Κυριακή 12 Δεκεμβρίου 2021

Ηττα στο καλάθι από την Αναγέννηση Λαμίας για τη Νίκαια 2012.

Με νικητή την Αναγέννηση Λαμίας με σκορ 72-74 ολοκληρώθηκε το παιχνίδι της Νίκαιας 2012 στο κλειστό Ι.Πατάκης για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄Εθνικής (4ος όμιλος).

Αυτή ήταν η 7η ήττα για τον Νίκαια, που βρέθηκε πολύ κοντά , για αλλη μια φορά , στο να σημειώσει την 1η νίκη της χωρίς όμως να τα καταφέρει.

Οι δύο ομάδες συμβάδιζαν σχεδόν στο σκορ σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, με συνέπεια το ημίχρονο να κλείσει στο 34-41. Ωστόσο στο 3ο δεκάλεπτο, οι παίκτες της Λαμίας πήραν μία διαφορά 10 πόντων (47-57).  Οι γηπεδούχοι  πίεσαν για να μειώσουν, φτάνοντας τη διαφορά στο καλάθι δευτερόλεπτα πριν τη λήξη, αλλά το 72-74 δεν άλλαξε, με αποτέλεσμα η Αναγέννηση να πάρει την πολύτιμη  νίκη.

Νίκαια 2012-Αναγέννηση Λαμίας 72-74
Δεκάλεπτα: 17-15, 34-41, 47-57, 72-74

Διαιτητές: Δόλγυρας, Αβραμίδου
Νίκαια 2012 (Μπελαλίδης): Κάμζελας 4, Νταφός 4(1), Κουραμάς, Τουρναβίτης, Καραγιάννης, Ουζούνης 2, Χήρας 6(2), Πασχάλης 16(2), Μπλιάτσας 21(3), Ξανθόπουλος 2, Φιλιππόπουλος 17.
Αναγέννηση Λαμίας (Κουμπούρας): Φετοκάκης 5(1), Λιάπης 14(4), Αντωνόπουλος, Κουμπούρας 8, Μεϊντάνης 10(1), Τσιώτας 8, Πελεκούδας 4, Διαμαντής 2, Χαντζόπουλος, Καλλίλας, Κονταλάτος 23(3), Πρίμπας.