Κυριακή 30 Ιανουαρίου 2022

Ήττα από τον πρωτοπόρο Ερμή Σχηματαρίου για τους Τιτάνες Παλαμά

Οι Τιτάνες Παλαμά υποδέχθηκαν τον πρωτοπόρο Ερμή Σχηματαρίου, στην τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου στον 3ο όμιλο της Β΄Εθνικής και γνώρισαν την ήττα με 61-85.

Οι παίκτες του Πανάρα κοντράρησαν τους πρωτοπόρους για ένα ημίχρονο (30-34), αλλά οι φιλοξενούμενοι ανεβάζοντας ρυθμό στην επανάληψη πήραν εύκολα το ροζ φύλλο αγώνα.

Πρώτος σκόρερ για την ομάδα των Οικονόμου-Γιαννακόπουλου , αλλά και του αγώνα ο Δημητριάδης με  30(2), ενώ από τους Τιτάνες  το βάρος στην επίθεση πήραν οι Τσούμας Συλλας με 25(1) και Μανδαλάκης  με 24(1).

Τιτάνες Παλαμά-Ερμής Σχηματαρίου  62-85
Δεκάλεπτα: 6-16, 30-34, 45-59, 62-85
Διαιτητές: Κατωτικίδης-Λουλουδιάδης-Παπανικολάου Γ.
Τιτάνες Παλαμά (Πανάρας): Τσούμας Γ. 3(1), Μάνος, Καραδήμας 6(1), Τσούμας Σ. 25(1), Σφακιανός, Ξένος, Φαλιάκης 2, Μανδαλάκης 24(1), Αρχοντούλης 2, Βλάχος.
Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου-Γιαννακόπουλος): Κυριακόπουλος 12(2), Ανδρέου, Δουρούκης 2, Ζαρμακούπης 18, Χατζηγιαννάκης 7(1), Μπακέας 6(2), Καλημέρης 10, Ζόρμπαλος, Χάλιος, Καρακωνσταντάκης, Δημητριάδης 30(2).