Κυριακή 3 Φεβρουαρίου 2019

Μπορούσε τη νίκη στην Χαλκηδόνα ο Γ.Σ.Φαρσάλων.

Δεν τα κατάφερε ο Γ.Σ.Φαρσάλων αφού γνώρισε την ήττα από την Χαλκηδόνα με 51-50 , μπαίνοντας έτσι σε περιπέτειες , αφού πλέον είναι στη ζώνη με τις ομάδες που κινδυνεύουν.
Οι παίκτες του Χάρη Φόρου, δεν μπόρεσαν να προσπεράσουν στην κρίσιμη στιγμή, χάνοντας το παιχνίδι στις λεπτομέρειες , έχοντας όμως παράπονα και από την διαιτησία, που όπως αναφέρουν,  χρέωσε από το πρώτο δεκάλεπτο  με 3 φάουλ Λεπενιωτη και Γκιουλέκα , φόρτωσε με τεχνικές ποινές τον Γ,.Σ.Φαρσάλων  και οδηγούσε τους  γηπεδούχους στα τελευταία λεπτά συνεχώς στη γραμμή των ελευθέρων  βολών .

Στο στρατόπεδο των Φαρσάλων η ήττα βεβαια  πέρασε σε δεύτερη μοίρα λόγω του σοβαρού  τραυματισμού του Δημήτρη Δέσπου.

Χαλκηδόνα – Γ.Σ.Φαρσάλων 51-50
Δεκάλεπτα: 16-14, 28-28, 43-37, 51-50
Διαιτητές: Ελευθεριάδης Πλ.-Εκίζογλου
Χαλκηδόνα / Προποντίς (Τέντσος): Σπύρας, Μαρκίδης, Δανάκης 17 (2), Τσακαλέρης 9, Παπαδόπουλος, Λαΐδης, Μυλωνίδης 13 (1), Κούτε, Γιαννόπουλος, Δελίδης 8 (2), Σικαλίδης 4 (1), Φυλακτός,
Γ.Σ.Φαρσάλων (Φόρος): Λεπενιώτης 7, Χαιρετίδης 2, Λιούπης, Συνετός ,  Φιλιππόπουλος 2, Τσιώγκας 3 (1), Αναγνωστόπουλος 11 (1), Τοπουζίδης 9 (1), Γκιουλέκας 11 (1), Δέσπος 3, Λούτας, Φαρμάκης.