Σάββατο 26 Μαρτίου 2022

Μεγάλο «διπλό» στο Βόλο κόντρα στον Ίωνα για την ΑΕΛ

Σπουδαία νίκη για την 23η αγωνιστική της Α1 ΕΣΚΑΘ πέτυχε η ΑΕΛ στο Βόλο, επικρατώντας του Ίωνα με 53-60

Με τη νίκη αυτή  οι "βυσσινί" έμειναν στην 2η θέση και ζωντανοί για την άνοδο , την ώρα που ο Ίωνας είναι τέταρτος στην κατάταξη.

Οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά με ένα πόντο (12-11) στο πρώτο δεκάλεπτο , αλλά και στο  ημίχρονο (28-27). Το δευτερο ημίχρονο όμως  άνηκε  στους φιλοξενούμενους οι οποίοι με ένα επιμέρους 12-23 την 3η περίοδο γύρισαν το παιχνίδι και τελικά πήραν το ροζ φύλλο αγώνα με 53-60.

Ίωνας - ΑΕΛ  53-60
Δεκάλεπτα:12-11, 28-27, 40-50, 53-60
Διαιτητής: Ζαχαρής - Μπουγλός Π. (Μιναρετζόπουλος)
Ίωνας (Πρέκας ): Χριστάκης 2,  Καλογερόπουλος 19(2), Πρέκας 17(2),  Παπαδούλης , Παλάσκας 4, Φώτογλου ,  Χρηστομάνος 4,  Καραμπατης ,  Αγάλου-Λωρίτης 5, Βούλγαρης 2, Γιαδίνης , Πέτκογλου .
ΑΕΛ (Σάκαρης-Αμδίτης) Τσόγιας 16(2),  Γκουντελάκης 6(2), Γκανέτσας 13, Κρικώνης 11(1), Πολυχρονιάδης 2, Γκέκας , Ιωαννίδης , Φασλής, Πάσχος 6, Γεωργόπουλος 6.