Κυριακή 20 Φεβρουαρίου 2022

Εύκολη επικράτηση του ΓΣ Σοφάδων στο Καναλάκι.

Οι  Σοφάδες στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής πέρασε σχετικά εύκολα από την έδρα του Καναλακίου με σκορ 69-62 .

Οι παίκτες του Παππά μετά το πρώτο δεκάλεπτο επέβαλαν το ρυθμό τους κλείνοντας το ημίχρονο στο 36-26. Στην τρίτη περίοδο ο ΓΣ Σοφάδων συνέχισε να έχει τον πρώτο λόγο με το σκορ στο 30΄ να είναι στο 51-41. Το Καναλάκι προσπάθησε να αντιστρέψει το σκηνικό όμως τελικά γνώρισε την ήττα από την εμπειρη ομαδα των Σοφάδων με σκορ 69-62.

Αχέρων Καναλακίου-ΓΣ Σοφάδων 62-69
Δεκάλεπτα: 14-14, 26-36, 41-51, 62-69

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου-Λιαρομάτης
Αχέρων Καναλακίου (Τζομάκας): Σουμπασάι, Ματσάγγας 2, Οικονομίδης, Ροντογιάννης 11(1), Κασκάνης 5(1), Κακιούζης 11(1), Σταύρου, Χρήστου 2, Δάσκαλος 4, Πάνου 27(2).
ΓΣ Σοφάδων (Παππάς): Μόσορας 27, Δαουλάρης 6(2), Κυριακόπουλος 4, Ζωιτσακος Χρ. 14, Παπαϊωάννου 9, Σιαμετης, Ζωιτσακος Τρ., Αναγνωστόπουλος 6(2), Μουταρελος, Ντασιώτης, Δικαρος