος ο ΓΣ Φαρσάλων από τον Αία Ευόσμου

Ο ΓΣ Φαρσάλων προσπάθησε να πάρει το διπλό στη Θεσσαλονίκη κόντρα στον Αία Ευόσμου , με τους παίκτες του Γρηγόρη Γιασσάρη να είναι  ανταγωνιστικοί και συγκινητικοί καθ’ όλη την διάρκεια του παιχνιδιού, , όμως στο τέλος γνώρισε την ήττα στις λεπτομέρειες με 78-71 στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Β΄Εθνικής.

Αποτελέσματα - Βαθμολογίες ομίλων Γ' Εθνικής (2/2/2020) Συνεχής ενημέρωση

Τα αποτελέσματα της Γ' Εθνικής  Ανδρών, είναι:

Aποτελέσματα - Βαθμολογία Β’ Εθνική (2/2/2020) Συνεχής ενημέρωση

Τα αποτελέσματα της Β' Εθνικής  Ανδρών, είναι:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Εφηβικού Τρικάλων

Τα αποτελέσματα του πρωταθλήματος  Εφήβων Τρικάλων είναι:

Τιτάνες Αλμυρού-Άδμητος 72-65 (B; EΣΚΑΘ)

Ηρωική εμφάνιση 6 παικτών για τον Άδμητο , που δεν κατάφεραν όμως να αποφύγουν την  ήττα  από τους πολύ δυνατούς Τιτάνες στον Αλμυρό με  72-65.

Απόλλων Καρδίτσας - Ιωνικός Μαγνησίας 71-24 (Γυναικείο ΕΣΚΑΘ)

Δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 7 στα 7 η γυναικεία ομάδα του Απόλλων Καρδίτσας επικρατώντας του Ιωνικού Μαγνησίας με 71-24 , στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΕΣΚΑΘ.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία και τα φύλλα αγώνα της Α1 Γυναικών (2/2/2020) Συνεχής ενημέρωση

Τα αποτελέσματα  της Α1 Γυναικών, είναι:

Νέοι ΑΣΚ- ΚΑΣ Δεσκάτης 76-71 (Β΄ΕΣΚΑΘ)

Οι Νέοι του ΑΣΚ για την 12 αγωνιστική του δευτέρου ομίλου της Β΄ΕΣΚΑΘ , επικράτησαν στην παράταση (65-65κ.α.) της Δεσκάτης με 76-71 και έφτασαν τις 7 νίκες στον πρωτάθλημα.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Παγκορασίδων (1-2/2/2020)

ΤΙΤΑΝΕΣ ΓΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ  (Αναβολή)

Σπάρτακος - Νέος Κεραυνός 71-35 (παιδικό Λάρισας)

Μετά από ένα όμορφο ματς οι παίδες του Σπάρτακου επικράτησαν του Νέου Κεραυνού με 71-35, σε αγώνα για την 10η αγωνιστική του δευτέρου ομίλου .

Ήττα στη Θεσσαλονίκη από την Πυλαία για την Ολύμπια.

Ακόμα μια ήττα γνώρισε η νεανική ομάδα της Ολύμπια, αυτή τη φορά από την Πυλαία με 94-48 για την 4η αγωνιστική του δευτέρου γύρου της Α2 Εθνικής Γυναικών.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία και τα φύλλα αγώνα της Α2 Γυναικών (2/2/2020). Συνεχής ενημέρωση

Τα αποτελέσματα της  Α2 Γυναικών, είναι:

Στους ημιτελικούς εφήβων Μαγνησίας η Νίκη Βόλου.

Η Νίκη Βόλου είναι η δεύτερη ομάδα χρονικά που πέρασε στους «4» του εφηβικού πρωταθλήματος  Μαγνησίας μετά την επικράτησή της  με 55-34 επί του Ολυμπιακού Βόλου.

Πήρε το Λαρισινό ντέρμπι με τον Αστέρα ο Κεραυνός

Νικητής αναδείχθηκε ο Κεραυνός στο Λαρισινό ντέρμπι με τον Αστέρα, επικρατώντας με 49-79 , για την 14 αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α1 ΕΣΚΘ.

Ελευθεριακός-ΑΕΒΔ 57-42 (Α1΄ ΕΣΚΑΘ)

Τρίτη νίκη για τον Ελευθεριακό στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ , που ανέβασε στροφές στο δεύτερο ημίχρονο και επικράτησε της ΑΕΒΔ με 57-42.

Έφυγε με το διπλό από την Λάρισα η Αγριά .

Ανεβάζοντας στροφές μετά το πρώτο δεκάλεπτο ο Αγριά δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει στο κλειστό του Αγίου Θωμά στη Λάρισα , του Σπάρτακου με 40-70.

Απολλων Καρδιτσας - Ολυμπιάδα 40-55 (Κορασιδων) . Βαθμολογία

Σε εξ αναβολής παιχνίδι για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος κορασίδων η Ολυμπιάδα επικράτησε εκτός έδρας του Απόλλων Καρδίτσας με 40-55.

Προκρίθηκαν στους ημιτελικούς Μαγνησίας οι έφηβοι των Τιτάνων Αλμυρού

Στους «4» του εφηβικού πρωταθλήματος  Μαγνησίας προκρίθηκαν οι Τιτάνες Αλμυρού , κερδίζοντας εύκολα τον Ολυμπιονίκη με 81-54

Πήραν το διπλό στο ντέρμπι με την ΑΕΛ οι Γόμφοι.

Συνέχισε το αήττητο σερί του ο Γ.Σ.Γομφων (14/14), επικρατώντας στο κλειστό του Αλκαζάρ,  στο ντέρμπι κορυφής της ΑΕΛ  με σκορ 55-65.

Δίκαια νίκη της ΑΕΤ κόντρα στην Sports Academy

Με καλύτερη απόδοση από το δεύτερο δεκάλεπτο και μετά η ΑΕΤ  επικράτησε στο κλειστό της  Μπάρας,   με 73-62 της Sports Academy, κάνοντας την 5η νίκη της  στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Το τέλος του αγώνα Λάρισα BC – ΓΣ Μουζακίου 64-68 (Α2 ΕΣΚΑΘ) 1/2/2020

Νίκη για Ανόρθωση…σε επεισοδιακό παιχνίδι κόντρα στο BC Volos

Η Ανόρθωση επικράτησε και του μαχητικού B.C Volos με σκορ 60-70. Για την Ανόρθωση δεν αγωνίστηκαν οι Κοντογιάννης, Καρακώστας, Κουκουράβας, Κουρέας ενώ για τους γηπεδούχους απουσίαζαν οι Καλίκος και Πλιάτσικας.

Σουφλάρια – Νέος Κεραυνός 55-82 (Α2΄ ΕΣΚΑΘ)

Ο Νέος Κεραυνός πήρε από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ και δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει στην έδρα του Α.Ο.Σουφλαρίων με 55-82 κάνοντας την 12η νίκη του σε 13 αγώνες στον δεύτερο όμιλο της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Ερμής Αγιάς 2018-Σκιάθος 46-70 (Α2΄ ΕΣΚΑΘ)

Η Σκιάθος έκανε το"μπαμ"  επικρατώντας μέσα στην Αγιά του Ερμή 2018  με 46-70 για την 14η αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Διεύρυνε το σερί του ο Γ.Σ.Αλμυρού, νίκη κόντρα στον Γ.Σ.Βόλου

Έχοντας σε ένα ακόμη ματς επιθετικό πλουραλισμό, ο Γ.Σ.Αλμυρού πήρε το προβάδισμα στον αγώνα  με τον Γ.Σ.Βόλου και το επέκτεινε στο β' ημίχρονο μέχρι το τελικό 73-41.

Ανάληψη-Νέοι ΑΕΛ 88-49 (Α2΄ ΕΣΚΑΘ)

Παίζοντας όμορφο μπάσκετ  η νεανική ομάδα της Ανάληψης επικράτησε άνετα  με 88-49 , απέναντι στην εξίσου νεανική ομάδα της ΑΕΛ , καθώς η διαφορά ανάμεσα στις ομάδες ήταν εμφανής .

Δήμητρα Ευξεινούπολης-Α.Σ.Φαρσάλων 80-76 (Α2΄ ΕΣΚΑΘ)

Η Δήμητρα Ευξεινούπολης έκανε την ανατροπή και αφού πήγε πρώτα τον αγώνα στην παράταση (69-69), εκεί λύγισε την αντίσταση του Α.Σ.Φαρσάλων και πήρε το πολύτιμο ροζ φύλλο αγώνα με σκορ 80-76.