Σάββατο 22 Ιανουαρίου 2022

«Καθαρή νίκη» επί της Ανάληψης η ΑΕΛ.

Εχοντας προβάδισμα από την αρχή του αγώνα και αυξάνοντας την υπέρ της διαφορά στο δεύτερο ημίχρονο, η ΑΕΛ επικράτησε στο κλειστό του Αλκαζάρ με 82-62 της  Ανάληψης

Στα αρνητικά της συνάντησης ο τραυματισμός του Καλαιτζή στο δεύτερο δεκάλεπτο του παιχνιδιού.

Να σημειώσουμε ότι στην έναρξη της αναμέτρησης κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή και οι παίκτες της ΑΕΛ αγωνίστηκαν με μαύρα περιβραχιόνια στη μνήμη του Προέδρου της ΑΕΛ, Ηλία Φασούλα.

ΑΕΛ - Ανάληψη  82-62
Δεκάλεπτα : 20-12, 38-27, 58-42, 82-62.
Διαιτητές : Παζώλης - Λυτροσυγκούνης
ΑΕΛ (Σακαρης-Αμδίτης) Ιωαννίδης 11(2), Γκουντελάκης 6, Γκανέτσας 34(5), Κανάκης , Δελής 15(1),  Κρικώνης 11(1), Πολυχρονίδης 2, Γκέκας , Τασιόπουλος , Φασλής, Πάσχος , Γεωργόπουλος 3.
Ανάληψη(Τυμπας Στ) Ίλτσογλου 19(3), Καλαιτζής , Αλμπανούδης 2,  Τσαγκλής 5(1), Ζήσης 6, Γιωτόπουλος 17(5), Μπουσκολίτης 6, Καρασσάβας 4, Γκουντόπουλος 3, Στάμος .