Δευτέρα 20 Ιανουαρίου 2020

Ερμής Αγιάς 2018-Νέοι ΑΕΛ 81-48 (Α2΄ ΕΣΚΑΘ) (vid)

Στο κλειστό γυμναστήριο της Αγιάς, μετά από ένα απολαυστικό παιχνίδι, η ομάδα του Ερμή 2018 επικράτησε αυτής των νέων ΑΕΛ με σκόρ 81-48.

Με τις δυο ομάδες να ξεκινάνε δυνατά και τις επιθέσεις να έχουν τον πρώτο λόγο, ο Ερμής ολοκλήρωσε το πρώτο δεκάλεπτο προηγούμενος με 27-18.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η διαφορά έφτασε μέχρι και τους 20, 40-20 , με την ΑΕΛ στην συνέχεια να παίζει εξαιρετική άμυνα, για να ολοκληρωθεί το ημίχρονο με σκορ 41-27, δείχνοντας ότι το ματς μπορεί να γίνει και πάλι ντέρμπι.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Αγιάς, έχοντας περισσότερες επιλογές και όντας πιο εύστοχη, ανέβασε και πάλι την διαφορά, και κρατώντας την σε υψηλά επίπεδα, συνυπολογίζοντας και την κούραση των παικτών της ΑΕΛ στα τελευταία λεπτά, πήρε το πέμπτο ροζ φύλλο σε 11 αγώνες, με τελικό σκορ 81-48.

Ερμής Αγιάς 2018-Νέοι ΑΕΛ  81-48
Τα δεκάλεπτα:27-18, 41-27, 65-40, 81-48
Διαιτητές : Βόντσα - Παλιοβάιος
Ερμής Αγιάς 2018(Μακροβασίλης-Δολμές):Ντεβές Χ. 9, Μαλλιάρας ,Μάτης Ν. 17(4), Τάτσιος 12, Ντεβές Ε. 3(1), Μάτης Γ. 2, Κατσάβας 2, Αγορίτσας 8, Ριζούλης 7(1), Παναγιώτου 2, Γκατζωγιας 2, Φιλίντας 17(1)
Νέοι ΑΕΛ(Αμδίτης-Βαϊόπουλος)Τζιμοπουλος 2,Τσιγάρας 8,Γαβρογιαννης 10,Κανακης 3(1),Ταμπαρης Ι. 4,Ρουγκας,Οικονομου 7,Μακρης 3,Ταμπαρης Στ. 11(1)