Σάββατο 29 Ιανουαρίου 2022

Με μεγάλη ανατροπή κέρδισε τον Ίωνα η ΕΑΛ

Τεράστια νίκη για την αντρική ομάδα της ΕΑΛ η οποία επικράτησε στο κλειστό του Αλκαζάρ του Ίωνα Βόλου με 62-56, κάνοντας μια μεγάλη ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο γυρίζοντας το παιχνίδι από το -16.

Μεγάλο διπλό στην έδρα του Γ.Σ.Βόλου η ΑΕΛ .

Με χαρακτηριστική άνεση οι παίκτες της ΑΕΛ  επικράτησαν εκτός έδρας του Γ.Σ.Βόλου με 34-72 , για την 16η αγωνιστικη της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Πρωταθλήτριες Μαγνησίας οι κορασίδες του Ολυμπιακού Βόλου.

Καλύτερος ο Ολυμπιακός Βόλου επικράτησε της Νίκης με 19-60 και διατηρήθηκε αήττητος στον 1ο όμιλο του πρωταθλήματος μπάσκετ κορασίδων της ΕΣΚΑΘ.

Aποτελέσματα - Βαθμολογία και τα Φ.Α. της Α2’ Εθνικής (29/1/2022)

Σε αγώνες που έγιναν το Σάββατο (29/1) για την 14η αγωνιστική της Α2 Ανδρών σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (2ος όμιλος) 29/1/2022

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της Α2 ΕΣΚΑΘ (2ος όμιλος), είναι τα εξής:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (1ος όμιλος) 29/1/2022

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία  της Α2 ΕΣΚΑΘ (1ος όμιλος), είναι τα εξής:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α1 ΕΣΚΑΘ 29/1/2022

Τα αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής της Α1 ΕΣΚΑΘ, είναι τα εξής:

Λάρισα BC : «Έσπασε» το σερί της στη Ρόδο μετά από ένα 4ο... καταστροφικό δεκάλεπτο! - Δηλώσεις Τακιανού

Σερί ήταν και πάει! Η Λάρισα έκανε ένα από τα χειρότερα της δεκάλεπτα (το 4ο) στη Ρόδο και ενώ προηγούταν με 65 - 66 στο τέλος της 3ης περιόδου, εν τέλει ηττήθηκε με 94 - 75!

Αετοί - Ολυμπιάδα 62-70 (Κορασίδων)

Οι κορασίδες της Ολυμπιάδας έσπασαν την αήττητη πορεία των Αετών , επικρατώντας στην παράταση  με 62-70 (58-58 κ.δ.) στο κλειστο του Αγίου Θωμά και έκαναν το 8 στα 9 στον 2ο όμιλο του πρωταθλήματος της ΕΣΚΑΘ.

Πρόγραμμα - αποτελέσματα Α1 ΕΣΚΑΘ 29/1/2022 (Συνεχής ενημέρωση)

Α1 ΕΣΚΑΘ

Ζωντανά στις 18:00 το ντέρμπι κορυφής Μύτικας - Ανόρθωση (Α1 ΕΣΚΑΘ)

Ολοκληρώθηκε η προετοιμασία των Ικάρων για το μεγάλο ντέρμπι με τον Αίολο/Γόμφοι

Την τελευταία τους προπόνηση πριν το μεγάλο ντέρμπι της Κυριακής με τον Αίολο/Γόμφοι πραγματοποίησαν οι Ίκαροι Τρικάλων.

Πελαργός Β΄ - Μύτικας 85-40 (Παιδικό Λάρισας)

Ανώτερος ο Πελαργός Β΄επικράτησε για τον τρίτο όμιλο του παιδικού Λάρισας του Μύτικα με 85-40 ,  στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής .

Αιολικός - BC Volos 47-31 (Κορασίδων)

Έκτη νίκη  σε εννιά αγώνες για τις κορασίδες του Αιολικού στο αντίστοιχο πρωτάθλημα της ΕΣΚΑΘ , καθώς επιράτησαν εύκολα στο κειστό της Ν. Ιωνίας του BC Volos με σκορ 47-31.

Γ.Σ.Βόλου Β΄ - Ανόρθωση 68-51 (Παιδικό Μαγνησίας)

Την έκτη νίκη σε ισάριθμους αγώνες σημείωσε στον δεύτερο όμιλο του παιδικού Μαγνησίας ο Γ.Σ.Βόλου Β΄ επικρατώντας της Ανόρθωσης με 68-51 .

Αετοί Λάρισας- Αίολος Τρικάλων 82-43 (Γυναικείο ΕΣΚΑΘ)

Τέταρτη νίκη  σε πέντε αγώνες για τους Αετούς (Σπάρτακος) στο γυναικείο πρωτάθλημα της ΕΣΚΑΘ , καθώς ανεβάζοντας στροφές μετά το πρώτο δεκάλεπτο, επιράτησαν εύκολα στο κειστό του Αγίου Θωμά του Αίολου Τρικάλων με σκορ 82-43.