Κυριακή 7 Νοεμβρίου 2021

Ζευγάρωσε τις νίκες η Αναγέννηση Καρδίτσας κόντρα στον Ολυμπιακό Βόλου.

Την 2η της νίκη στο πρωτάθλημα της Β Εθνικής πέτυχε η Αναγέννηση Καρδίτσας που επικράτησε εντός έδρας με 53-49 του Ολυμπιακού Βόλου.
Οι παίκτες του Βλιώρα στο πρώτο δεκάλεπτο είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού και πήραν μια διαφορά 5 πόντων (8-13) με τους γηπεδουχους να ισοφαρίζουν με την λήξη του ημιχρόνου (25-25).

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους, χωρις όμως να μπορούν να ξεφύγουν στο σκορ , έτσι το παιχνίδι πήγε πόντο πόντο για να καταλήξει τελικά  η ομαδα της Αναγέννησης να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα με 53-49.

Αναγέννηση Καρδίτσας-Ολυμπιακός Βόλου 53-49
Δεκάλεπτα: 8-13, 25-25, 43-38, 53-49
Διαιτητές: Θεοδώρου-Τζιοπάνος Γ.-Βασιλόπουλος
Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Ψυχογιός 10(2), Πανταζής 7(2), Γεωργαντζάς 10(3)), Αρκούδας, Παπαστολόπουλος, Παπακώστας, Κρεμμύδας 12(2), Αντωνίου 6, Καλλιάρας 8, Τουφεξής, Οικονόμου
Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Γκοντόπουλος 11(2), Ιλτσογλου 9(1), Αγκρής, Αναγνωστόπουλος, Καραμήτσος 3, Ευαγγελινός 2, Σταθούρος 2, Σιμάκης 15(3), Παρασκευάς 7, Γιαννίκος