Κυριακή 30 Ιανουαρίου 2022

Αναγέννηση Καρδίτσας: Ήττα στις λεπτομέρειες στα Γρεβενά

Παρά τις προσπάθειές της να γυρίσει το εις βάρος της σκορ, η Αναγέννηση Καρδίτσας γνώρισε την ήττα στη δύσκολη έδρα του Πρωτέα Γρεβενών με 85-79.

Φωτορεπορτάζ του αγώνα Ικαροι Τρικάλων-Αίολος Γόμφοι

Αποτελέσματα -Βαθμολογία του πρωταθλήματος U-21 ΕΣΚΑΘ (29-31/1/2022)

Αποτελέσματα
8η Αγωνιστική
Αίολος Τρικάλων - ΑΟΤ  76-61

Αποτελέσματα- Βαθμολογία Basket League (14η Αγωνιστική 29-30/1/2022)

Tα αποτελέσματα της Α1 Ανδρών είναι:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία πρωταθλήματος ΕΣΚΑΘ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (28-30/1/2022)

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία του γυναικείου πρωταθλήματος της ΕΣΚΑΘ ειναι τα εξής:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2 ΕΣΚΑΘ (2ος όμιλος) 30/1/2022

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της Α2 ΕΣΚΑΘ (2ος όμιλος), είναι τα εξής:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Β΄ ΕΣΚΑΘ (2ος ΟΜΙΛΟΣ) 30/1/2022

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία του 2ου ομίλου της Β΄ΕΣΚΑΘ είναι τα εξής:

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Β΄ ΕΣΚΑΘ (1ος ΟΜΙΛΟΣ) 30/1/2022

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία του 1ου ομίλου της Β΄ΕΣΚΑΘ είναι τα εξής:

Έκανε τα εύκολα-δύσκολα ο Ολυμπιακός Βόλου, όμως τελικά λύγισε τον ΓΑΣ Μελίκης.

Η ομάδα του Γιώργου Βλιώρα έκανε τα εύκολα-δύσκολα αφού παρουσιάστηκε διπρόσωπη.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία και τα φύλλα αγώνα της Γ' Εθνικής (30/1/2022)

Με αγώνες του 1ου, 2ου, 3ου, 4ου και 5ου ομίλου συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής Ανδρών.

Ήττα από τον πρωτοπόρο Ερμή Σχηματαρίου για τους Τιτάνες Παλαμά

Οι Τιτάνες Παλαμά υποδέχθηκαν τον πρωτοπόρο Ερμή Σχηματαρίου, στην τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου στον 3ο όμιλο της Β΄Εθνικής και γνώρισαν την ήττα με 61-85.

Στην παράταση κρίθηκε το ντέρμπι , Ίκαροι – Αίολος/Γόμφοι 77-73 (66-66 κ.δ.) Φώτο+vid

Ένα παιχνίδι θρίλερ έγινε στο κλειστό της Μπάρας ανάμεσα στις δυο τρικαλινές ομάδες. Τα πάντα κρίθηκαν στην παράταση, όπου οι Ίκαροι νίκησαν τον Αίολο/Γόμφοι με 77-73, η κανονική διάρκεια του αγώνα ήταν 66-66.

Διπλό στη Λαμία και δεύτερη θέση για τον Γ.Σ.Αλμυρού - Βαθμολογία 4ου ομίλου.

Με το εξ αναβολής αγώνα Αναγέννηση Λαμίας-Αλμυρός ολοκληρώθηκε ο πρώτος γύρος στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής (4ος όμιλος), με την ομάδα του Νάνη να παίρνει μια εύκολη νίκη στη Λαμία  με 62-83.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία και τα φύλλα αγώνα της Α1 Γυναικών (29-30/1/2022)

Με δύο παιχνίδια για την 10η Αγωνιστική συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία και τα φύλλα αγώνα της Α2 Γυναικών (23/1/2022).

Αποτελέσματα  οι Βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα της Α2 Γυναικών είναι:

Τα φύλλα αγώνα της Β' Εθνικής (30/1/2022) Συνεχής ενημέρωση

Οι αγώνες αναλυτικά:

Aποτελέσματα-Βαθμολογία Β’ Εθνική (30/1/2022) Συνεχής ενημέρωση

Τα αποτελέσματα της Β' Εθνικής  Ανδρών, είναι:

Ζωντανά στις 17:00 το ντέρμπι Ίκαροι Τρικάλων - Αίολος/Γόμφοι (Β΄Εθνική)

Τρίκαλα 14 - Τιτάνες Παλαμά 49-55 (Κορασίδων)

Έχοντας προβάδισμα από την αρχή οι κορασίδες των Τιτάνων Παλαμά επικράτησαν στο κλειστό της Μπάρας Τρικάλων της Ακαδημίας Φούντα  με 49-55 και έκαναν την 3η νίκη τους στον δεύτερο όμιλο του πρωταθλήματος της ΕΣΚΑΘ.

Ολύμπια - Σπάρτακος 45-79 (Eφηβικό Λάρισας)

Για την 7η αγωνιστική του εφηβικού πρωταθλήματος Λάρισας, ο Σπάρτακος έκανε πολύ ωραίο παιχνίδι με αντίπαλο την Ολύμπια και πήρε τη  νίκη με σκορ 45-79, συνεχίζοντας στην κορυφή του δευτέρου ομίλου .

Αρμένιο B.C.-Α.Ο. Άνω Λεχωνίων 64-38 (Β ΕΣΚΑΘ)

Υστερα από ένα όμορφο σε εξέλιξη παιχνίδι, το Αρμένιο αν και έχανε στο πρώτο δεκάλεπτο με διψήφια διαφορά (8-19), κατάφερε με σερί 17-9 στην δευτερη περίοδο και 19-3 στην 3η περίοδο να επικρατήσει τελικά εντός έδρας του Α.Ο. Άνω Λεχωνίων με 64-38.

Συνέχισε το αήττητο σερί της η ΑΣΑ , 51-67 τον Απόλλωνα Καρδίτσας. (Γυναικείο ΕΣΚΑΘ)

Μία ακόμη νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό της η γυναικεία ομαδα της  Αναγέννηση Καρδίτσας η οποία επικράτησε στο τοπικό ντέρμπι του Απόλλωνα με 51-67.

Αιολικός Β΄ - Ίωνας 58-28 (Παιδικό Μαγνησίας)

Ακόμη μία νίκη πρόσθεσαν στο πρωτάθλημα παίδων του Β΄ομίλου οι μικροί του Αιολικού επί της αντίστοιχης ομάδας του Ίωνα με σκορ 58-28.