Κυριακή 7 Νοεμβρίου 2021

Ήττα στην παράταση για τον Αίολο Τρικάλων -Γόμφοι στη Λευκάδα

Δεν τα κατάφεραν να πάρουν ακόμα ένα θεετικό αποτέλεσμα οι παίκτες του Φόρου , καθώς γνώρισαν την ήττα στην παράταση (65-65 κ.α.) στη Λευκάδα απο τη Δόξα με 79-67.

Οι παίκτες του Χάρη Φόρου στο πρώτο ημίχρονο είχαν τον πλήρη έλεγχο του παιχνιδιού και έκλεισαν το ημίχρονο με +8.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους, έτσι το παιχνίδι πήγε πόντο πόντο για να καταλήξουν οι ομάδες στην παράταση. Εκεί οι παίκτες της Δόξας πήραν τη νίκη, ενώ για την τρικαλινή ομάδα υπάρχουν παράπονα για τα σφυρίγματα της διαιτησίας στον σημερινό αγώνα.

Δόξα Λευκάδας-Αίολος Τρικάλων 79-67
Δεκάλεπτα: 7-15, 25-33, 49-50, 65-65(κ.α.), 79-67
Διαιτητές: Δαρλαμήτσος-Λογοθέτης-Γεράνιος
Δόξα Λευκάδας
(Ζαφειρούδης): Σταματέλος, Αργυρός, Κοντούδης, Κατωπόδης 22(5), Βαγενάς 8(2), Μούτσα, Καφές, Μάλφας, Κουρτίδης 25(3), Τζακόπουλος 7(1), Καραγιαννίδης 15(2), Λαζάρου 2
Αίολος Τρικάλων Γόμφοι (Φόρος): Ζώρζος, Ευαγγελακόπουλος, Μόσιαλος 6(1), Παππάς 18(4), Χατζής, Τσιγγενόπουλος 2, Κολότσιος 5(1), Ψύρρας 6(2), Θέος 13(1), Δέσπος 17