Κυριακή 20 Οκτωβρίου 2019

Έκανε το «3 στα 3» ο ΓΣ Φαρσάλων κόντρα στον ΓΑΣ Κομοτηνή

Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του 2ου ομίλου της Β΄Εθνικής  θα παραμείνει για ακόμη μία εβδομάδα ο Γ.Σ.Φαρσάλων μετά την νίκη του επί του ΓΑΣ Κομοτηνή με 86-74.Ο ΓΣ Φαρσάλων μπήκε νωθρά στον αγώνα και  το τέλος της 1ης περιόδου τον βρήκε  στο -9 (16-25). Στην συνέχεια οι παίκτες του Γρηγόρη Γιασάρη άρχισαν να ροκανίζουν την διαφορά με το ημίχρονο να κλίνει στο 40-44 και το τέλος της 3ης περιόδου να βρίσκει τις ομάδες ισόπαλες με 62-62.

Στην τελευταία περίοδο ο Πεταλωτής πήρε πάνω του το παιχνίδι και σημειώνοντας τους 16 πόντους από τους 24 της ομάδας του , έδωσε το ροζ φύλλο αγώνα και τη νίκη στον ΓΣΦ.

ΓΣ Φαρσάλων-ΓΑΣ Κομοτηνή  86-74
Δεκάλεπτα : 16-25, 40-44, 62-62, 86-74.
Διαιτητές :Πιτσίλκας-Κοντογιάννης-Παζώλης (Τσιργούλας)
Γ.Σ.Φαρσάλων (Γιασάρης-Ρίζος) Στάνκοβιτς 2, Καλτσούνας, Βασιλείου, Παπαχρήστος 28(3), Τσούμας Σ. 6, Βρεττάς 8, Πεταλωτής 26(3),  Μουλάς 4, Δέσπος 3, Τσούκας 9(3).
Κομοτηνή (Λεμονίδης): Λεπτοκαρίδης 28(5), Μαστροδημήτρης, Παλάσκας 11(3), Καρκατσέλης, Λεχούδης 15(2), Κυφωνίδης ,   Κουτσοβασίλης 9(1), Τσουμπρής 2, Παπανδρεόπουλος 3, Γιουζελίδης , Σπέντζος , Χαλίλ 6.