Σάββατο 26 Φεβρουαρίου 2022

Νίκη της ΑΕΤ στη 2η παράταση επί της ΕΑΛ που τελείωσε τον αγώνα με 2 παίκτες!!!

Την ήττα γνώρισε η ΕΑΛ μέσα στα Τρίκαλα με αντίπαλο την ΑΕΤ σε ένα ματς που κρίθηκε στην δεύτερη παράταση τελειώνοντας τον αγώνα με 2 παίχτες!!!

Η ομάδα της Λάρισας έχασε την ευκαιρία να πάρει τη νίκη στην κανονική διάρκεια αφού αστόχησε σε νεκρό χρόνο.

Στην πρώτη παράταση η ομάδα του Τζίγκα αγωνίστηκε αρχικά με 4 παίχτες, στη συνέχεια με 3 και στα τελευταία 2 λεπτά με 2 παίχτες αφού αποβλήθηκαν συνολικά 5 παίχτες (ο ένας από το πρώτο δεκάλεπτο με τεχνική ποινή).

Παρόλα αυτά η ομάδα της ΕΑΛ κατάφερε να σημειώσει 17 πόντους και να προηγείται σε όλη τη διάρκεια της παράτασης με την  ομάδα όμως της ΑΕΤ να καταφέρνει τελικά με buzzer beater να οδηγήσει το ματς στη δεύτερη παράταση και εκεί τελικά να πάρει την νίκη με 92-84.