Κυριακή 3 Απριλίου 2022

Δύσκολη νίκη επί της Αναγέννησης Λαμίας για τον ΓΣ Αλμυρού

Ακόμα μια  νίκη πέτυχε ο ΓΣ Αλμυρού, με την αρμάδα του Νάνη χάρις σε μια τρομερή 4η περίοδο να επικρατεί με 79-68 της Αναγέννησης Λαμίας .
Η ομάδα του Αλμυρού ανέβασε το ρεκόρ της στο 14-3 συνεχίζοντας στην δευτερη θάση του βαθμολογικού πίνακα, ενώ οι Λαμιώτες με 3-14 δεν μπόρεσαν να  αποφύγουν τον υποβιβασμό.

Το ματς, πάντως, ήταν ντέρμπι μέχρι το τρίτο δεκάλεπτο (38-36 στο 20′, 58-54 στο 30′), αλλά στην τελευταία περίοδο ήταν ανώτεροι οι «μπλε», που είχαν κορυφαίο τον Πολίτη  με 23 πόντους και 5 τρίποντα και πήραν το ροζ φύλλο αγώνα.

Από πλευράς ηττημένων ο Λιάπης και ο Κοντολάτος πέτυχαν  από 13 πόντους ο καθένας , ενώ στους 12 σταμάτησαν ο Κουμπούρας και ο Χαντζόπουλος .

ΓΣ Αλμυρού-Αναγέννηση Λαμίας 79-68
Δεκάλεπτα: 25-14, 38-36, 58-54, 79-68
Διαιτητές: Παπαγερίδης-Τοπαλίδης (Γκουντέλιας)
Γ.Σ.Αλμυρού: (Νάνης) Κοντοστάθης 19(5), Μυλωνάς 6, Μαμούρας, Παπούλιας 11, Βαλαμούτης 11(1), Τσαβές 3, Πολίτης 23(5), Τάσσος 5, Κανατούλας 1, Ξηρομερίσιος, Καρπέτης, Νάκος.
Αναγέννηση Λαμίας (Κουμπούρας): Καλίλας, Φετοκάκης 4, Λιάπης 13, Αντωνόπουλος , Κουμπούρας 12(1), Μεϊντάνης 2, Χρυσοσπάθης , Χαντζόπουλος 12(4), Πελεκούδας 10, Κοντολάτος 13(1).