Κυριακή 7 Νοεμβρίου 2021

Συνεχίζει την ξέφρενη πορεία του ο Μύτικας, 76-52 την ΕΑΛ.

Την έκτη συνεχόμενη νίκη πέτυχε ο Μύτικας (Ακαδημία Λάρισας) απέναντι στην ΕΑΛ με σκορ 76-52 , στο Κλειστό Γήπεδο Αγίου Θωμά.

Σε έναν εντυπωσιακό αγώνα οι γηπεδούχοι κατάφεραν να κερδίσουν, εκτός από το παιχνίδι, και τις εντυπώσεις, καθώς οι παίκτες έδειξαν για άλλη μια φορα πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας.

Απο το πρώτο κιόλας 10λεπτο του αγώνα φάνηκε ότι το  παιχνίδι θα ηταν δυσκολο για τους πρωτοπορους της Α1 ΕΣΚΑΘ, καθώς έληξε με μόλις 3 πόντους διαφορα (21-18).

Στο  δεύτερο δεκάλεπτο η ΕΑΛ συνέχισε να πιέζει αλλά δεν κατάφερε να προπορευτει και το ημίχρονο έληξε με διαφορά 9 πόντων 40-31.

Στο δεύτερο μισό του αγώνα η εικόνα δεν άλλαξε ιδιαίτερα και η τρίτη περίοδος έληξε με διαφορά 11 πόντων με το σκορ 56-45.

Οι παίκτες της Ακαδημίας όμως φαίνεται ότι κρατούσαν το καλύτερο για το φινάλε αφού στο τελευταίο 10λεπτο έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό κερδίζοντας την ΕΑΛ με διάφορα 24 ποντων  και τελικό σκορ 76-52.

Τον αγώνα παρακολούθησαν αρκετοί φίλαθλοι , ενώ το παρόν έδωσε και ο μεγαλομέτοχος της ΚΑΕ Λάρισα Θ. Ριζούλης και ο Γεν. Γραμματέας της ΕΣΚΑΘ Κ. Ζέϊκος .