Πέμπτη 20 Ιανουαρίου 2022

Αιολικός - Ανόρθωση 67-45 (Εφηβικό Μαγνησίας) - Βαθμολογία

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η εφηβική ομάδα του Αιολικού , καθώς στο εξ αναβολής  παιχνίδι της 5ης αγωνιστικης με την Ανόρθωση,  επικράτησε με 67-45.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι έφηβοι του Αιολικού δεν μπήκαν συγκεντρωμένοι στο γήπεδο, με αποτέλεσμα να το εκμεταλλευθούν αυτό οι παίκτες της Ανόρθωσις φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσια τελειώνοντας το πρώτο δεκάλεπτο ισόπαλο 15-15.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο όμως η ομάδα του Αιολικού ανέβασε ρυθμό και με σωστές επιλογές στην επίθεση αλλά και με λιγότερα λάθη στην άμυνα διεύρυνε το σκορ υπέρ της τελειώνοντας το ημίχρονο 41-26.

Στο τρίτο δεκάλεπτο το πρώτο λόγο είχαν οι άμυνες και από τις δύο ομάδες αλλά με τους έφηβους του Αιολικού να είναι συνέχεια μπροστά. Στο τελευταίο δεκάλεπτο και οι δύο προπονητές δοκίμασαν διάφορα σχήματα για να τους βοηθήσουν στη συνέχεια του πρωταθλήματος .

Αιολικός - Ανόρθωση  67-45
Δεκάλεπτα 15-15, 41-26, 51-34,67-45
Διαιτητές: Καραθάνος-Γεωργοσοπουλος.
Αιολικός
(Σαμαράς): Λάιος 2, Χατζής 10, Μπαιράμης 12, Γκιστι 4, Μισαηλίδης 21(1), Κωστόπουλος, Χράπαλος, Βόντζος 7, Θεοδωρόπουλος 9, Γραμματικας 2, Γκρίτζαλης, Σαββίδης.
Ανόρθωση (Κοντάκης): Τασούδης 3, Ευαγγελινός 11(1), Κεχαγιάς, Λάμπρου, Αποστολινας, Μπέας 2, Τζούμας 11, Ακριβόπουλος 14, Αναστασιάδης 4, Πισιώτης.