Δευτέρα 7 Φεβρουαρίου 2022

Ήττα για την Ολύμπια Λάρισας από την Αναγέννηση Ν.Ρ. .

Η Ολύμπια Λάρισας δεν τα κατάφερε κόντρα στην Αναγέννηση Νέου Ρυσίου στο κλειστό της Νεάπολης και ηττήθηκε με 42-79 σε αναμέτρηση για τον 3ο όμιλο της Α2 Εθνικής .
Η φιλοξενούμενη ομάδα διατήρησε μικρή διαφορά στο πρώτο δεκάλεπτο και στα τελευταία λεπτά του ημιχρόνου ξέφυγε στο σκορ παίρνοντας διψήφιο προβάδισμα. Στο τρίτο δεκάλεπτο η Αναγέννηση αύξησε τη διαφορά “κλειδώνοντας” ουσιαστικά τη νίκη.

Ολύμπια Λάρισας-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 42-79
Δεκάλεπτα: 11-13, 24-35, 36-62, 42-79
Διαιτητές: Μπούγλος Π.-Αβραμίδου
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Τσεμπελίκου, Δήμα, Χριστοφοράκη 13(3), Καρτσαμάρη 11(2), Λιάσκου 4, Μιχαηλίδου, Πατούνη 7, Παπαδοπούλου , Κολιαδήμα 3(1), Μάκκα, Καλακώνα 4.
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Σαμακοβλής): Τσαλοπούλου 5(1), Μακαρώνη, Γράψα 16(3), Σουλτάνη 11, Πουρπουτίδου, Αρτεμισίου 9(1), Τζίκου 6, Παπαδάκη 4, Δεληγιάννη 7, Νάστου 17(3), Κουλακιώτη 4.