Κυριακή 21 Νοεμβρίου 2021

Εύκολα 83-67 ο ΓΣ Αλμυρού την Νίκαια 2012 .

Ο ΓΣ Αλμυρού πήρε διψήφια διαφορά από το δεύτερο δεκάλεπτο και δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει της Νίκαιας 2012  με 83-67 , στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ΄Εθνικής.

Νίκη στην παράταση ο Αμπελώνας κόντρα στον ΓΣ Σοφάδων.

Σε ένα δραματικό ματς πραγματικό θρίλερ, ο Αμπελώνας χρειάστηκε την παράταση για να κάμψει την αντίσταση του ΓΣ Σοφάδων με 75-71 (63-63 κ.α.).

Διπλό στο Αγρίνιο για την Ολύμπια Λάρισας

Για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 3ου Ομίλου της Α2 Εθνικής Κατηγορίας η Ολύμπια Λάρισας κέρδισε στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου τους Αργοναύτες  με σκορ 34 – 56.

ΚΑΕ Λάρισα: Ήττα στη Θεσσαλονίκη από τον ΠΑΟΚ με 82-71 στο ντεμπούτο Τακιανού.

Στο PAOK SPORTS ARENA βρέθηκε σήμερα η Λάρισα για να αντιμετωπίσει τον ΠΑΟΚ εν όψει της 8ης αγωνιστικής της Stoiximan Basket League. Το ντεμπούτο του Φώτη Τακιανού στον πάγκο των Θεσσαλών δεν συνδυάστηκε με νίκη καθώς ο ΠΑΟΚ κέρδισε με 82-71.

Ήττα της Αγριάς στην παράταση και στις... λεπτομέρειες από τον Αχέρωντα Καναλακίου (vid)

Οι παίκτες των Γκουγκουτούδη-Στρατίκη θα μπορούσαν να έχουν κερδίσει στην έδρα του Αχέρωντα Καναλακίου , αλλά μικρές λεπτομέρειες έκριναν το αποτέλεσμα μετά από ένα ωραίο ματς που κρίθηκε στην παράταση.

«Λύγισε» στο τέλος στα Γιάννινα ο Ολυμπιακός Βόλου . (vid)

Την ήττα με 88-76 γνώρισε ο Ολυμπιακός Βόλου κόντρα στον ΣΚ Ιωάννινα στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης στο Νέο Κλειστό Γυμναστήριο Ιωαννίνων, παρόλο που οι «ερυθρόλευκοι» ήταν μπροστά στο τέλος του 3ου δεκαλέπτου.

Διπλό στον Παλαμά οι Ίκαροι Τρικάλων.

Σημαντική νίκη, την 5η συνεχόμενη στην φετινή σεζόν, σημείωσαν οι Ίκαροι Τρικάλων στον Παλαμά καθώς επικράτησαν των Τιτάνων με 81-91 κρατώντας το απόλυτο.

Πέρασμα νίκης για Αίολο/Γόμφοι από Καρδίτσα.(Φώτο)

Ο Αίολος/Γόμφοι παίζοντας εξαιρετική άμυνα πέρασε νικηφόρα από την Καρδίτσα κερδίζοντας με 43-62 την τοπική Αναγέννηση.

Εύκολη επικράτηση επί του Πρωτέα Γρεβενών για την Νίκη Βόλου

Δεύτερη σερί νίκη για τη Νίκη Βόλου, η οποία επιβλήθηκε του Πρωτέα Γρεβενών με 76-53 στο Κλειστό Γυμναστήριο Νέας Ιωνίας.

Τιτάνες Αλμυρού – Γ.Σ. Σκιάθου 55-79 (Α2΄ ΕΣΚΑΘ)

Στην κορυφή της βαθμολογίας του Α’ Ομίλου της Α2 ΕΣΚΑΘ  βρίσκεται ο Γ.Σ. Σκιάθου,  πρώτος και αήττητος , καθώς πέρασε νικηφόρα από τον Αλμυρό, επικρατώντας των Τιτάνων με σκορ 55-79.

Τα φύλλα αγώνα της Γ' Εθνικής (21/11/2021) Συνεχής ενημέρωση.

Οι αγώνες αναλυτικά:

Εύκολα 87-55 την ΓΕ Αγρινίου ο ΑΟΤ. (Φώτο)

Την 4η νίκη σε ισάριθμους αγώνες στον 4ο όμιλο της Γ Εθνικής σημείωσε η ομάδα μπάσκετ του ΑΟ Τρίκαλα.

Ζωντανά τώρα Α.Ε. ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ - AGRIA B.C. (Γ΄Εθνική)

Αποτελέσματα - Βαθμολογίες ομίλων Γ' Εθνικής (21/11/2021) Συνεχής ενημέρωση

Τα αποτελέσματα της Γ' Εθνικής  Ανδρών, είναι:

Aποτελέσματα-Βαθμολογία Β’ Εθνική (21/11/2021) Συνεχής ενημέρωση

Τα αποτελέσματα της Β' Εθνικής  Ανδρών, είναι:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία πρωταθλήματος ΕΣΚΑΘ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (21/11/2021)

Αποτελέσματα
 Α’ OMΙΛΟΣ
2η Αγωνιστική
Νίκη Βόλου -Αιολικός  82-26

Αποτελέσματα - Βαθμολογία και τα φύλλα αγώνα της Α2 Γυναικών (20-21/11/2021). Συνεχής ενημέρωση

ΒΟΡΡΑΣ

3ος Ομιλος

Ανόρθωση - Ίωνας 61-28 (Παιδικό Μαγνησίας)

Τρίτη συνεχόμενη νίκη για τους Παίδες της Ανόρθωσης, αφού μετά τις νίκες επί της Αγριάς και του Γ.Σ.Βόλου, επικράτησαν στο κλειστό του ΕΑΚ και του Ίωνα με σκορ 61-28.

Κρόνος Τρικάλων – Πράσινη Γωνιά 94-67 (Β΄ ΕΣΚΑΘ) - Βαθμολογία

Σε εξ αναβολής αγώνα για την 5η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β΄ΕΣΚΑΘ , που πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 17/11, ο Κρόνος Τρικάλων επικράτησε της  Πράσινης Γωνιάς με 94-67 κάνοντας το 5 στα 5 στο πρωτάθλημα .

Ζωντανά στις 17:00 ο αγώνας Τιτάνες Παλαμά-Ίκαροι Τρικάλων (Β΄Εθνική)

Α.Σ.Καρδίτσας -Τιτάνες Παλαμά 66-28 (Παιδικού Καρδιτσας)

Πρώτη νίκη για τους μικρούς (γεν. 2008) του Α.Σ.Κ. καθώς επικράτησαν των Τιτάνων Παλαμά με σκορ 66-28 για το παιδικό πρωτάθλημα Καρδίτσας.

Ζωντανά στις 11:30 Τιτάνες Αλμυρού – Γ.Σ. Σκιάθου (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Τιτανες Αλμυρού Αιολικός Β΄ 41-43 (Παιδικό Μαγνησίας)

Οι μικροί (γεννηθέντες το 2009-08-07) του Αιολικού Β΄ κέρδισαν εκτός έδρας την ισχυρή ομάδα των Τιτάνων Αλμυρού με 41-43, για τον 2ο όμιλο του παιδικού πρωταθλήματος Μαγνησίας.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Κορασίδων (1ος & 2ος Όμιλος) 20/11/2021

1ος Όμιλος

Νίκη Βόλου Β΄- Ανάληψη 46-30 (Παιδικό Μαγνησίας)

Το  παιδικό Β΄της Νίκης Βόλου εκανε το 4 στα 4 στον 2ο όμιλο του πρωταθλήματος Μαγνησίας επικρατώντας με σκορ 46-30 της αξιόμαχης ομαδας της Ανάληψης.

Γ.Σ.Σοφάδων - Απόλλων Καρδίτσας 75-42 (Παιδικού Καρδιτσας)

Το παιδικό τμήμα του Γ.Σ.Σοφάδων έκανε το 2 στα 2 στο αντίστοιχο πρωτάθλημα Καρδίτσας,  επικρατώντας εντός έδρας του Απόλλωνα Καρδίτσας με 75-42.

Αποτελέσματα - Βαθμολογίες ομίλων παιδικού Μαγνησίας (20/11/2021)

Α ΟΜΙΛΟΣ
3η Αγωνιστική
BC Volos  - Ολυμπιονικης  54-57

Νίκη Βόλου - Αναγέννηση Καρ. 78-41 (U-21)

Συνεχίζει να εντυπωσιάζει η ομάδα νέων της Νίκη Βόλου που είναι η ευχάριστη έκπληξη του πρωταθλήματος, U-21 της Ένωσης,  αφού νίκησε και την Αναγέννηση Καρδίτσας με  78-41  και έκανε το 3 στα 3 .

Αποτελέσματα -Βαθμολογία του πρωταθλήματος U-21 ΕΣΚΑΘ (20/11/2021)

Αίολος Τρικάλων - ΑΟΤ  (Αναβολή)

Μεγάλο παιχνίδι στον Αμπελώνα για την Γ΄Εθνική.

Κρίσιμο εντός έδρας αγώνα δίνει η ομάδα μπάσκετ του Αμπελώνα την Κυριακή 21 Νοεμβρίου, με αντίπαλο την ομάδα των Σοφάδων.

Επανήλθε στις νίκες ο Γ.Σ.Βόλου, 82-67 την ΑΕΒΔ

Επιστροφή στις νίκες (ύστερα από 3 ήττες ) για τον Γ.Σ.Βόλου, ο οποίος παρά τις ελλείψεις (Χατζόπουλος,  Κυριαζής, Χαϊμαντάς, Αυλογιάρης) επικράτησε με 82-67 εντός έδρας της ΑΕΒΔ , στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Διπλό στην Καλαμπάκα για τον Ν. Κεραυνό.

Την πέμπτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ πργματοποίησε ο Ν. Κεραυνός , επικρατώντας στο Βλαχάβειο κλειστό δημοτικό γυμναστήριο της Καλαμπάκας,  του τοπικού Αθλητικού Ομίλου με 50-76.