Σάββατο 26 Φεβρουαρίου 2022

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (1ος όμιλος) 26/2/2022

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία  της Α2 ΕΣΚΑΘ (1ος όμιλος), είναι τα εξής:

Άνετη επικράτηση για την Ανάληψη , 85-52 την ΑΕΒΔ

Η Ανάληψη δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει της ΑΕΒΔ με 85-52 , καθώς με εξαίρεση το πρώτο δεκάλεπτο που η ομάδα του  Στεφανου Τύμπα μπήκε νευρική απέναντι στην άμυνα ζώνης της ομαδας του Σπύρου Κατσαφούρη,  στην συνέχεια βασιζόμενη στην πολύ καλή άμυνά της , στους αιφνιδιασμούς και τις σωστές επιθέσεις πήρε εύκολα την νίκη με 85-52.

Νίκη της ΑΕΤ στη 2η παράταση επί της ΕΑΛ που τελείωσε τον αγώνα με 2 παίκτες!!!

Την ήττα γνώρισε η ΕΑΛ μέσα στα Τρίκαλα με αντίπαλο την ΑΕΤ σε ένα ματς που κρίθηκε στην δεύτερη παράταση τελειώνοντας τον αγώνα με 2 παίχτες!!!

Αποτελέσματα - Βαθμολογία παιδικού Καρδίτσας (26/2/2022)

Τα αποτελέσματα του πρωταθλήματος Παίδων Καρδίτσας είναι:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (2ος όμιλος) 26/2/2022

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της Α2 ΕΣΚΑΘ (2ος όμιλος), είναι τα εξής:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α1 ΕΣΚΑΘ 26/2/2022

Τα αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής της Α1 ΕΣΚΑΘ, είναι τα εξής:

Εύκολη νίκη με Παγκράτι και κορυφή για τον ΑΣ Καρδίτσας

Με το ευρύ 109-64 επί του Παγκρατίου, ο ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΧΩΡΙΟ Α.Σ.Καρδίτσας πέτυχε τη 15η του νίκη στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής και πάτησε στην κορυφή της βαθμολογίας, έχοντας μάλιστα ένα ή δύο ματς λιγότερα από τις ομάδες που ακολουθούν.

Πρόγραμμα - αποτελέσματα Α1 ΕΣΚΑΘ 26/2/2022 (Συνεχής ενημέρωση)

Α1 ΕΣΚΑΘ

Aποτελέσματα - Βαθμολογία και τα Φ.Α. της Α2’ Εθνικής (26/2/2022)

Σε αγώνες για την 19η αγωνιστική της Α2 Ανδρών σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

Με την δύναμη του κόσμου ο Αίολος/Γόμφοι

Την Κυριακή στις 5 μ.μ. ο Αίολος/Γόμφοι αντιμετωπίζει στο δημοτικό κλειστό την Δόξα Λευκάδας.

Ζωντανά στις 18:00 Γ.Σ.Βόλου - Ίωνας (Α1 ΕΣΚΑΘ)

Ολυμπιακός Βολου - Ανορθωση 49-77 ( Παιδικό Μαγνησίας)

Ακόμη ένα νικηφόρο αποτέλεσμα για το παιδικό της Ανόρθωσης  που επικράτησε στο κλειστό του ΕΑΚΒ  του Ολυμπιακού Βόλου με 49-77 για το Β' όμιλο του παιδικού πρωταθλήματος της ΕΣΚΑΘ.

Ανάληψη - Ίωνας 71-48 (Παιδικό Μαγνησίας)

Την 5η νίκη τους στο πρωτάθλημα παίδων του Β΄ομίλου πρόσθεσαν οι μικροί της Ανάληψης  επικρατώντας της αντίστοιχης ομάδας του Ίωνα με σκορ 71-48.

Γ.Σ.Βόλου Β΄ - Αγριά 60-33 (Παιδικό Μαγνησίας)

Η  δεύτερη ομάδα του Γ.Σ.Βόλου  που συμμετέχει στο πρωτάθλημα παίδων του Β΄ομίλου του Ν.Μαγνησίας πέτυχε ακόμη μία νίκη (9η) επί της αντίστοιχης ομάδας του Γ.Σ. Αγριάς  με 60-33.

Ζωντανά στις 21:15 ο αγώνας Sports Academy-Γ.Σ. Σκιάθου (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Παρασκευή 25 Φεβρουαρίου 2022

Επιστροφή Ευαγγελινού στην Ανάληψη.

Η Ανάληψη ανακοίνωσε την επιστροφή στην ομαδα του  Ευάγγελου Ευαγγελινού  από τον Ολυμπιακό Βόλου.

Αποτελέσματα-Βαθμολογία Euroleague (25/2/2022) vid

Τα αποτελέσματα της Euroleague είναι:

Έκοψε τη πίτα του το τμήμα Κορασίδων των Τιτάνων Αλμυρού

Μέσα σε ένα όμορφο οικογενειακό κλίμα και με αφορμή το τέλος του πρωταθλήματος, οι Τιτάνες Αλμυρού παρέθεσαν δείπνο στο τμήμα των ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ, ώστε να τις ευχαριστήσει για την φετινή τους σπουδαία προσπάθεια!

Η συνέντευξη Τύπου του αγώνα Ελλάδα-Τουρκία

Δείτε τι δήλωσαν στη συνέντευξη Τύπου μετά τη νίκη της Εθνικής Ανδρών επί της Τουρκίας (72-71) για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2023 οι Σωτήρης Μανωλόπουλος, Δημήτρης Μωραϊτης, Ορούν Ενέ και Ογκούζ Σαβάς.

Κέρδισε την Τουρκία και πάτησε στην κορυφή του ομίλου της η Εθνική (Φώτο)

Οι δύο βολές του Κώστα Παπανικολάου και το άστοχο σουτ του Σέιν Λάρκιν σφράγισαν στη νίκη της Ελλάδας επί της Τουρκίας στα Άνω Λιόσια, γράφοντας το τελικό 72-71 στο δρόμο για το Παγκόσμιο Κύπελλο 2023.

Larisa BC: Φιλική ισοπαλία με τον ΠΑΟΚ

Σε φιλικό παιχνίδι η Λάρισα αναδείχθηκε ισόπαλη (66 - 66) με τον ΠΑΟΚ στο Κλειστό Γυμναστήριο Νεάπολης.

Ο Σωκράτης Χρηστάκης δεύτερη μεταγραφή χειμώνα για τον Ίωνα.

Ο Α.Σ Ίωνας Βόλου ανακοίνωσε την έναρξη της συνεργασίας με τον καλαθοσφαιριστή Σωκράτη Χρηστάκη .

Η προϊστορία των αγώνων της Εθνικής Ανδρών με την Τουρκία

Ελλάδα – Τουρκία σήμερα (25/2, 18.00, NovaSports/ΕΟΝ) στα Άνω Λιόσια με το ζευγάρι αυτό να πηγαίνει μπασκετικά πολλά χρόνια πίσω.

Αλλαγές σε ώρες/ημέρες διεξαγωγής αγώνων εθνικών κατηγοριών

Η ΕΟΚ ανακοίνωσε ότι:

ΕΣΚΑΘ: Ενός λεπτού σιγή σε όλους τους αγώνες στην μνήμη του Θωμά Κουκουλέτσου

Η ΕΚΑΘ ανακοίνωσε  ότι την ερχόμενη αγωνιστική με απόφαση του Δ.Σ  θα τελεσθεί ενός λεπτού σιγή στους αγώνες καλ/σης στην μνήμη του καλ/τή -προπονητή ΘΩΜΑ ΚΟΥΚΟΥΛΕΤΣΟΥ ( Τόμυ).