Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία του εφηβικού πρωταθλήματος Μαγνησίας είναι τα εξής:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α1 ΕΣΚΑΘ 2/2/2022

Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής της Α1 ΕΣΚΑΘ, είναι τα εξής:

Eπέστρεψαν στις νίκες οι Δαναοί με νίκη στο Βόλο επί της ΑΕΒΔιμηνίου

Η ομάδα των Δαναών στην εξ΄αναβολής 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 ΕΣΚΑΘ, ήταν νικήτρια στον εκτός έδρας αγώνα της με την ΑΕΒ Διμηνίου και σκορ 63-58. Το παιχνίδι διεξήχθη στο κλειστό της Νέας Ιωνίας Βόλου.

Συνέχισε με νίκη η ΕΑΛ , 83-64 την Καλαμπάκα.

Σε εξαναβολής αναμέτρηση για την 13η αγωνιστική και τελευταία του πρώτου γύρου η ΕΑΛ επικράτησε στο κλειστό του Αλκαζάρ της Καλαμπάκας με  και συνέχισε με νίκη τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Πρόγραμμα - αποτελέσματα Α1 ΕΣΚΑΘ 1-2/2/2022 (Συνεχής ενημέρωση)

Α1 ΕΣΚΑΘ

Αλλαγές σε ημέρες/ώρες διεξαγωγής αγώνων - Στις 16/02 ο αγώνας των Ικάρων με Πρωτέα Γρεβενών

Η ΕΟΚ ανακοίνωσε ότι:

Δηλώσεις Παπαδόπουλου - Λιόγα - Ερμείδη - Σπυριδονίδη μετά τον αγώνα Α.Σ.Καρδίτσας - Γ.Σ.Ελευθερούπολης 81-69

Αποτελέσματα εξ αναβολής αγώνων Α2 Ανδρών (2/2)

Σε εξ αναβολής αγώνες, η Καρδίτσα επικράτησε της Ελευθερούπολης με 81-69 (για την 11η αγωνιστική) και η Καβάλα του Πανερυθραϊκού με 69-63 (για την 14η αγωνιστική). Τα αποτελέσματα:

Kράτησε το αήττητο ο Α.Σ. Καρδίτσας

Σε ένα πολύ δυνατό ματς, που δικαίωσε τη βαθμολογική θέση αλλά και την ποιότητα των δυο ομάδων, ο ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΧΩΡΙΟ Α.Σ.Καρδίτσας επικράτησε με 81-69 του Γ.Σ.Ελευθερούπολης και διατήρησε το αήττητο στο πρωτάθλημα.

Λάρισα BC : Προετοιμασία χωρίς προβλήματα ενόψει Παναθηναϊκού

Έχοντας όλους τους αθλητές της ομάδας, στην διάθεσή του, ο Φώτης Τακιανός ξεκίνησε την προετοιμασία της Λάρισας BC ενόψει της Κυριακάτικης (06/02, 17:00) εξ' αναβολής αναμέτρησης με τον Παναθηναϊκό.

Ζωντανά στις 20:30 ο αγώνας Ιωνας Βόλου - Ανόρθωσις Βόλου (Α1 ΕΣΚΑΘ)

Ορισμοί Διαιτητών-Κομισάριων Α1 - Α2 Γυναικών (6/2)

Η ΕΟΚ ανακοίνωσε τους διαιτητές & Κομισάριους των αγώνων της Α1 και Α2 Γυναικών .

Ορισμοί Διαιτητών-Κομισάριων Γ΄ Εθνικής (6/2)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της Γ’ Εθνικής Ανδρών, είναι:

Ορισμοί Διαιτητών-Κομισάριων Β΄Εθνικής (14η αγων. 6/2)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της Β’ Εθνικής Ανδρών είναι:

Ορισμοί Διαιτητών-Κομισάριων Α2 Ανδρών (15η αγων., 5-6/2)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 15ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών, είναι:

Ορισμοί Διαιτητών-Κομισάριων στην Α1 Ανδρών (αγώνες εξ αναβολής)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι των εξ αναβολής αγώνων της Α1 Ανδρών, είναι:

Προπόνηση την Πέμπτη 3/2 για το κλιμάκιο Παίδων της ΕΣΚΑΘ (Ονόματα)

Τα ονόματα των αθλητών που ξεχώρισαν στη διάρκεια της δεύτερης φάσης αξιολόγησης του προγράμματος ανάπτυξης της ΕΟΚ κοινοποιήθηκαν σήμερα 2/2 στις κατά τόπους ενώσεις, μετά από επισκέψεις σε σωματεία και παρακολούθηση μεγάλου αριθμού αγώνων σε όλη την Ελλάδα από το επιτελείο των 16 Ομοσπονδιακών και περιφερειακών προπονητών της ΕΟΚ.

Εύκολη νίκη των εφήβων της Πελασγιώτιδας επί του Γ.Σ.Τυρνάβου "Λέοντας"

Η ομάδα εφήβων της Πελασγιώτιδας κέρδισε τον  Γ.Σ.Τυρνάβου "Λέοντας" με 80-40, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Λάρισας της ΕΚΑΣΘ (2ος όμιλος).

Πήρε το Λαρισινό ντέρμπι με τον Μύτικα η ΑΕΛ

Αποκτώντας διαφορά μετά το πρώτο δεκάλεπτο η ΑΕΛ αντεπεξήλθε στην πίεση του Μύτικα στο τέταρτο δεκάλεπτο και κέρδισε το καθοριστικό παιχνίδι με 63-72, περνώντας προς στιγμή μόνη στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

«Πέρασε» από τα Τρίκαλα και την ΑΕΤ ο Αιολικός.

Σημαντική εκτός έδρας νίκη για τον Αιολικό, ο οποίος κατάφερε ανεβάζοντας ρυθμό στο δεύτερο ημίχρονο να διατηρεί διαφορά ασφαλείας, επικρατώντας εν τέλει της ΑΕΤ με 51-65.

Σημαντική νίκη επί του Γ.Σ.Βόλου για το Ν. Κεραυνό

Δεύτερη στη σειρά νίκη για την αντρική  ομάδα του Κεραυνού που μετά την νίκη του Σαββάτου στην έδρα της ΑΕΒΔ , επικράτησε και σήμερα στο Αλκαζάρ ,  στην εμβόλιμη 13η αγωνιστική , του  Γ.ΣΒολου με 67-59!!!

Αποτελέσματα - Βαθμολογία εφηβικού Λάρισας (30/1 - 1/2/2022)

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία του εφηβικού πρωταθλήματος Λάρισας ειναι τα εξής: