Κυριακή 20 Οκτωβρίου 2019

Εκτός έδρας νίκη για τον Γ.Σ.Αλμυρού επί της Νίκαιας 2012 (Α1 ΕΣΚΑΘ)

Με 81-71 πέρασε ο ΓΣ Αλμυρού από την έδρα της Νίκαιας 2012 και μπήκε με επιτυχία στο νέο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Οι παίκτες του Παναγιώτη Νάνη ήταν καταιγιστικοί στο πρώτο δεκάλεπτο όταν σημείωσαν 29 πόντους και πήγαν με διψήφια διαφορά στο ημίχρονο (35-46) ελέγχοντας το ρυθμό του αγώνα.

Η 3η περίοδο η Νικαια 2012 ανεβασε ρυθμό και καταφερε να  ισοφαρίσει τον αγωνα σε 59-59.Στην τελευταία περίοδο του ματς οι παίχτες του Γ.Σ.Αλμυρού παιζοντας πιο πειθαρχημένα και με ένα επιμέρους 12-22, έφθασαν εύκολα στο ροζ φύλλο.

Νικαια 2012 - Γ.Σ.Αλμυρού 71-81
Δεκάλεπτα: 19-29, 35-46, 59-59, 71-81
Διαιτητές: Πιτσίλκας - Καραχρήστος Ι.
Νίκαια 2012: (Μπελαλίδης) Καμζέλας 7, Μοσχοβίτης , Ριζούλης, Κουραμάς 10, Μπλιάτζας 18(2), Παναγιώτου , Τουρναβίτης 5(1), Ουζούνης 6, Κατσιλούλης 2, Πασχάλης 20(5), Παπαδόπουλος 3,
Γ.Σ.Αλμυρού (Νάνης) Κοντοστάθης 23 (4), Μυλωνάς, Μαμούρας 4, Παπούλιας 17 (1), Συνάζος , Παπακωνσταντίνου , Γιωτόπουλος 12 , Θέος 2 , Γώγουλας , Τσαβές 10 , Βαλαμούτης 13 (3).