Σάββατο 22 Ιανουαρίου 2022

Αστέρας - Γ.Σ. Μουζακίου 54-51 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Σημαντική νίκη για την ανδρική ομάδα του Αστέρα καθώς επικράτησε του Γ.Σ. Μουζακίου «Γ. Πασιαλής» με 54-51 μπαίνοντας με το δεξί στην νέα χρονιά.
Οι παίκτες του Αστέρα μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και πήραν από την αρχή μια σημαντική διαφορά στο σκορ που συνεχώς μεγάλωνε. Στο τέταρτο  δεκάλεπτο  η ομάδα του Γ.Σ. Μουζακίου με υπερπροσπάθεια κατάφερε και μείωσε στο πόντο δυο λεπτά πριν την λήξη του αγώνα. Ομως η ψυχραιμία των παικτών του Αστέρα στα τελευταία δευτερόλεπτα έφεραν τελικά την σημαντική νίκη.

Αστέρας - Γ.Σ. Μουζακίου  54-51
Δεκάλεπτα : 13-8, 26-12, 40-32, 54-51
Διαιτητές :  Γκέκας - Μπόσκου
Aστέρας:(Μπαζάκης Κ.) Παπάζογλου 3, Σπ. Μπαζάκης 3, Παναγιώτου 3, Ν. Ζησούλης 15 (1), Ευ. Καρβούνης 6, Περιστέρης 9 (1), Ν. Αλεξίου 4, Βέσελι 11 (1), Βλάχος, Αδαμόπουλος.
Γ.Σ. Μουζακίου «Γ. Πασιαλής» (Μπελάγιας Σ.) Ραπάι 2, Σκούρας 2, Μπίζιος 11, Δ. Ελευθερίου 20 (2), Αμβροσίου 5, Σπανός 11 (3), Αλ. Μπούρμπος, Χύτας.