Αποτελέσματα αγώνων Μίνι Λάρισας (4-5/5/2019)

Αποτελέσματα αγώνων Παμπαίδων Λάρισας (4-5/5/2019)

ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ Α.Γ.Σ. ΛΑΡΙΣΑ  52-80

Τα φύλλα αγώνα της Γ' Εθνικής 4 ΟΜΙΛΟΙ (5/5/2019) Συνεχής ενημέρωση

Τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής  έχουν ως εξής:

Έκλεισε την χρονιά με νίκη ο Ολυμπιακός Βόλου

Θετικά  έκλεισε τις υποχρεώσεις του για την φετινή χρονιά ο Ολυμπιακός Βόλου για τον τρίτο όμιλο της Γ΄Εθνικής , καθώς την τελευταία αγωνιστική δεν θα αγωνιστεί κάνοντας το ρεπό του, επικρατώντας με 84-88 στην παράταση  του Μαντουλίδη στη Θεσσαλονίκη.

Έκανε το «2Χ2» επί του Γ.Σ.Αλμυρού και πήρε την πρόκριση η Αναγέννηση

Η Αναγέννηση αν και ζορίστηκε για ένα ημίχρονο τελικά επιβλήθηκε με 76-67 του Γ.Σ.Αλμυρού και πήρε την πρόκριση για τους τελικούς του πρωταθλήματος της Α1 ΕΣΚΑΘ  που δίνουν την άνοδο στην Γ΄Εθνικη

Σκούπισαν τη σειρά των ημιτελικών με το Σπάρτακο οι Γόμφοι

Την πρόκριση στους τελικούς του πρωταθλήματος της Α1 ΕΣΚΑΘ για την άνοδο στην Γ΄Εθνικη   κατέκτησαν οι Γόμφοι, η  οποίοι επικράτησαν στο κατάμεστο κλειστό του Μουζακίου  με  80-67 του Σπάρτακου κι έκαναν το 2-0, "σκουπίζοντας" τη σειρά των ημιτελικών .

Αποτελέσματα play-off ανόδου στην Γ'Εθνική (2η Αγωνιστική )

Η Αναγέννηση Καρδίτσας και ο Γ.Σ.Γόμφων  έκαναν το 2 στα 2 στην διαδικασία των πλέι-οφ ανόδου στην Γ’ Εθνική κατηγορία, παίρνοντας το εισιτήριο για τον μεγάλο τελικό , μετά την επικράτηση  της ομάδας της Καρδίτσας με 76-67 επί του Γ.Σ.Αλμυρού και την νίκη  των Γόμφων  με 80-67 επί του Σπάρτακου.

Διπλό στο Πολυκάστρο για τους Ικάρους Τρικάλων

Οι Ίκαροι Τρικάλων πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση επικράτησαν στην έδρα του Εύαθλου Πολυκάστρου με 71-72, έχοντας σε πολύ μεγάλη μέρα τον Τζουβάρα που πέτυχε 23 πόντους με 7 τρίποντα.

Τα φύλλα αγώνα της Β' Εθνικής (5/5/2019)

Οι αγώνες αναλυτικά:

Μεγάλη νίκη επί του Ερμή Λαγκαδά για την Νίκη Βόλου

Με 87 – 81 επικράτησε η Νίκη Βόλου του Ερμή Λαγκαδά, για την 28η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής μπάσκετ, κάνοντας ένα μεγάλο βήμα για την παραμονή της στην κατηγορία.

Πήρε τον πρώτο "τελικό" ο Γ.Σ.Φαρσάλων

Τη νίκη της ημέρας έκανε ο Γ.Σ. Φαρσάλων , που επικράτησε της Ελευθερούπολης με 70-60, έκανε την πρώτη του νίκη στους 3 "τελικούς"  αγώνες που είχε και πλέον στρέφει το βλέμμα του  στον  εκτός έδρας αγώνα  με την ομάδα της Ανατολία η οποία είναι πρώτη και έχει ήδη πετύχει την άνοδο στην Α2 Εθνική κατηγορία, ενώ το πρωτάθλημα θα ολοκληρωθεί στα Φάρσαλα με τον Ερμή Λαγκαδά.

Νίκη στην Πρέβεζα για τους Τιτάνες Παλαμά

Δεν δυσκολεύτηκαν να πάρουν την νίκη στο ΔΑΚ Πρέβεζας οι Τιτάνες Παλαμά, καθώς επικράτησαν με 69-86 της Νικόπολης για την 25η αγωνιστική του τρίτου ομίλου της Γ΄Εθνικής.

Aποτελέσματα - Βαθμολογία Β’ Εθνική (5/5/2019)

Τα αποτελέσματα της Β' Εθνικής  Ανδρών, είναι:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Γ' Εθνικής (5/5/2019)

Τα αποτελέσματα της Γ' Εθνικής  Ανδρών, είναι:

Η Τελετή λήξης ο MVP, ο πρώτος σκόρερ και η καλύτερη πεντάδα του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Εφήβων

Με την παράταξη των πέντε ομάδων στο παρκέ του γηπέδου της Ελευθερούπολης (ο έκτος Κολοσσός Ρόδου, παρέλαβε τα αναμνηστικά και αποχώρησε μετά το παιχνίδι του για να προλάβει την πτήση του) ξεκίνησε η τελετή λήξης των αγώνων που βρήκε τον Ολυμπιακό πρωταθλητή Ελλάδας 2019.

Φωτορεπορτάζ του αγώνα Ολυμπιακός - Ασπίδα Ξάνθης (Πανελλήνιο Εφήβων)

Φωτορεπορτάζ της Τελετής λήξης του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Εφήβων.

Πρωταθλητής Εφήβων Ελλάδος ο Ολυμπιακός - Δηλώσεις του MVP Αλεξέι Ποκουσέφκσι

Τον τίτλο του πρωταθλητή Ελλάδας στους εφήβους κατέκτησε για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά ο Ολυμπιακός που επικράτησε με 87-49 της Ασπίδας Ξάνθης με στο τελευταίο παιχνίδι του Πανελληνίου Πρωταθλήματος της Ελευθερούπολης.

Φωτορεπορτάζ της Τελετής λήξης του 33ου Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Νεανίδων.

Τρίτη θέση στην Α1 Γυναικών η Δάφνη Αγίου Δημητρίου

Η Δάφνη Αγίου Δημητρίου επικράτησε με 91-67  εκτός έδρας της Νίκης Λευκάδας και με 3-1 στις μεταξύ τους αναμετρήσεις κατέλαβε την τρίτη θέση στο πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών.

Η Τελετή λήξης η MVP, η πρώτη σκόρερ και η καλύτερη πεντάδα του 33ου Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Νεανίδων.

Με την παράταξη των ομάδων στο παρκέ του Κλειστού Γυμναστηρίου Ιστιαίας άρχισε η τελετή λήξης των αγώνων του 33ου Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Νεανίδων.

Τελετή Λήξης 46ου Πανελληνίου Πρωτάθληματος Καλαθοσφαίρισης Εβήβων

Το πανόραμα των αγώνων του Πανελλήνιου Εφήβων - Τελική βαθμολογία

Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων ολοκληρώθηκε στην Ελευθερούπολη και ο Ολυμπιακός αναδείχθηκε πρωταθλητής Ελλάδας 2019!

Το πανόραμα των αγώνων του Πανελλήνιου Νεανίδων - Τελική Βαθμολογία

Το πανόραμα των αγώνων της Τελικής Φάσης του 33ουΠανελλήνιου Πρωταθλήματος Νεανίδων που διεξάγεται στην Ιστιαία μετά και τα παιχνίδια της 5ης ημέρας έχει ως εξής:

Φωτορεπορτάζ του αγώνα Παναθηναϊκός – Σύλλας Αιδηψού (Πανελλήνιο Νεανίδων)

Παναθηναϊκός ΑΟ – ΣΚ Σύλλας Αιδηψού 70-40 (Πανελλήνιο Νεανίδων) - Δηλώσεις Καντζιλιέρη και Κουβαρά

Ο Παναθηναϊκός κατέκτησε τη δεύτερη θέση στο 33ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νεανίδων που φιλοξενήθηκε στην Ιστιαία, επικρατώντας στο τελευταίο αγώνα του Σύλλα Αιδηψού με 70-40.

Περιστέρι - Κολοσσός Ρόδου 86-63 (Πανελλήνιο Εφήβων) - Δηλώσεις Παπαμάρκου και Γρεμμενά - Καταπληκτική εμφάνιση Βησσαρίου

Με νίκη ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του το Περιστέρι στο Πανελλήνιο Εφήβων καθώς επικράτησε με 86-43 του Κολοσσού Ρόδου, με τον Λαρισαίο Τηλέμαχο Βησσαρίου να κάνει την καλύτερη του εμφάνιση στο τουρνουά και να αναδεικνύεται πρώτος σκορ της συνάντησης με 23 πόντους και 3 τρίποντα.

Φωτορεπορτάζ του αγώνα Περιστέρι - Κολοσσός Ρόδου (Πανελλήνιο Εφήβων)

Φωτορεπορτάζ του αγώνα ΠΑΟΚ – ΟΑ Χανίων (Πανελλήνιο Νεανίδων)

Φωτορεπορτάζ του αγώνα Πρωτέας Βούλας – Πιερικός Αρχέλαος (Πανελλήνιο Νεανίδων)

Πρωταθλητής Ελλάδος στις Νεάνιδες ο Πρωτέας Βούλας - Δηλώσεις Τσεμπέρη και Χατζηιωάννου

Αήττητος ο Πρωτέας Βούλας κατέκτησε την πρώτη θέση του 33ου Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Νεανίδων που διεξάγεται στην Ιστιαία. Στον πέμπτο και τελευταίο της αγώνα η ομάδα της Βούλας επικράτησε με 70-46 του Πιερικού-Αρχέλαου.

Ζωντανά στις 14:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ (Πανελλήνιο Εφήβων)

Καταδικάζει τη ρατσιστική επίθεση στον Κόμματο ο Ερμής Αγιάς.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:
«Ο Ερμής Αγιάς καταγγέλλει την ρατσιστική επίθεση που δέχτηκε ο αθλητής μας Νέστωρας Κόμματος από τον διαιτητή της χτεσινής αναμέτρησης με την Καστοριά, Μπίτη.

Άρης - Προμηθέας 70-65 (Πανελλήνιο Εφήβων) - Δηλώσεις Μπουσβάρου και Βλάσιο

Μεγάλη νίκη στο ντέρμπι της τελευταίας αγωνιστικής του 46ου Πανελληνίου Εφήβων που ολοκληρώνεται σήμερα στην Ελευθερούπολη πέτυχε ο Άρης, καθώς επικράτησε με 70-65 του Προμηθέα Πάτρας και βρίσκεται πολύ κοντά στην τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο.

Φωτορεπορτάζ του αγώνα Άρης - Προμηθέας (Πανελλήνιο Εφήβων)

Ζωντανά στις 13:00 Παναθηναϊκός ΑΟ – ΣΚ Σύλλας Αιδηψού (Πανελλήνιο Νεανίδων)

ΠΑΟΚ – ΟΑ Χανίων 82-56 (Πανελλήνιο Νεανίδων) - Δηλώσεις Μασλαρινού και Μανουσάκη

Ο ΠΑΟΚ κατέκτησε την τρίτη θέση του 33ουΠανελλήνιου Πρωταθλήματος Νεανίδων που διεξάγεται στην Ιστιαία, καθώς επικράτησε των Χανίων με 82-56.

Ζωντανά στις 11:00 Πρωτέας Βούλας – ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος (Πανελλήνιο Νεανίδων)

Ζωντανά στις 12:00 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ–ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ (Πανελλήνιο Εφήβων)

To τέλος της κανονικής διάρκειας του αγώνα Ολυμπιακός Βόλου - Τιτανες Παλαμά 48-57 (Τελικός κορασίδων Θεσσαλίας) 4/5/2019

Ζωντανά στις 9:00 ΠΑΟΚ – ΟΑ Χανίων (Πανελλήνιο Νεανίδων)

Ζωντανά στις 10:00 ΑΡΗΣ–ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (Πανελλήνιο Εφήβων)

Φωτορεπορτάζ του αγώνα Πιερικός Αρχέλαος – ΠΑΟΚ (Πανελλήνιο Νεανίδων)

Οι Απονομές και οι Πανηγυρισμοί των Τιτάνων Παλαμά από τον τελικό κορασίδων Θεσσαλίας (4/5/2019)

Κλικ από τις απονομές μεταλλίων και κυπέλλου στις κορασίδες των Τιτάνων Παλαμά (Τελικός κορασίδων Θεσσαλίας)